Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szóljak a sógornőmnek, hogy...

Szóljak a sógornőmnek, hogy nem jó ötlet, amit kitalált?

Figyelt kérdés

Leszögezem, hogy nagyon kedvelem a férjem nővérét, és ezt a kérdést nem azért írom ki, hogy őt szidjam, hanem arról várok véleményeket, hogy szerintetek az alábbi esetben megmondjam-e neki, hogy (szerintem) butaságot tervez.

Múlt héten szült, a baba elég nyűgös, nehezen szopizik, ő sem jött még fizikailag teljesen rendbe. Jövő hétvégén azonban a barátnője tartja a születésnapját egy szabadtéri szórakozóhelyen, és úgy döntött, elmegy oda a babával, aki akkor lesz, ha jól számolom, nem egészen 3 hetes.

Szerintetek ha finoman megemlíteném, hogy ezt talán nem kéne, az már "belepofátlankodás" lenne? Nekem is van két gyerekem, emlékszem, mennyire nem szerettem - a mai napig nem szeretem - a kéretlen tanácsokat, de hol van az a szint, ahol már nem kell csendben maradni? A sógornőm egyébként tanult, kulturált harmincas hölgy, nem valami buta 16 éves.


2016. máj. 16. 11:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%
Gondolom nem azért van kiakadva a kérdező mert délután hatkor el akarja tolni a babát egy órára egy szabadtéri helyre :)
2016. máj. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
51%

Szabadtéri szórakozóhely Pl az állatkerti büfé is, vagy a strandon a kifozde. ...


Semmi közöd hozzá. Majd ő eldonti hogy éli az életét. Mac a gyerek apjának van beleszolasa.

2016. máj. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
50%
Hogy eteti? Hogy fog aludni a gyerek a zajban? Hogy fogja egyáltalán bírni a zajt? Gondolja a sógórnőd hogy a baba sem fog senkit sem zavarni? Mindenki jól tűri majd a sírását? Szerintem egy felnőtt szülinapi party nem kisbabának való...
2016. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
73%

Ha megkérdezi tőled, hogy szerinted elmenjen-e, akkor megemlítheted neki az aggályaidat, de ha nem kérdi ki a véleményed, akkor ne.

Ha nem bírja, úgyis haza megy egy óra után, de legalább adott két puszit a barátnőjének, ez kedves gesztus.


Én egyébként minden kisbabás programot mindig a saját erőnlétemtől tettem függővé, a baba szerintem amikor ennyire pici, akkor szinte mindegy neki hol van, ha kap cicit amikor kéri, meg tiszta pelust időben. A zajok még nem igazán izgatják, hiszen amíg az anya hasában volt ugyanezeket hallotta, plusz a bélmozgást szívverést stb., ami nagyon hangos odabent. Az persze nem szerencsés, ha az arcába dohányzik valaki, de erre meg anyuka oda tud figyelni gondolom.

2016. máj. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
69%
a 14-esnek minden szava arany, teljesen így gondolom én is, 2 hónapos a gyerekünk.
2016. máj. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!