Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 honapos babanak mennyire...

11 honapos babanak mennyire kene darabosan fogyasztani az etelet?

Figyelt kérdés

Altalaban a kanalaznivalot pepkent adom neki viszont szokott enni gyumolcsoket es kenyerkockakat.

Mikortol kene teljesen darabosan ennie? Es mikortol egyaltalan nem osszenyomva?


2016. jún. 6. 08:40
 1/6 anonim ***** válasza:
37%
6 hónaposan kellene elkezdeni puha, darabos ételeket adni neki Minél később kap, annál nehezebben fog darabosat enni..
2016. jún. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Onnantól, hogy hajlandó. Nem löki ki, képes elrágni, lenyelni, nem fulladozik.

Ha gyümölccsel, kenyérrel boldogul, akkor már bőven jól áll hozzá, hogy próbálkozz.

Enyémnek egy foga sem volt és az ínye is gyenge volt a daraboshoz, ki is köpte, így nyilván nem nyomattam, csak időnként kísérletet tettem.

2016. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szerintem bírná enni csak sokkal kevesebbet eszik úgy, ezért inkább még pépesítgetem. De ma megpróbálom újra és max utána összenyomom. Köszi.
2016. jún. 6. 09:06
 4/6 anonim ***** válasza:
11 hónaposom van, még mindent pépesítek, mert még csak 2 foga van alul. Ha kijön kettő felül, akkor adok neki majd darabosat, mert akkor már biztonságosabban fog rágni. puha banánt, párolt almát, amit a nyelvével és a szájpadlásával szét tud nyomni, olyat most is kap.
2016. jún. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

amúgy az enyém is kevesebbet ezsik, ha darabos az étel ezért úgy szoktam, h pár kanállal adok neki a darabosabbjából, h szokja, ne idegenkedjen ,aztán a többit összepépesítem krémesre, mert az szeretném, ha jóízűen tudna belőle enni, nem olyan kis bánatosan. Meg azért a mennyiség is számít.


Mi azért eszünk, mert enni jó, élvezetes, nemcsak azért, mert éhesek vagyunk. Hát én neki is azzá teszem, nem erőltetek semmit. Nagyon jó evő baba.

2016. jún. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fura ez, mert van olyan ismerősöm, akinél a lassan 3 éves csak pürében eszi meg a gyümölcsöt még most is. Mindent csak apró kockákban, vagy leves csak.


Nekem a nagyobb viszonylag hamar elkezdett szépen darabosat enni, aztán átlendült és egészben rágás nélkül nyeli le a falatokat. Tésztákat csinálok inkább, mert azzal küzd valamennyit, de a narancs, mandarin, kenyér - fordít rajta egyet és lenyomja.


A kisebb 10 hónapos lesz, nagyon szépen eszik darabos ételeket, kivéve a rizst. Azt nem hajlandó lenyelni, csak szétfőzve. De neki 6 hónaptól nem turmixolok, mert bukott a habos ételektől, csak szétfőzöm és nyomok rá egyet villával, vagy aprókockázom pl a cseresznyét negyedelem.

2016. jún. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!