Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan altatja a babáját...

Ki hogyan altatja a babáját napközben?

Figyelt kérdés
Elalszik magától, ringatni kell, szopizik stb. ? És mennyi idős?
2010. ápr. 12. 12:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
sajnos csak hintáztatással(szobahinta) este semmi gond de nappal kell neki segítség-egy éves
2010. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
5 hónapos a lányom, mikor álmos dörzsölgeti a szemét, a kezemet az arcához szorítja, oldalára fordul. Én simogatom a hátát, ő pedig pár perc alatt szépen elalszik.
2010. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 6,5 hónapos. Ilyenkor szoktam letenni aludni gyümi után, és ebédig alszik. Beviszem az ágyába, leengedem lyukacsosra a redőnyt, beteszek neki egy 10 perces CD-t, amiről egy felhúzhatós játék zenéje szól, és kijövök a szobából. Általában már a CD felénél alszik. :) B.
2010. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

jelen pillanatban, odatettem az alvó apja mellé és elaludt kettőnk közt ... én meg leléptem netezni :-) 4 hónapos lányka.

Napi ritmus szerint meg a szopipárnán elalszik szopi után vagy a babakocsiban. Ha kellően álmos elalszik még a földön is, mint pl tegnap, észre sem vettem csak hogy belaudt a játszó szőnyegén, vendégségben voltunk...

Én sose erőltetem az alvást, ha álmos akkor alszik, ha meg nem akkor ugyes fog. Este is magától alszik el, semmi ringatás, vagy sírás...

És te hogy altatod?

2010. ápr. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
5 és fél hónapos. Mikor látom rajta, hogy álmos adok neki egy textilpelust, cumikát a szájába és általában el is alszik pár perc alatt. De van, mikor túlpörgeti magát és elkezd sírni a fáradtságtól, olyankor odafekszem mellé, szeretgetem, simizem. Ha ez sem segít akkor ölben ringatva.
2010. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a fiam már dörzsöli a szemét, leteszem az ágyra és van 3 kellék, ami nélkül nem alszik el: egy vékony polárpléd, azzal betakarom, mert imádja a meleget. Az arca mellé teszem a rongyikáját, azt odahúzza még jobban és a puhaságára becsukja a szemét. Aztán cumi és akkor már csukva van a szeme. 2-3 percet ringatom elöl a pelusánál fogva és már alszik is. 5 perc az egész. Mondjuk én kezdettől fogva íg altatom, tehát nincs hozzászokva a cicin alváshoz, vagy a házban járkáláshoz, stb. Szopizik igen, és 4.5 hónapos. :)
2010. ápr. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én csak leteszem, oldalra fordul és alszik magától, de a hétvégék után ez nem ilyen egyszerű... Apa kicsit elkapatja. :D

Ha az apja itthon van, akkor ő altatja, sajnos ringatva. Hiába mondom neki, hogy ne tegye, mert ha egyedül vagyok vele itthon, akkor kész kínszevedés, mire elaltatom, én akár hogy ringatom, az nem olyan.

Egyébként ha nagyon nyűgös, akkor a nagyágyon altatom el, mellé fekszek, simogatom a buksiját, énekelek neki halkan, aztán ha elaludt, átteszem a kiságyába.


6,5 hónapos nagylegény anyukája

2010. ápr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én 6 hónapos babám csak cicin alszik el, amiről szeretném leszoktatni. Abból kiindulva, hogy este simán elalszik magától a kiságyban, tudnia kéne napközben is így elaludni, de sajnos eddig minden próbálkozásunk ordításba fulladt. Sírni nem bírom/nem akarom hagyni, így a végén mindig a cicin köt ki. Ezért voltam kiváncsi, kinek mi vált be, hátha kapok ötleteket.

2010. ápr. 12. 13:25
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Alvás előtt pelenkázunk, közben pedig mondókázunk. Ezután megkérdezem tőle, hogy hol vannak a barátai( hápikacsa, lepényhal, csikóhal, ezek gumiból készült fürdőjátékok és imádja alvás előtt fogdosni, rágcsálni őket) és ekkor már mutat a kiságyba. Lerakom, valamelyiket elmarkolja, elkezd neki dumálni, én pedig kijövök, ajtó becsuk és kb. 2-2,5 órát alszik.17 hónapos kislány
2010. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6,5 hónapos kisfiam cicin. Én örülök neki, hogy még tudom szoptatni, nem zavar.
2010. ápr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!