Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi pénzt költötök babátokr...

Mennyi pénzt költötök babátokra havonta?

Figyelt kérdés
Miket és mennyiért vesztek?
2016. máj. 19. 20:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%

babaápolás(pelenka, popsitörlő sudocrem, fürdetők) 20.000

bébiétel, babanasi:7-8000

gyógyszerek 5-6000

babaúszás:15000

gyümölcsök zöldségek:2-3000

ezek a fixek, amik mindig kellenek. Ezen felül ha úgy adódik új ruha, játék, betegség miatt több gyógyszer, kezelés, ezek is havi lebontásban elvisznek 10-15 ezer körül.Tehát egy átlagos betegségmentes hónapban 50-55 ezer körül költünk rá.

2016. máj. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem szamoltam. Amire szuksege van azt megvettem neki. Ibkabb ra koltom a penzt mint magamra.
2016. máj. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

:) 1 éves.

Pelenka kb havi 4 csom -> 8.000,-

Popsitörlő havi 4 csom -> 2.500,-

Tápszer havi 4 doboz -> 12.000,-

Sinlac havi 2 doboz ->1.000.-

Bébiétel heti 4 db, havi ->5.000.-

Kb 3 havonta:

-2 új cumi ->1600.-

-cumi szívóka ->800.-

-ruhák ->10-12.000.-(használt főként és pár szett új. Főleg tescós akciós. :D)

-játék -> 2-3.000.-

Ha beteg az betegségenként 2.000-10.000-ig terjedhet.

Hirtelen ennyi jut az eszembe. :)

2016. máj. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%

7,5 hónapos a baba.

Nem számoltam még össze de most hirtelen elég kevésre csökkent. Tápszer 380 ft/doboz (úgy néz ki tejallergiás és 90%-os a támogatás). Korábban 2200 volt egy doboz másikból. Napi szinten már nem kap gyógyszert, korábban angol vizet és laktase comfortot is adtam hasfájásra, havi 10 ezer biztos volt plusz a tápszer, úgy 6 dobozzal havonta abbol bár azt se számolom sose.

Ruhákat érdekesen növi ki, body-kat sose akkor kell venni mint kisnadrágot és pulcsit, hónapok óta kb havi 10-15 ezer amivel átlagban számolnék de pl most nem volt annyi.

Pelenka szintén változó, zöld pampers 70 darabos kiszerelésben 5000 és 2,5 kell kb egy hónapban így van mikor kettőt van mikor hármat kell venni.

Popsikrém Sudocream, most vettük a harmadikat úgyhogy havi szinten nem számolok vele. Popsitörlő nem nagy tétel, 1700 körül egy hónapra. Fürdető is kis tétel.

De a bébiétel.. szezonális ami a korának megfelelő nem sok van kertben, amit adhatnék is nem jó (alma-krumpli nagyon megfogja együtt a hasát) se sütőtök se barack ami székletlazító lenne.. most váltjuk ki a második étkezést, 15 körül van úgy, hogy keverem krumplival vagy almával vagy banánnal néha.

Beteg se egyszer volt már, antibiotikum + probiotikum, ha foga jön van mikor elfogy a gél. Gasztroenterológus magánrendelés volt.

Cumikat is ajánlott 2 havonta cserélni. Játékokat is szokott kapni.

Meg merném tippelni, hogy a leghúzósabb hónapban 70-80 körül is elment, az átlag azért nincs annyi, talán 50 körül így már.

2016. máj. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
80 és 100 között valahol, pontosan sosem számoltam. Pelenka, popsitörlő, sudocrem, cumik, cumisüvegek, bébiitalok és ételek, tápszer, vitaminok, esetleg gyógyszerek, ha beteg, ruhák, cipők, játékok. Mindig kitalálunk valamit, amivel bababarátabbá tesszük a lakást vagy a kertet. A héten épp csúszdát vettem neki, hamarosan készül hozzá homokozó.
2016. máj. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Én a többi válaszolótól jóval kevesebbet, habár még csak 5 hónapos és anyatejes.


Pelenka: kb 10eFt, de ez változó, mert éjszakára fehér Pamperst kap és ugye a nagy csomag sokáig kitart így, nappalra olcsóbbat.

Popsitörlõ: 3 csomag 1200Ft

Fürdetõ, sampon, popsikrém:nem számolom havonta, mert sokáig elég


Bébiétel: még csak kóstolgat, 2 napra egy üveg, plusz alma, répa frissen...kb.5000Ft


Ruha: rengeteg ruhája volt már sok, mielõtt megszületett volna(örökölt, kapott, turis, új). Eddig csak bodyt vettem neki, többet egy csomagban, de ezt sem havonta. De legyen 2000Ft


Cumizni nem cumizik, játékot sem vásárolgatok, marha felesleges állandóan venni szerintem.De legyen 3000Ft, hátha eszembe jut valami extra.


Ez kb 21eFt.

2016. máj. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

1 éves


pelenka kb.3 csomag 1 honapban 7000

popsitorlo vattalap (vagy mi a neve :D) 300

2 db halas bébiétel 800

popsikrém (ami olivaolaj, mandulaolaj,- 3 honapra) 1200

kecsketejes szappan - 2 honapra 700

shea vaj 3 honapra 2200

ruhakra alig koltunk, szinte csak bodyt meg zoknit veszunk, a tobbit mind kaptuk

2016. máj. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
tápszert kihagytam,- kb. 6 ezer
2016. máj. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Most kevesebb, mint az elején volt, mert szerencsésen kinőtte a refluxot és a gyógytorna is sikeres volt, már nem kell heti 3, elég 1 (30e helyett 10e). Az első félévben volt olyan hónap, amikor elment 120 is a gyógyszerekre, kezelésre.

Azért most se kevés, beteg volt, vénás antibiotikumot kapott, azóta folyamatosan kapja a probiotikumot (heti 3800), betegség alatt megint napi ~10 pelenka fogyott és az olcsóbból, ami normál körülmények között jó volt, kifolyt (15)...

Kb. 60 nála az "alap" és erre jön az extra (cumi, új ruha, cipő, naptej...).

Nem olcsó baba, nem is lesz testvér. :)

2016. máj. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom megmondani, ami fix, az a pelenka, havi 2-3 csomag 10-15ezer és a popositörlő, kb 1 csomag és a fürdető. A popsikrém nem fogy el nàlunk havonta, gyógyszert sem veszek rendszeresen (szerencsére). Ruhára havi min.10ezret költök, de ha cipő is kell, akkor jóval többet. Játék már rengeteg van, így az se nagyon veszek már, nagyrészét a mamáktól kapta. A zöldséget-gyümölcsöt ugyanúgy megveszem magunknak is, nem tudom ebből mennyi az ő "adagja". Egyéb neki való nasi (kölesgolyó, buláta, gyümispuffasztottrizs, gyümölcsszelet stb) havi 3-4ezer. Amíg kicsi volt (most 16hós), ez az összeg több volt, mivel több pelenka, popsitörlő, bébiétel fogyott. Egyéb kiadások mindig vannak, amikkel nem lehet fixen kalkulálni.
2016. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!