Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hagyományos, előkelő...

Egy hagyományos, előkelő családnévhez megy szerintetek egy modernebb keresztnév?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 16:31
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
58%

Most azért hadd ne szégyellje már a gyereke vezetéknevét. Igen, nem egy jó emlékű név (főleg ha ráadásul tényleg arról a családról van szó) dehát így hívják. Ne keltsetek benne rossz érzést a még meg sem született, tökre várt kisbaba eleve adott vezetékneve miatt.

Szerintem érdekes a név, azt hiszem hogy tetszik is. Én nem hiszem hogy adnék ilyet valaha, de szerintem ha hallanék egy lányról akit így hívnak tetszene a neve, megfogna a dolog. Viszont nekem sem a modern szó jutna eszembe, sőt. Nekem tökre ilyen Ottlik regénybe illő.

2016. jún. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

legyen Esztella, szebben hangzik (nekem legalábbis) a vezetéknévhez, lehet Stellának, Sztellának hívni.


Amúgy aki csak a törikönyvből ismeri a történelmet, az inkább hallgasson,és ne bizonygassa ennyire, hogy a valóságról f*gja sincs

2016. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
0%
A Horthy Esztella borzalmasan hangzik, hiátus van benne. Nyilván ahol az "igazi" történelmet oktatták, nem jutott már idő nyelvészetre.
2016. jún. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
70%

Attól, mert NEKED nem tetszik a hangzása, attól NEKEM még tetszhet.


Másrészt, senki sem mondta, hogy oktatták. Ha mindenki tudása megrekedne ott, amit az iskolákban oktatnak, akkor nagy bajban lennénk (és vannak is néhányan...)

2016. jún. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Szia! Mi lett a kislányotok neve végül?
2017. aug. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!