Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek a di-per-te...

Mi a véleményetek a di-per-te védőoltásról? Tényleg méreg, mint ahogy egyesek állítják, vagy hasznos dolog?

Figyelt kérdés
Holnap kapja meg a babám és nagyon félek tőle.
2016. máj. 24. 21:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus! már az is agyzsibbasztó, hogy a 15 hóst titulálják méregnek a nagy ökoanyuk, na de már a dipertét is? rettenetesek vagytok! :(
2016. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok öko anyu, és ez csak egy kérdés...
2016. máj. 24. 21:43
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked mi a véleményed az olyan, sok esetben halálos kimenetelű betegségekről, mint a szamárköhogés vagy a torokgyík?
2016. máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlenül kötelező! Nincs okod félni tőle, mert szüksége van rá a babádnak.
2016. máj. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Méreg, hogyne. Inkább haljon meg a gyerek mert az úgy természetes, de nehogy már oltást kapjon valamire is. (szarkazmus, ha valakinek nem esett volna le)
2016. máj. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

Hasznos-e? Olvastad a Kincskereső Kisködmönt? Anyai nagypapámnak és nagymamámnak is halt meg testvére torokgyíkban (diftéria, az a "di"). A szamárköhögés (pertussis, az a "per") is könnyen lehetett halálos kimenetelű. A tetanuszt pedig talán nem kell különösebben magyarázni. És egy pár generáció már felnőtt, sőt meg is öregedett, akiket már oltottak mindhárom betegség ellen. Olvasd el ezt:

[link]

Én akkor félnék, ha a gyerekeim nem kapták volna meg.

2016. máj. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Hány olyan babáról hallottál akinek bizonyítottan ettől a "méregtől" lett bármi baja? A nagyszüleim mit ndm adtak volna ezért a méregért, akkor talán nem kellett volna 6 évesen eltemetniük a gyereküket aki szamárköhögésben halt meg. Istenem, sosem fogom megérteni az oltás elleneseket, és most nem rád gondolok kérdező, ne értsd félre.
2016. máj. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Bella169 ***** válasza:
100%

Ez 3 olyan betegség ellen véd, amit egyszer kap el a gyermek, és abba meg is hal, mert nem tudják gyógyítani csak az oltással megelőzni.

A legnagyobb baja a gyereknek annyi lesz tőle, hogy estére belázasodik esetleg kicsit aluszékonyabb lesz 2 napig. Semmi maradandó.

Az oltások nem ellenünk hanem értünk vannak. Sok betegség tűnt el vagy szorult vissza lényegesen miattuk. Jelentősen lecsökkent a csecsemő és gyermekhalandóság.

2016. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

HA azt mondom, hogy 31 évesen elkaptam a pertussist (szamárköhögés) és majd 10 hónapig szenvedtem tőle... akkor szerinted hasznos dolog?

2 kezemet összetettem, hogy a gyerekem már túl van az oltáson, és neki nem kell átélnie ezt a szenvedést.

és nagyon reméltem, hogy időközben -amikor még nem tudták mi bajom- nem találkoztam olyan babával (netán kisgyerekkel), akit még nem oltottak.


az a baj ezekkel a rémhírkeltésekkel, oltásellenességgel, hogy elvész a nyájimmunitás.

aki nem oltatja be a gyerekét, azokat veszélyezteti, akiket NEM LEHET (pl betegség miatt) beoltani.

Nincs nyájimmunitás, felüti a fejét a betegség, és bár a felnőttek gyakran jól viselik, a kisgyerekeknél azért előfordul, hogy a szövődményekbe belehalnak...

nem véáletlen ismétlik később, iskolás korban... és nem véletlen, hogy tőlünk nyugatra a felnőtt lakosság részére is 10évenként felajánlják az újraoltást.

azt gondolom, ha a fertőzéstől letelik a 10 év, én magam fogom kérni, hogy oltsanak be.

2016. máj. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
az "egyesek" azok, akik hisznek az oltásellenesek kamu dumáinak. Nem méreg, hiszem 3 nagyon fontos betegség ellen véd , ahogy írták előttem is. Az meg szintén kamu, hogy pl higany meg mindenféle marhaság lenne az oltóanyagban. Ma már nagyon korszerűek, mi még 30-40 évvel ezelőtt sokkal korszerűtlenebbeket kaptunk és mégis itt vagyunk
2016. máj. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!