Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan alakítsak ki napirendet...

Hogyan alakítsak ki napirendet a babámnál, ha mindent nekem kell intéznem és nincs segítségem?

Figyelt kérdés
Szinte kétnaponta mennem kell hivatalos ügyeket intézni, a férjem nem tud segíteni, mert olyan időbeosztásban dolgozik. Most 13 hetes a babám, és szegénykém próbálna kialakítani egy napirendet, de az időpontok miatt mindig fel van rúgva. Már nagyon sajnálom szegényt.
2009. szept. 7. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát készíts tervet, hogy Te mikor tudod elintézni amit szeretnél, és hogy ő mikor alszik.

Én, ha ilyen volt, keltem hatkor, elrendeztem magam. Fél hétkor ébresztgettem. Fél nyolcig volt ébren, aztán ciciztünk és a babakocsiban aludt el, a friss levegőn akár másfél órát is. Azalatt lehetne intézni a dolgokat. Szóval, valahogy így. Aztán hozzászokna szerintem az emberek duruzsolásához.

Délután ismét rákészülhetsz egy ugyanilyen elmenetelre.

(enyém hat hós koráig egy órát aludt, egy órát volt ébren)

Meg legyen valami esti szertartás, ami biztonságot ad neki.

2009. szept. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Menni fog.Nekem is mndent magamnak kellett inte´znem.A fe´rjem neke is egész nap dolgozik,a szüleim 1000kmre.

Legyen egy körülbelüli terved mikor mit fogsz csinálni.Reggeli,tízórai,játék,ebéd,(szopizásra gondoltam)Mikor játszotok,mikor sétáltok.Ezek szünete´ben tudod beosztani azt ahová menned kell.Sétakzben mehettek pl bankba,tanácsra stb....Még a babád szerintem aludni is fog közben.

Egyszóval megoldható.

Légy türelmes,egy kicsit rugalmas,és sikerülni fog rövid idö alatt beállítani a napirendet.Fürdetés is mindég egy döben legyen.Akár délelött,akár este.

2009. szept. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig az esti fürdés, fekvés a biztos pont angyalomnak. Most próbálom a déli alvást kialakítani, mert megfigyeltem, hogy mindig ugyanakkor akart aludni. Csak szegénykémnak nem mindig jött össze.
2009. szept. 7. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvannak az időpontjaid a babával, akkor tervezd úgy, hogy ne akkor kelljen felkelteni, amikor aludna. Azaz alhat otthon, a kocsiban, a babakocsiban, de ne kelljen neki ebben megzavarva lennie. Enni bárhol tud, de azt is az adott időponthoz ragaszkodva add, vidd magaddal, ha kell a kajáját. Én legalábbis ezekhez tartom magam, igy kérek időpontot helyekre. Órákig sorbanállást meg ritkán vállalok, nehogy már a gyerek igya meg a levét.
2009. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,


én is segítség nélkül vagyok, nem egyszerű, de megoldható. :)

most 8,5 hónapos a kislányom.

amikor neadjisten akkor kell menni, amikor ő aludna (pl. időpont van valahova hivatalba), akkor van, hogy nem a babakocsiba rakom, mert nem alszik el benne, csak nyűglődik, hanme berakom hordozóba, és ha igazán áélmos, elalszik.

2009. szept. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!