Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 20 évesen baba nagy felelőtlen...

20 évesen baba nagy felelőtlenség lenne? Többi lent

Figyelt kérdés
Nem vagyok terhes,viszont rettenetesen szeretnék gyereket.Minden gondolatom e körül forog,még álmaimban is a gyerekvállalás szerepel.Viszont sajnos még egyetemre járok ahol 2 évem van,otthon lakok szüleimmel.Tudom,hogy ők támogatnának mindenben,édesanyám az vágyik is nagyon egy kisunokára.Probléma még,hogy párom is egyetemista,szülőkkel lakik,valószínű 3 éve minimum van még hátra.

2014. okt. 27. 22:09
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Igen, nagy felelőtlenség lenne.
2014. okt. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
81%
Várjatok még, bőven ráértek. Nem olyan jó ám a nagyszülők nyakára szülni az unokát.
2014. okt. 27. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen tudom igazából legbelül én is tudom hogy nem lenne értelme.Csak olyan rossz látni az ismerősöket,a volt osztálytársakat gyerekkel,vagy várandósan...minden vágyam egy kis csöppség :(
2014. okt. 27. 22:20
 4/21 anonim ***** válasza:
76%

Először végezzétek el az iskolát, találjatok munkát, házasodjatok össze, azután legyen a gyerek.

Egy baba bármilyen aranyos, nem marad pici baba. Fel is kell őt nevelni.

Ennek nálad semmi feltétele nincs meg.

2014. okt. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, én is így éreztem, amikor 2 barátnőm is kb . 20 évesen lett terhes (egyikük véletlenül, másikuk tervezetten). Irigykedtem én is, de én még bulizni akartam és szerencsére nem szültem az akkori barátomnak. Most 27 vagyok. Amíg ők már babáztak, én fősulira mentem, rengeteg barátom lett, koleszos lettem, "megtanultam" egyedül élni, szülők nélkül felelősnek lenni magamért, rengeteget buliztam, lediplomáztam és dolgozni kezdtem. A munkahelyemen megtaláltam életem párját, akivel 5 év után összeházasodtunk és most már a babát tervezgetjük, várjuk nagy szeretettel. Hidd el, ez a pár év gyorsan el fog telni, éld ki magad, addig, amíg lehet.
2014. okt. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
52%

Mi most várjuk a babát, 21 éves vagyok, de kicsit más a helyzet. A vőlegényem 35éves, jól fizető állása van, lakás, kocsi, minden megvan. Én a főiskola mellett végig dolgoztam, még 1 évem van hátra, talán fél év csúszással megúszom, de nem lesz egyszerű. Viszont ezt vállaltuk :)

Én azt mondanám, hogy nagyszülők nyakára saját lakás - esetleg albérlet - illetve félretett tartalék nélkül merész dolog belevágni. Ráadásul még mindketten tanulok, és elég sok is van hátra. :(

Mióta vagytok együtt?

2014. okt. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
6 éve vagyunk együtt és szeretne ő is babát.Csak ugye ez a fránya anyagi háttér.A fősulin szenvedünk mikor más érettségivel elhelyezkedett valahol,többet fog keresni mint én(óvónőnek tanulok) és 20 évesen babája van.Ezért is fáj a szívem annyira.Szeretnék óvónő lenni de néha elgondolkozom megéri-e kijárnom a sulit,hogy aztán alig keressek majd.
2014. okt. 27. 22:46
 8/21 anonim ***** válasza:
69%
Így igen nagy felelőtlenség-
2014. okt. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

nem a korod miatt, hanem a körülmények miatt lenne felelőtlenség.

Ezen mindenki átesik, majd elmúlik és majd ha itt lesz az ideje lesz babád.

2014. okt. 28. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

a volt osztalytarsaid majd elmennek gyerek utan dolgozni minimal berert es a munkabol megfaradva hazaernek anyos hazaba hogy aztan egy kiadosat veszekedjenek amiert egymas nyakan elnek es meg kenyerre is alig van penz.

ti pedig tovabb tanultok, lesz szakmatok kis lakasotok/hazatok, es diplomaskent vagy szakemberkent annyit kerestek majd, hogy tudtok kuldeni egy kepeslapot a volt osztalytarsaitoknak, amint a spanyol tengerparton homokvarat epitesz a gyerekkel. vagy inkabb szulsz te is most.

2014. okt. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!