Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy alakítsak ki napirendet...

Hogy alakítsak ki napirendet 3 hónapos babánál?

Figyelt kérdés

Az éjszakát végigalussza, legkésőbb este 10-től alszik, de reggel változó, hogy mikor kel, de fél 7 és 9 között. 2-2,5 óránként eszik napközben. Este 7 körül megyünk a melegben sétálni és este 8 és 10 között fürdik.

Arra gondoltam, 3-4 napig felírom az ébredés-evés alvás időpontokat, megnézem mennyire egyeznek a köztük eltelt idő és minden reggel felkeltem azonos időpontban, hogxne csússzon el a nap. Így jó lenne?

Vagy máshogy kellene? Hogyan?


2016. jún. 26. 21:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ja es az esti elalvas es a reggeli ebredesnel a kb fix azt jelenti, hogy alvas 8-fel10, ebredes 6-8.
2016. júl. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Kislányom most lesz 4 hónapos. Nálunk nagyjából beállította ő maga, hogy jó neki. Egy dologhoz ragaszkodtunk az eleje óta, a fürdés időpontja. 7 órakor van, +/- fél-1 óra. Ez attól függ, hogy bírja. Fürdés után szopizik és 9 körül elalszik. Éjjel 2x kel enni, amióta ilyen meleg van. 2 órakor és fél 6 körül. Utána 9 körül ébred. Ilyenkor megetetem, és megyünk sétálni, amíg nincs meleg. Napközben 3 óránként kér enni. Szerintem ne ébreszd reggel,csak nyűgös lenne. Nekem még a kórházban mondták egyszer, hogy ébresszem fel... Hát azt nem kívánom senkinek. Akkor megfogadtam, hogy többet sosem. Én látok abban rendszert, amit írtál. Olyan úgysem lesz soha, hogy mindig pontosan ugyanabban az időben fogtok mindent csinálni, mint előző nap.
2016. júl. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A babák maguknak beállítják a napirendjüket, kb. fél éves kor körül.

Adj hálát, hogy már most ennyire rendszeres, amit csinál, és nem minden nap/éjjel máshogy adja elő. :)

Az esti fürdés ideje nagyjából azonos időben legyen, de fél-egy óra csúszás is belefér még ebbe is.

Inkább a rituálé a lényeg, hogy fürdés után jön az "éjszaka".

2016. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!