Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan segíthetném a lányomnál...

Hogyan segíthetném a lányomnál az átfordulást?

Figyelt kérdés
Kislányom 4 nap múlva lesz fél éves. Ma voltunk védőnőnél és 3 hét haladékot kaptunk, ha addig nem fordul át, akkor el kell mennünk neurológiára, és gyógytornászhoz. Egyébként szépen fejlődik, minden más mozgást tud. Szerintem csak nincs kedve, és minden gyerek máshogy fejlődik, ő például nagyon szeret és tud is önállóan ülni hosszabb ideig is, azt meg sokan csak később szokták. Én nem csinálnék ebből akkora problémát, és nem is szeretném szegényt ide-oda hurcolászni, ha nincs is semmi baja, úgyhogy most nagyon igyekszünk. Tudtok valamit, amivel segíthetnék neki ?

2016. máj. 23. 16:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Ülteted?

Ne tedd!

Erősen kétlem hogy önállóan felül.

2016. máj. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A hordozóban, amiben ugye félig ülő helyzetben lenne, felhúzza magát teljesen függőlegesbe, és nem is hajlandó visszadőlni..
2016. máj. 23. 16:34
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezt nekem is csinálja a 4 hónapos kislányom! Csak még nem teljesen függőlegesig "ül" fel. + Háton fekvéskor is emelgeti a fejét, meg az egész törzsét :)
2016. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Azaz próbálja emelgetni a törzsét :)
2016. máj. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azzal nem àrtasz ha kivizsgàltatod.

Kisfiam rendesen ült fél évesen, és àllt is. 10 hónaposan màr jàrt. Mi is voltunk. Minden rendben, ő ebben fejlődött gyorsan, beszédben meg később.

2016. máj. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sehogy de üljön.. Mert nem lesz kedve forogni,mászni,mert ülve úgyis lát mindent. Így nem fog kepeszteni,erőlködni a forgással picit se mert ellustul.

Sokat legyen fekbe. Feküdj oldalra,csalogasd játèkokkal. Ha hátról oldalra fordul, az ujjadat tartsd oda neki, abba kapaszkodva áthúzza magát hasra. Persze aztán ha rájön a technikára már nem kell ennyi segítsèg se:) sok sikert!

2016. máj. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
pléddel segítheted az átfordulást, játékosan. Beleteszed, megnézed, hogy a két keze jól álljon (ne szoruljon alá) és a pléd egyik felét felemelve gurítod. Közben mondókázhatsz, pl tekeredik a kígyó...ilyesmi. Hasról hátra és vissza. De pléd helyett a kezeddel is csinálhatod, mi így csináltuk a TMST tornán
2016. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7-es vagyok: természetesen sokat legyen hason! Vagy ha háton fekszik, csalogasd a játékokkal oldalfekvésbe, onnan fel tudjon hasra fordulni.
2016. máj. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! :)

Most sokat rakom hasra/hátra a lányomat és azt vettem észre, hogy ott akad el a mozgássorban, amikor odateszek mellé valami figyelemfelkeltőt, akkor mindig csak az azonos oldali kezével nyúl érte, vagy eléri, vagy nem, de az átellenessel nem nyúl át. (Pedig pont úgy tudna átgurulni.)

2016. máj. 24. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!