Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek elhagyhatjuk már...

Szerintetek elhagyhatjuk már a cumisüveget? Vagy ha szereti akkor simán maradhat? Ti meddig használtátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kislányom reggel-este tejitalt kap. 2,5 3dl-t.

18 hónapos és cumisüvegből kapja. Szerintetek nem "nagy" a cumisüveghez?

A minap ezen gondolkodtam....

Nektek mennyi idős volt a kicsi mikor teljesen elhagytátok az üveget? Nem hiányolta? És miért pont akkor hagytátok el? Nem fogadta már el?



2016. jún. 3. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiam 2.5 évesen tette le, egyik napról a másikra. Megmutattam neki, hogy elszakadt a cumi résznél és elfogadta, hogy tönkrement. Nem akartam új cumit venni hozzá. Annyi a bűnöm, hogy nem mondtam meg neki, hogy le lehetne cserélni. 2x említette még utána 1-1 mondatban, aztán magának megválaszolta, hogy ja, tönkrement és ennyi volt. Minden este használta 2.5 évig.
2016. jún. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bella169 ***** válasza:
35%

Még nyugodtan használhatja szerintem. De ha zavar akkor lassan elkezdheted átszoktatni.

A lányom 9 hónapos. Miígy csináljuk.

1 hónapja kap tápszeres pótlást. Orvos javaslatára nem cumisüvegből hanem szilikon csőrös itatópohárból (itató üvegből, MAM trainerünk van)

Ahogy nő, úgy fogjuk korának megfelelően váltani így a most szilikonos itatócsőr elöbb utóbb műanyagra cserélődni onnan pedig a pohárból ivás lesz a következő lépés.

Szeretném ha ez másfél-kétéves korára megtörténne.

2016. jún. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
72%
Anyatejes volt a gyerkőcöm, a hozzátáplálás megkezdésével pedig kapásból csőrös itatóból adtam neki vizet (bár eleinte nagyon nehezen akarta elfogadni). Jelenleg 23 hónapos, a tejitalát még ilyenből kapja, de simán váltottunk időközben a korának megfelelőre, emellett pohárból is szépen iszik. Szerintem nyugodtan magyarázd el neki, hogy a nagyobb gyerekek már mást használnak és próbálja ki ő is.
2016. jún. 4. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2,5 éves körül volt a fiam, mikor elhagyta az esti tejivást. Ezzel együtt a cumisüveget is letette. 1,5 évesnél simán belefér még a cumisüveg, elég kicsi ő még.
2016. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!