Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nálatok miket csináltak, akik...

Nálatok miket csináltak, akik nem csak tanácsokat osztottak, hanem meg is akarták valósítani?

Figyelt kérdés

Gondolok arra, hogy titokban próbálják etetni valamivel.

A kislányom még csak 4 hónapos de már elegem van, pedig a "márpedig húst kell enni félévesen" még csak szóban hangzott el.

Anyósom nem lehet leállítani, a szomszédban lakik, férjem tőle kapta a lakást, kulcsa is van - azt hiszem csak a költözés fog segíteni.

Anyumra ha rászólok befejezi, ő teát készített neki és olvasgatott, amíg mellette sírt - erősödik a tüdeje, tisztul a szeme.

A férjem anyósom követi aki valaha gyerekosztályon dolgozott, így szent amit mond, de ő inkább csak szóban piszkál, vett egy tucat cumisüveget hogy tanítsam meg használni, pedig mondtam, hogy nem adok neki.

Anyós szerint újszülöttként kellett volna cumi, cumisüveg, mert később nehéz rászoktatni. A pár napos babámnak folyton tömte a szájába, de nem kellett neki. :D

Amíg kórházban voltam, telerakták a konyhaszekrényt a másik unoka szétharapott cumis, ragacsos üvegeivel. Fúj..

Néhány hete náluk voltam, láttam az asztalon egy használt cumit, nézem mi az - erre mondja, hogy az se kellett neki. Amikor kikönyörögte, hogy sétálni vinné felvitte magukhoz. :@ Azóta nem is adtam neki oda..

Korábban séta közben folyton kitakarta, napoztatta délben.

Szerinte 3-4 óránként kell etetni, az almát még csak említette - amikor nálunk van és látni a gyereken hogy éhes de nem telt le 3 óra, alig akarja a kezéből odaadni, hogy még nem lehet éhes.. Mondanám ezt én neki fél 12-kor.. Szerinte addig is termelődik a tej.

Ha a kicsi nem akar enni, akkor adj neki tápszert, 1 polcnyi van már, párszor be is keverte cumisüvegbe hogy odaadja neki. Vizet is akart neki adni a kajaszünetben - amikor nem lehet éhes.

Folyton azzal idegesít, hogy nincs elég tejem, nem tápláló, egyek vitamint, vasat, igyak tejet (amit nem is bír a kislányom) - a gyereknek is hozott vaspótlást, az orvos barátnője felírta.

Egyszer amikor a kicsi nem akart enni, kitalálta, hogy szívjam le, majd ő! cumisüvegből megeteti - beleegyeztem hogy lefejem, de én adom pohárból - alig jött, vsz. evett is a kicsi meg anyós 15 centire a mellemtől - nincs tej, látszik, hogy puha, ne erőlködjek, hozza a tápit. Azóta is zavar ez, mostanában újra mérem, tényleg nem eszik sokat, de ha megnyomom a mellem jön, ne neki legyen igaza.. :(

Szerinte kendőben nyomorog, kaptam kengurut, bele is próbálta fél perc alatt amíg pisiltem - kifelé a keménytámlásba, 2 hónaposan.

Bekente valamivel amitől tiszta kiütés lett. Utána már csak paraffinolajjal, vazelinnel kente, pedig kértem, hogy az asztalon ott a mandulaolaj. Amit hozott olajat eltüntettem a babaszobából, másnap hallottam, hogy keresi, 2 nap múlva tetőtől talpig olajos ismét - hozott újat.

Egyszer amikor kocsival velünk jött nem akarta betenni az ülésbe, hogy majd fogja, vigyáz rá.

Még sok idegesítő dolog van, kisebbek nagyobbak, de ha lényegtelen dologról van szó, akkor is ha kérem, hogy ne, akkor ne..



2016. máj. 31. 12:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A válaszhoz - legalábbis nekem - fontos lenne tudni, hogy a férjed mindezekhez mit szól? Téged támogat vagy az anyjának ad igazat.


1, ha téged támogat

Anyóstól kulcs elvesz, látogatás előtt szóljon oda és mindezt egy olyan beszélgetés keretében közölni, hogy legyen kedves a Ti szabályaitok, elveitek, kéréseitek alapján a gyerekhez közelíteni, különben nem fogjátok felügyelet nélkül soha az életben nála hagyni.


2, ha anyukát védelmezi a férjed, akkor nehezebb, mert akkor a társadnak kell kvázi ultimátumot adnod, hogy vagy leválik anyukáról és veled+a kicsivel alkot egy családot, melléd áll és helyre teszi anyukát, vagy gondolkodjon el azon, hogy milyen érzés lehet vasárnapi apukának lenni.


Sajnos nem egyszerű, de anyukát sűrgősen le kell állítani, mert ez előbb vagy utóbb a házasságotokra is rá fog mászni.

