Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám 9 hetes (TÁPSZERES)...

A babám 9 hetes (TÁPSZERES) mikortol lehet neki mást is adni a tápszer helyett? Ezt ertem enni es inni valora is. Teát kap.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 22:01
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Amikortól az emésztése alkalmas lesz arra, hogy a nehezebb, összetettebb ételeket megeméssze, feldolgozza. Ez kb a 6 hónapos kor.
2010. ápr. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
3,5-4 hós kora körül lehet kostoltatni gyümölccsel.
2010. ápr. 11. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%
én 3 hónaposan kezdtem mást is adni neki.sokak szerint most 5-6 hónapos kortól szabad csak.nekem már a 4-dik babám.van tapasztalatom.az elsőnél mindent betartottam.gyümölcsel kezdtem.utána főzelék.az enyém is tápis.most 5 hónapos és már csak 2-szer eszik azt.
2010. ápr. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
65%
Csak anyatejeseknél javasolják a 6 hónapos kor utáni kóstoltatást, tápszereseknél és vegyes (anyatej-tápszer, mi is ebbe tartoztunk) kajánál nálunk a védőnő 3,5 hónapos kortól javasolta az almapürét és a friss almalé kanalazását. Mi így tettünk.
2010. ápr. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
A baba emésztőrendszerének teljesen mindegy, hogy tápszert vagy anyatejet kap 6 hónapos koráig. A tápszertől nem lesz érettebb, felnőttebb az emésztése.
2010. ápr. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt nem mondanám! A tápszerből hiányzik némi emésztést segítő enzim, amit mesterséges enzimekkel nem tudnak pótolni. Ezért is van az, hogy amig az anyatejeseket lehet igény szerint etetni, a tápszereseket csak 4 óránként, mert még nem emésztette meg a gyomruk a tápszert. Mi is tápisok lettünk 3 hónap után, és tényleg így van.
2010. ápr. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is azt olvastam a neten hogy a tapszeres babak hamarabb

kaphatnak hozza taplalast :)

2010. ápr. 11. 22:19
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

22:17: tudom én is, hogíy a tápszert nehezebb megemészteni, mint az anyatejet. Az anyatejet máűsfél-két óra alatt megemészti a kisbaba, kiürül a gyomra, és ismét megéhezik. A tápszeres baba sokkal ritkábban éhezik meg, met a tápszer nehezebben emészthető.


Csakhpgy én NEM ERRŐL beszéltem, hanem arról, hogy a baba meésztőrendszere anyatej és tápszer esetében is teljesen ugyanolyan. Nincs olyan, hogy tápszres baba emésztése hamarabb áll készen a hopzzátáplálásra, mint az anyatejesé. Az anyatejnek a tápszer az alternatívája, jó esetben fél éves koráig. Hozzá lehet táplálni már korábban is, de minek? Úgyse tudja normálisan megemészteni a baba.

2010. ápr. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem azért KELL elkezdeni 4 hós korban a hozzátáplálást tápszeres babák esetében, mert érettebb a bélrendszerük, hanem azért, mert vasraktáraik 4 hónapos korra kiürülnek (ahogy az anyatejesekét 6 hós korban), és ha nem így teszel, vashiányos vérszegénység alakulhat ki náluk!!! B.
2010. ápr. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi most vagyunk 2és fél hónaposak, kb 1 hónapja esszük a répa-alma pürét, egy pár hete a tejpépet(4hónapos kortól, gluténmentes legyen, mi a rossmannosat szeretjük), most kezdtük a banánt, szerencsére eddig nem fájt semmitől a pocink. Viszont amióta tejpépet eszik nem hajlandó megenni a tápszert, úgyhogy kecsketejet adok neki, amire azt mondják olyan mint az anyatej.

Szerintem ki kell tapasztalni kinek mi a jó. Régen nem volt ilyen hogy 6 hónapig csak anyatejet egyen, nem volt tápszer sem és mégis egészséges felnőttek lettünk.

2010. ápr. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!