Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Maja, Mirjam, Anna, Sára vagy...

Maja, Mirjam, Anna, Sára vagy Júlia legyen kislányom? : )

Figyelt kérdés
Maja gyerekkori kedvencem,már vagy 15 éve mondogatom hogy nekem ha lányom lesz,Maja lesz.Mirjamot párom szeretné nagyon,nagyon tetszik neki a Mircsi becézés.Annát és Sárát anyukám szeretné,mert hogy azok szép magyar nevek,de persze nekem is nagyon tetszenek.Júlia volt párom 3 évesen meghalt kishuga,az ő szülei ezt a nevet erőltetik.na akkor?:)
2010. ápr. 13. 17:59
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
62%
maja mirjam?
2010. ápr. 13. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
64%
Én a Sára vagy a Júlia közül választanék. Az Anna borzasztóan felkapott név lett, nálam ez az első kieső, a Mircsi nem tetszik, a Maja meg a kis méhecske. De szerintem ketten döntsetek, én nem hagynám, hogy a szülők válasszanak nevet, főleg, ha az nem is tetszik.
2010. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim válasza:
53%
maja júlia
2010. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
tetszenek azok a nevek is,nagyon.a mircsi szerintem cuki,a majánál pedig mért baj az hogy méhecske?ha lenne egy sorozat hogy mittudomén Dóra,az elefánt vagy Lili,a tehén,ezeket a neveket se adnátok?amúgy szerintem cuki,hogy a Majáról mindenkinek egy méhecske jut az eszébe
2010. ápr. 13. 18:10
 5/46 anonim válasza:
36%

Nekem a Maja és az Anna név tetszik. Szerintem ez olyan dolog, amit Neked és a párodnak kell eldönteni, nem pedig a Te vagy a párod szüleinek.


Esetleg megtudhatnánk a vezetéknevet? Úgy láthatnánk, hogy melyik név passzol hozzá igazán.

2010. ápr. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
36%
én a Júliát, bár egyébként szép név, nem adnám semmiképp, pont a családi háttér miatt. a Mircsiről mindig Gáspár Laci jut eszembe. Az Anna és a Sára szép nevek, de mostanában eléggé felkapottak. Szerintem állj ki a Maja mellett :o) Én is keresztülvittem a rég eltervezet lánynevemet, igaz, nálunk nem volt a nagyszülők részéről ilyen kívánságműsor... a férjem volt az egyetlen akadály, de addig duruzsoltam a fülébe, míg úgy tűnt, konszenzusos döntés született ;o) cserébe, majd ha fiunk lesz, annak a nevéről ő mondhatja ki a végső szót.
2010. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
36%
Nkem ezek közül a Júlia atetszik.
2010. ápr. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
69%

Az én kislányom Maja.Nem bántam meg, hogy ezt adtam, illik rá nagyon!


Jókedéjű, kedves , érdeklődő baba, kicsit hasfájós meg akaratos, de igy szeretjük:)


2 h baba anyuja

2010. ápr. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem mindenképpen a Maja és a Mirjam között válasszatok, mivel nem a szüleitek gyermeke lesz, hanem a tiétek. Amikor ti (a pároddal) születtetek, nektek ők adtak nevet. Mindenki a saját gyerekének. Meghalt emlékére - aki 3 éves korban halt meg - pedig végképp semmiképpen nem választanék nevet, azt hiszem egyértelmű miért. De igazából én se vagyok jogosult hogy bármi tanácsot adjak ebben az ügyben, ez a ti bensőséges dolgotok. Mi anno leültünk a férjemmel és az utónévkönyvvel, és fél óra alatt megvolt a fiú és a lánynevünk is. Volt mindkettőnknek kedvenc neve eredendően, de az a másiknak nem volt szimpi, addig kerestünk, amíg olyat nem találtunk ami mindkettőnknek tetszett, mással ezt a dolgot nem vitattuk meg.
2010. ápr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 Vilcsianyuja ***** válasza:
69%
1. számú 18:14 vagyok. a névasszociációkról annyit, hogy nekem a Majáról először a Káma Szútra c. indiai film (ha még nem láttad, meg kell nézni, mert gyönyörű történet) főhősnője jutott eszembe, csak másodszorra a méhecske. De továbbra is kitartok a javaslatom mellett, hogy te is tarts ki a kedvenc neved mellett :o)
2010. ápr. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!