Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírás mitől lehet és hogy...

Sírás mitől lehet és hogy lehetne kezelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom ma 2 hetes és 5 napos igénye szerint szoptatom kezdetektől szerintem tejcsi is van bőven mert szépen szaporodik a súlya kezdő 3.000 tegnapi 3.460.

Problémámat ma kezdte hirtelen bevörösödik elkezd kín keservesen sírni a lábával és kezével kapálodzik, cicin se nyugszik meg sem az egyiken sem a másikon sem és közben is elkezdi. Hasfájásra gondoltunk ezért infacol szirupot adtunk neki. Reggel olyan 10 fele kezdődött délután 3kor sikerült megnyugodnia és este 8ig nem volt baj, viszont sajnos most ismét kezdte, semmi ötletem nincs mit lehetne csinálni 😢 (első baba)

Egyéb információ ami fontos lehet reggel és most este is volt kakis pelus (mustársárga színű) valamint pisi volt bőven a nap folyamán.

Előre is köszönöm a segítséget ötleteket.



2016. jún. 7. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Te mit nem ettél olyat, amitől neki fájhat a hasa?
2016. jún. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Büfizni tud könnyen? Nem büfi után nyugszik meg? Az én kisfiamnál ez volt a probléma, hasonló tünetekkel...Sajnos Espumisan nem mindig segített, ha büfi baja van próbáld a válladon tartva, a hátát alulról felfelé simogatni..Esetleg BioGaia-t próbálhatjátok még...Lehet még tornáztatni a hátára fektetve a lábát körkörösen befelé-kifelé mozgatva, közben masszírozni a talpát.
2016. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pocakja fàj vezess étkezési naplót. Most igyàl nagyon sokat és cicire tedd folyamatosan.

Torna behajlìtott összezàrt làbait felnyomod a pocakjàra és oldalra széthúzod,aztàn le kinyújva és ugyanez előlről. Vagy fektesd az alkarodra fejjel a könyököd felé és simogasd a hàtàt.

Amúgy van,hogy az elején csak a kaki megy ilyen nehezen,de nem fàj neki igazàn.

2016. jún. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Eszter76 ***** válasza:

Gratulálok! A büfiztetés nagyon fontos! Szopizás után mindig tartsd függőlegesen, amíg ki nem jön a levegő alul vagy felül. :-) Lehet, hogy ez akár 20 percig is eltart, nem baj, akkor is célszerű megvárni.

Ha már bömböl és nem nyugszik meg semmitől, azon segíthet a "varázsfogás". Vagyis fektesd hason a karodra úgy, hogy a kis feje a könyökhajlatodban legyen, a pocakját támassza a karod és a csuklód, a kezed legyen a lába között és az egyik combját fogd a hüvelyk és mutató ujjaddal, hogy biztosan tartsd. Próbáltam értelmesen leírni. :-) Megmutatni egyszerűbb. :-) Ha elég izmos vagy, akár fél kézzel is lehet - én simán a "hónom alá csaptam" így a gyereket és közben a másik kezemmel csináltam a dolgom - na de nekem a harmadik. ;-) Ezzel nyomod a fájós pocakját, ami így enyhül, ráadásul a feje kicsit följebb van és esetleg a büfi is ki tud jönni. Ha elaludt, óvatosan le is tudod tenni (én hasra tettem mindig az enyémeket, de ebből a helyzetből gyakorlatilag bérhogy le tudod tenni könnyen).

Érdemes a saját étrendedet is megvizsgálni. Pl. a most érő cseresznye könnyen megárthat a babának, ha sokat eszel!

A szirupokat, cseppeket és egyebeket szerintem hagyd... majd ha más nem használ, ráérsz akkor ptóbálkozni velük.


Nem iszol véletlenül valamilyen tejtermelést serkentő teát? Most jutott eszembe, hogy az én fiam azt nem bírta... és azóta már hallottam mástól is, hogy fájt tőle a baba hasa!

2016. jún. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Gyakori, hogy a tejtermékek elhagyása az étrendedből (tejfehérje miatt) és/vagy colief csepp (laktóz miatt) segít, illetve az alapos büfiztetés. Ha vörösödik a feje akkor szerintem is hasfájás. Persze ha ettél puffasztót vagy szoptatós tea stb akkor attól is lehet. Nálunk a tejtermékek mellett még a tojás is gond volt, mondjuk én magam is puffadok tőle de a babának is gondot okozott. A napló jó dolog, sok minden kiszűrhető belőle.
2016. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!