2016. máj. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
nem tudom, hogy bírod. én tuti leállítanám, he kell megfenyegetném, hogy nem látja soha többet az unokáját, ha nem hagyja ezt abba. a férjed meg szégyellje magát, téged kéne támogatnia, nem pedig anyuci pici fia maradni örökre. te meg egy felnőtt nő vagy, azt csinálsz a gyerekeddel amit akarsz. ha annyira babázni akar az anyós, szüljön magának még egy gyereket.
2016. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
33%

"A férjem anyósom követi aki valaha gyerekosztályon dolgozott, így szent amit mond, de ő inkább csak szóban piszkál, vett egy tucat cumisüveget hogy tanítsam meg használni, pedig mondtam, hogy nem adok neki. "


Konkrétan mi a probléma a cumisuveggel? Hogy apa is tudna etetni a gyereket?


Kulcsot elvenni az anyostol, ha a férjnek nem tetszik, választás elé állítani.

2016. máj. 31. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon durva.... :-/ Én elhajtanám, az biztos. Már meg is tettem a saját anyósommal és anyummal is, pedig még pocakban van a babám, de csírájában kell elfojtani ezeket. Nekem is elkezdték már most, hogy majd így meg úgy etessem, ne ciciztessem, mert csúnya lesz a mellem, ha sokáig cicizik, nem vegyek ezt meg azt, pl szerintük pénzkidobás a légzésfigyelő, mert úgyis ott vagyok mellette. Csak gondolom majd azért valamikor én is fogok aludni, nem leszek vámpír. :-D Úgyhogy kaptam már én is jótanácsokat bőven, de nem hagyom magam, és párom is maximálisan mellettem áll, az anyját és az én anyumat is simán kiosztja, ha úgy alakul.
2016. máj. 31. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez durva. Én màr kidobtam volna. Mondjuk a sajàt anyosomékat el is igazìtottam rendesen. Hasonló dolgok miatt,pedig csak szóbeli folyamatos ezt csinàld azt csinàld volt. Dönthettek,hogy nem jönnek többet vagy csak tanàcsot adnak nem dirigàlnak és plàne nem tesznek olyat,amit kifejezetten tiltok.


Mert persze legyen ott adjon tanàcsot,de ennyi, ne mondja meg és főleg ne csinàlja meg amit ő akar.

2016. máj. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk is volt eleinte okoskodas de eleg volt 2x ugy viselkedni, hogy tudja a helyet a kedves mama!!! Azota tartalekon van! Csakis rajtad mulik, hogy meddig hagyod ezt a borzalmat..
2016. máj. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Elég régóta hagyja, mert ez már a harmadik kérdés.


Úgy nem is lehet előrelépni, hogy a férjed nem áll melletted.

2016. máj. 31. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez gáz. Az én párom mellém áll. Anyós kezdte volna a hozzátáplálást 3 hósan. Kerek-perec mondtam h nem! Válasza szó szerint:ez hülyeség. Válaszom: Szerintünk nem, viszont teljesen mindegy, mert MI így döntöttünk. :D

Betalál sokszor, de mi elköltöztünk. Viszont ha csinálná is, akkor elvenném a gyereket tõle, elhúznám ha nálam van és mondanám, h AZT MONDTAM H NEM!!! Cumiból nem csinálnék ügyet, csak vigyorognék, h megmondtam. :D Kenguruból sem, 2 perctõl nem lesz baja, csak közölném, h látja h még nem jó neki? Kajâért meg hordozó nélkülözéséért ölnék.

Anyós is mondta h az õ anyósa már egy hetesen adott narancslét a fiának. Én akkor közöltem, h akkor repült volna a cumisüveg és kiosztottam volna, mert más ne cselekedjen kérdezés nélkül. Akkor értett a szóból és csak beszélt, próbàlkozni nem mer. :D

2016. máj. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Huh ez kemény...nalunk ilyen nem volt szerencsére, ha nagyon próbálkoztak valamivel eleg volt kicsit erőteljesebben szólni nekik, de amúgy jókat mondtak és segítettek. Szerintem a férjeddel kéne először beszélni, hogy állítsa, le, ti vagytok a szülei és ti döntitek el a dolgokat. Nem értem miért szólnak ennyire bele, én biztos zárat cserélném, hozzánk senki sem jöhet be hivatlanul, csak ha előtte szólnak és mondjuk hogy ok. Ez botrány hogy ki be jár a lakásotokban és kotorászik minden fele...tényleg mond meg a férjének hogy álljon melléd és zárcsere.
2016. máj. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
75%

El van kapatva.én már a pár első dolog után sem adnám a kezébe a gyermekem és mkndig csak a felugyeletemmel babázhatna. Igy hogy mindent ráhagynak, nem is csoda hogy az ember fejére nő.

Én már rég zárat cseréltem volna.nem kell a kulcsa.

2016. máj. 31. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!