Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos babámnak megnézte a...

5 hónapos babámnak megnézte a doktornő a kukiját és azt mondta, hogy fitymaszűkület. Húzogassuk neki hátra. Mindenhol mást olvasok. Nem természetes még ilyenkor ez a dolog? Nem csinálok vele rosszabbat?

Figyelt kérdés
2016. máj. 17. 21:38
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

a fitymaszűkület nem természetes. élettanilag van letapadva, de beszűkülve nem kéne lennie.

viszont az a baj a húzogatással, hogy attól berepedhet a bőre, a hegek miatt meg még jobban beszűkül ami ellen ugye csak a műtét van.

viszont mosni ugye kéne, ameddig engedi a bőr, húzd hátra fürdés közben, akkor mikor már kissé felázott a bőre, akkor lazább, hátha

2016. máj. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Én is úgy tudom, hogy egy éves korig kifejezetten TILOS piszkálni a kukit, mert sérüléseket lehet vele okozni, élettanilag van még teljesen letapadva. De, szerintem is rosszabbat csinálsz, nekem 4 hónapos a kisfiam, és amíg a gyerekorvosunk mást nem mond, egyáltalán nem bántom a fitymáját.


Én is próbáltam utánaolvasni, nekem ez volt a legmeggyőzőbb cikk:


[link]

2016. máj. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mondhat olyat egy gyerekorvos, hogy szűkülete van ÉS húzd neki fel? Ha tényleg szűkület, akkor az gyereksebész dolga. Ha letapadás, akkor igen, megoszlanak a vélemények, és senkinek semmi köze hozzá, hogy Te mit döntesz. Én nem húztam neki csak amikor ő akarta magának, most éves, még kicsit le van tapadva, de már elég szépen feljön, a doki sem piszkálta, nem is akarja feltépni neki. De ez egy vélemény, más mást tart helyesnek.

Egy dolog biztos, hogy a doki egy barom, ha tényleg szűkület, azt nem szabad otthon piszkálni. De szerintem nincs tisztában a két dologgal.

2016. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

* most 5 éves


3-as válaszoló voltam.

2016. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebbik fiamnak van fitymaszűkülete (teljes). Ha megszakadnék se tudnám hátrahúzni... (nem mellesleg eszembe se jutna) nem is értem a dokitokat... 2 évesen kapott a fiam krémet,ami segít "lazítani" a bőrön.
2016. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A doktornő határozottan azt mondta,hogy szűkület! Meg hogy piros is,kenjük körömvirággal. De ezt nem értem én sem,mindenhol azt olvasom,meg úgy hallom,hogy ilyen kicsikkel nem szabad piszkálni sem. Akkor a doktornő miért húzta neki le?
2016. máj. 18. 15:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mutasd meg sebésznek,a doktornő rosszul csinálja... :/
2016. máj. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a doktornő buta. Soha többet ne hozd ezt szóba nála, és ha hozzá akar nyúlni, ne engedd neki. Jogod van hozzá, Te vagy az anyja.
2016. máj. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!