Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki városból kisváros melletti...

Aki városból kisváros melletti faluba költözött, nem bánta meg később? Pro-kontra?

Figyelt kérdés
Főleg a munkahely miatt izgulok, mert a munkába járást nem fizetik, itt nem igazán vesznek föl vidékit

#kisgyerek #falura költözés
2016. máj. 26. 09:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy ilyen sztorim van: A főnököm a 90-es évek nagy kivándorlási hullámjában költözött Budapestről Bp melletti faluba. Ott éltek 10 évig, aztán visszaköltöztek. Ők nem bírtak beilleszkedni ott a közösségbe, és nem tudtak igazán úgy élni, amit elképzeltek a vidéki idillben. A gyereket is behordták suliba Bp-re, ők is benn dolgoztak, így a benzinköltségük és bérletköltségük iszonyatos volt (természetesen a mi munkahelyünk se térít semmit).


Szóval ők visszaköltöztek és itt boldogok a városban.

2016. máj. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
:-)
2016. máj. 26. 09:16
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Talán nem vagyok jó példa, mi Budapestről költöztünk Szentendrere. Én a III. Kerületben dolgozom a hév vonalán, a Bp-n kívüli utazast 85%-at fizetik, a férjem pedig országos szinten dolgozik ő céges autóval jár.


Nekünk nagyon bejott, imádunk itt lakni.

2016. máj. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Sopronban laktunk albérletben, de saját házat akartunk, itt eléggé elszálltak az árak, így egy környező kisvárosba költöztünk ki (4 éve). Az ingatlan árak akkor egy kicsit jobbak voltak itt, most már az egekben van itt is! A munkába járást nekünk sem fizetik ki teljesen, mivel mi nagyon autó mániások vagyunk, de nem is a szokásos 9ft/km-t adják, hanem 20ft/km-vel számolnak! Konkrétan a férjem a szomszéd faluban lévő multinál dolgozik én is multinál voltam (5 km innen). A fizetésünk pedig átlag feletti, így nekünk így is megéri. Sikerült beilleszkedni, főleg amikor a most 2 éves kislányunk megszületett. Októberben érkezik a második baba.
2016. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szegedről 10 kb-rel arrébb levő faluba költöztünk, az olcsóbb telekárak miatt. Majdnem 10 éve, de sokkal barátságosabb, gyerekbarátabb itt, mint ott. Nem olyan messze van a város sem, és bejárunk dolgozni. Nekünk bejött.
2016. máj. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mi Nógrád megyei kisfaluból költöztünk Bp-re!

Utálunk itt lakni!!! A nyáron költözünk egy 15 km-re lévő kisvárosba!

Már alig várjuk!!! :)

Nálunk is csak a 9ft/km van, mi is kocsival járunk majd dolgozni, de a nyugalom és az h kertes házunk van mindennél többet ér, nekünk és a babánknak is!


Ha a munkahely nem kötne ide legszívesebben visszaköltöznénk a szülőfalunkba. Imádunk ott lenni, bár onnan is a legközelebbi városka 30km

2016. máj. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi 4 év budapesti albérletezés után költöztünk ki egy Pest melletti községbe (15 km-re). Egyébként zala megyeiek vagyunk, de ott nincs sok munkalehetőség ezért jöttünk fel Pestre.

Szóval most Pest mellett lakunk, a bejárás az kicsit gáz, nekünk 9 Ft/km-t fizetnek, de így is megéri. Én nem tudnék Bp-en élni, főleg gyerekkel. Itt sokkal jobb, kertes ház, rengeteget lehet kint lenni stb. Nem bántam meg és nem költöznék vissza. Férjem talált közelebb munkát, tehát nem is Bp-re kell bejárnia, én majd Budapestre fogok.

2016. máj. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%

Bp-ről költöztem ki az agglomerációba, 10 percre a Bp. táblától.

Nekem nagyon fura volt, mert annyira falu feeling van, hiába a közelség, de konkrétan nincs itt semmi, pont amiatt.

A tömegközlekedés egy katasztrófa, de szerencsére 10 percre van a melóhelyem és van céges kocsim, amúgy kb. 1,5 óra lenne az út...

Most már örülök a nyuginak, de nagyon nehéz volt hozzászoknom.


Amúgy nem értem, miért gondolják az emberek, h a városokban nincs kertes ház???

2016. máj. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
66%
Utolsó: városokban is van kertes ház, csak háromszor annyiba kerül.
2016. máj. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Itt ugyanannyiba kerül egy ház, mint Bp-en...
2016. máj. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!