Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek? Jól csinálo...

Mi a véleményetek? Jól csinálom? Valami tanács esetleg kivülállóként, ha mégsem?

Figyelt kérdés

A babám 6 hónapos volt 7-én. Kisfiú.

Reggel 5-6 körül ébred, tápszer 180 ml.

Kicsi játék, sétálgatunk a lakásban, táncolunk, zenét hallgatunk, énekelünk, pici játék egyedül.

Kb. 9 körül visszaalszik, tápi 180 ml.

10 körül ébred, egy pici gyümi evés, összekészülődünk, vásárolunk, sétálunk. Hol kocsiban, hol kézben. :-)

12 körül visszaérünk, ebéd valami főzelék amit előző este elkészítek neki. Játék, játszom vele mert egyedül keveset van el, de szokatom hozzá, mindig picit tovább hagyom magára, ha pityereg megyek játszom vele kicsit majd újra magára hagyom... és így tovább... 14 körül alvás, kb 15:30-ig. Utána újra gyümi tejpéppel.

'6 körül játék, sétálgatás, megyünk mamihoz...Csavargás.

18 körül evés, 180 ml tápi. sajnos mindig bealszik, de csak kb 30 percig hagyom mert akkor este sokára alszik el újra, és a napi teendőimet ilyenkor csinálom meg, és apuka is ilyenkor van itthon. Majd este 19 korül fürcsi, kevés tápi és szundi.

Hát csak 23-ig kb mert innentől majd óránként fennt van. :-( Hajnali 1 körül tápi, 180 ml, majd reggel újra indul, 5-6 körül az egész...


2016. jún. 12. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem teljesen jól csinálod!!! :) Ha az éjjeli evést szeretnéd kiiktatni arra tök jó lesz ha bevvezeted a glutént, jobban telíti majd egy picit. Az éjjeli kelések úgy gondolom a fogacskàknak tudhatók be..... Erre sajna nem tudok megoldást.... Régóta kűzdök egy átaludt éjszakáért sajna hiába... :(

A lányom 2-2,5 óránként kel 10 hós :(

2016. jún. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Probalhatod későbbre tenni a fürcsit kb fél 9- 9 fele s utánna vacsi.

Mi 9 kor kezdjük a fürdést és utánna még elpakolok stb eszik kb fél 10 vacsi utanna alvás reggel 6 ig. Ez megy 5 hónapos kora óta most 9.

Eleinte én is mindig 7-7:30 kor fürdettem s éjszaka felkelt. Azért toltam el.Nálunk igy nez ki a napi program:

Reggel 6-7kor kell akkor iszik tejet játszunk

9 kor alszik egy fél órát utánna játszunk vagy elmegyünk sétálni.

12 kor ebédre főzelék aztán alszik 2-3 órát.

Felkel játszunk tanulgatunk mászni járni stb elvagyunk aztán 5 fele gyümis joghurt vagy alma kekszel azutan alszik egy fél órát este 9 kor fürdés éves alvás.

Próbáld egy kicsiket eltolni a fürdést nálunk ez Bejött

Vagy csinálj egy rendszert.

Nalunk ez a napi 3 alvást 8 hosan álitottam be s majd ha nő akkor a két alvást a délelőttit és a délutánit kivesszük igy aludjon egy nagyot délben és majd éjszaka.

Lehet valaki lepontoz ezért de nekünk a rendszeresség bejöt.

Amikor ossze vissza aludt meg evett akkor éjszaka sem aludt ugy na de minden baba más. Szerintem minden jo amit csinálsz én azt tanácsolom a fürdést egy kicsit told el.

9 hónapos kisfiú anyukája.

2016. jún. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
21%

Esetleg ha a napi étkezéseket máshogy osztanád el? Miénk szintén ennyi idős, kissrác. Még csak most kezdjük a hozzátáplálást.


Így néz ki egy nap tápszer ügyben: 7-kor, 11-kor, 15-kor, 19-kor és 22-kor eszik. Este nem kel fel enni már. Hogyhogy csak 180 ml-t eszik egy evésre? A ti dobozotokon nem az van, hogy 210ml/7 kanál az előírt adag? Vagy csökkentetted a hozzátáplálás miatt? Nem kell amiatt csökkenteni még. Ha másfajta tápszert eszik, akkor bocsi, más lehet persze az adagolása is.:)


A hajnali egyes etetés mindig is volt, vagy a hozzátáplálás óta van csak? Csodállak, hogy ilyen jól bírod, a miénk egy hetes kora óta átalussza az éjjeleket, én nem is tudom, hogyan tudnám megszokni ezt, amit te viszel véghez. Tényleg nagyon tisztellek!

2016. jún. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, az esti furdetést át is akarom hozni nyáron este 20-ra.

Mi Lactogen Harmonyt eszünk, 180.nál többet ritkán eszik meg. De most, hogy mondod, lehet megpróbálok 210.et csinálni, abba 7 kiskanál tápi szükséges. Nem csökkentettem hozzátáplálás miatt, egyszerűen ennyi az annyi. :-) 3 hónapos koráig a szüleimnél voltunk, mert a párom külföldön dolgozott. Akkor egyszer kelt éjjel, hajnali 1 körül. Miután hazajött, eljöttünk a közösbe, ekkor a védőnő azt tanácsolta, keltsem fel a picit este 22 kor enni, így ki fogja bírni az éjszakát. Hát fel is keltettem szorgosan,egy hónapon keresztul, de nem hogy javult volna a helyzet, rosszabbodott. :-( Ugyanúgy felkelt hajnalban, majd 4-kor is. Úgy döntöttem elhagyom a felkeltést, de áhh... :-( azóta ez van. Jó buta voltam, hogy hallgattam rá, azóta éjjel is azon gondolkodom, mit tehetnék, hogy legalább csak egyszer keljen fel. Ennél még az is jobb volt. Hogy hogy bírom? Mindent meg lehet szokni. Másnak talán rosszabb a helyzete. Egyszerűen eldöntöttem, hogy ez van, és kész. De azért ha lehetne egy kívánságom, az lenne, bár átaludná az éjszakát!

2016. jún. 12. 19:55
 5/9 anonim ***** válasza:
Az éjszakai etetést már régen el lehetett volna hagyni ,a lefekvést told el 9 óra körülre és ne hagy aludni késő délután .Szerintem.
2016. jún. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

10-14-ig nem alszik? Nem lehetne hamarabb altatni, mondjuk 13-kor, majd 17-kor és 20-kor fürdetni?

Nekem is kel éjszaka általában 2*, de nekem szopizik, nyílván nehezebb lesz a leválás, mintha tápszeres volna.

2016. jún. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
En a tejpepes etkezest estere tennem mondjuk fel7-7 korulre, es aztan lefekves elott meg egy kis tapi, hatha az jobban teliti. A gyumolcshoz es sinlac pepet adnek, doki receptre kiirja, es igy olcsobb. A glutent mar reg bevezethetted volna, igy ebedre us kaphat tesztas dolgokat. Nem jon le a leirasbol, de hust is ehet mar boven.
2016. jún. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mit csinál a baba, mikor óránként ébred? Felébred teljesen, utána magától visszaalszik? Mennyi ideig van ilyen alkalmakkor ébren?
2016. jún. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia.! Nekem nincs gyermekem, es gyakorlott sem vagyok a temaban, de az unokaocsemnel is ez volt,es kiderult, h keved volt mar neki az adott mennyisegu tapszer. :( Szoval, szerintem probald meg, h tobbet adsz neki,vagy pedig mas fajta tapszert,illetve jo otlet, a furdetest kesobbre tolni.
2016. jún. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!