Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet albérletbe gyereket...

Lehet albérletbe gyereket vállalni vagy felelőtlenség szerintetek? Ti élnétek így?

Figyelt kérdés

Nemrég adtuk ki a lakásunkat (32 nm!!!) és nagyon sok többgyerekes család jelentkezett. Megdöbbentő volt. Mi épp azért adjuk ki, mert túl kicsi lenne nekünk még kisbabával is.


Persze, most nem arról van szó, hogy valakik kiadják a lakásukat, és bérelnek jobb helyen egyet vagy nagyobbat, hanem arról, hogy valakinek egyáltalán nincs lakása.


Ti vállalnátok így egy/több gyereket?


2016. máj. 30. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Igen, úgy vállaltuk és menet közben vettünk sajátot.
2016. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
Mi is így vállaltunk.Semmi hátrányt nem okoz.3 éve mikor munka miatt költözni kellett,nem volt annyi pénzünk,hogy sajátot vegyünk,de fiatalabbak már nem leszünk.Így vállaltuk.Jövőre tervezünk sajátot venni.
2016. máj. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Mi bérelt házban élünk jelenleg a munkánk miatt, de van egy saját lakásunk, amit kiadunk. Én nem vállaltam volna szimpla albiba, hanincs semmi másunk.
2016. máj. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Miért ne lehetne? Azért nem az az átlag,hogy mindenkinek hitelmentes háza van önerőből....
2016. máj. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%
Lehet, persze, miért ne lehetne? Nem az a lényeg, hogy saját tulajdon vagy albérlet, hanem hogy biztos legyen, ne kerüljön az ember az utcára hirtelen. Mondjuk én ilyen kicsi helyre nem vállalnék gyereket, én ragaszkodom a külön szobához a gyereknek és haloszobanak a felnőtteknek, de más meg nem így gondolja.
2016. máj. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekunk nagyon sok olyan berlonk volt akinek nincsen lakasa,sot 80%ban csak gyerekes csaladok voltak/vannak... :/
2016. máj. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

32 négyzetméteresbe több gyereket nem.

De albérletbe gyereket simán. Ez csak ilyen magyar szokás egyébként, hogy mindenkinek saját kecó kell.

Külföldön általában bérlik az emberek a lakást, aztán ha költözni akarnak, nem kell vesződniük vele.

Írom ezt úgy, hogy saját a lakásunk, és nem külföldön élünk. :D De akkor is, szerintem az albérlet+gyerek kombinációval alapból nincs probléma.

2016. máj. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van egy kis garzonom, ami ki van adva, és úgy vállalunk gyereket albérletbe. Nem sokáig egyébként, mert tervezzük a lakásvásárlást, csak a baba hamarabb jött, mint gondoltuk.

Az az igazság, hogy én látom mi van az ingatlan piacon. És én például nem adom ki a lakásomat kisgyerekes családnak.

Nekünk ismerős adta ki a lakását, itt élünk egy ideje, és nem csinált belőle problémát, mert tudja, hogy lakásvásárlás van tervben a következő 1 évben. Megbízik bennünk, mi is bennük.

Ettől függetlenül én nem adnám ki a lakásomat gyerekesnek, és ha nagyon muszáj lenne, akkor még a pici babával meglennék a sajátban pár hónapig, de nem lenne kényelmes. Ennél több gyerekkel..putri.

2016. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

És igen, máshol normális a lakásbérlés, de ők erre is vannak berendezkedve. Nálunk nem ez az elterjedt. Mi sem vennénk lakást, ha egyébként úgy élhetnék egy bérelt házban legalább 15 évig, mintha a sajátom lenne.

Itt az albérletben nem tudom magam otthon érezni teljesen.. Nem festhetjük át, nem szögelünk a falra, stb, stb. Egyszerűen nem saját és nem nyúlhatok hozzá úgy, ahogy én akarom.

2016. máj. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Albérletbe simán, de nem 32nmbe. Mi mikor elköltöztünk 25okmre otthonról munka miatt úgy kerestünk, hogy legalább másfél 2 szoba legyen. Találtunk is, a főbérlőnk egy tündér 2 gyerekes anya. 2 lakást ad ki. Tisztáztuk az elején, hogy ő eztleket a lakásokat majd a gyerekeinek szánja, akik akkor még 3 és másfél évesek voltak. Tehát tulajdonképpen festhetünk fúrhatunk, csinálhatunk mindent normális keretek között. Tudtuk ha lesz baba nem lesz gond. A kis szobát megcsináltuk a babának mi meg a nagyban vagyunk és ennyi. Hogy sajátunk mikor lesz a jó kérdés..
2016. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!