Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti figyeltek arra, hogy...

Ti figyeltek arra, hogy anyukásan öltözzetek? Vajon változtatnom kellene?

Figyelt kérdés

Dress code-os helyen dolgoztam, csak olyan ruháim vannak. Szeretem is őket, kényelmesek, jók is rám. (kb. ilyenek: [link]


Most a 2 hónapos gyereket tolva is így öltözöm. Ezekben tudok majd a homokozóban is játszani vele később, nem óvom őket különösebben.


Bár az utcán az emberek hasonlóképp öltöznek, de ők mégiscsak munkába mennek, nem sétálni a gyerekkel. Érdemes volna kicsit anyukásabban öltöznöm? Hülyének nézhetnek mások?


2016. jún. 28. 08:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
68%

Miért érdekelnek mások?

Egyébként a sportos, kényelmes számomra nem "anyukás" viselet, hisz nem anyukaként is azt hordtam, ha ahhoz volt kedvem.

Egyébként dress code-os munkahelyem van, de munkán kívül én nem kiskosztümöztem sose. Örültem ha lerúghattam a zárt cipőt egy jó szandálért és lazább ruháért

2016. jún. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem homokozoba pont nem jo.Oda inkabb nadragba.Nem kell attol meg anyukasan oltozni,bar nem is ertem milyen az(talan macinaci?)siman jo egy farmer de ne ne ilyenekbe.
2016. jún. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
2: Igazából nem tudom, van térd alá érő ruhám is, az kényelmes leülni, homokozni. (Az unokahúgommal sokat jártam pár éve ilyen helyekre).
2016. jún. 28. 08:42
 4/23 anonim ***** válasza:
49%
Nem tudom elképzelni, hogy ez homokozóba kényrlmes lehet...ha neked igen az a te dolgod. En nem tudnék ilyenben sétálgatni a gyerekkel. Egy jobb farmer és egy márkás, de kényelmes felső kényelnes cipővel nem jó? Abban még nem lennél lompos anyuka. De persze abban miért amiben akarsz es ami neked kenyelmes. Nekem ez biztosan nem lenne az.
2016. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

Hogyan kell "anyukásaűn" öltözködni? :-)

Ha neked ez kényelmes akkor nyugodtan járj ilyenekbe, bár nekem kicsit túl elegánsnak tűnik szinte ilyen kosztümszerű ruha de ha neked megfelel akkor hajrá.

Én hétköznapokon farmerbe járok általában mert az kényelmes. Ebben a nagy melegben van hogy rövidnacit vagy akár lenge nyári ruhát veszek fel játszóterezéshez.

2016. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
65%
2 hónapos gyereket tologatni tökéletes. Játszóterezni, homokozózni már nem lesz kényelmes, hajolgatni meg ücsöröni a szegélyén. Mondjuk az anyukás meghatározást én se értem. Sosem mennék ki az utcára melegítőben, én főként mindenféle hosszúságú farmerban jártam játszótérre, vagy ha már nagyon elegem volt belőlük, akkor hosszabb szoknyában. Olyanban, ami nekem kényelmes.
2016. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
80%

Szia én már dolgozom, nagyobb a gyermekem, de én is elegánsan öltöztem/öltözöm munkába.


Hordj azt, ami neked kényelmes/jól áll, megfelelőnek tartod.

Azért ne haragudj, de nehezen tudom azt elképzelni, hogy ebben a szűkebb fazonú ruhában te földig behajolsz mondjuk a babakocsi kosarához vagy az eső-kelő gyerek után tudsz olyan gyorsan és lazán kapni, mint egy pamut overalban vagy póló-nardág kombóban- vagy az nem szempont, hogy ne látszódjon ki a feneked? :)


Ez a ruha jellemzően harisnyanadrággal és magas(abb) sarkú cipővel csinos- próbáltál már homokozóban vagy kaviccsal felszórt játszótéren közlekedni? (próbáld ki, megéri :)- ha így kell tipegni, akkor lehet, hogy a korai időben nem fogsz tudni odaugrani, amikor a gyereked épp ártatlan mosollyal az arcán dobja szembe homokkal a másikat vagy fejjel lefelé esik a csúszdáról.


El nem tudom képzelni, hogy egy térd felett érő, szűkebb fazonú ruhában széttett lábakkal hogy fogsz homokozni (vagy nem számít, ha a fehérneműd is látszik? :)


A cipőid sarkáról a kő leüti a bőrt/díszítést, beszorul a sarka, nem kényelmes (igen, én is azt hittem, lehet 3-4-5 kiloméreteket gyalogolni benne- lehet, de nem KELL :)


Gondold át azért, de ha neked megy, akkor hajrá.

Ezek a ruhák megvárnak akkor is, ha újra dolgozni kezdesz.

Most még a gyermeked nem mozog- babakocsi tologatásnál tk. mindegy tényleg, ha neked ez az igényed- majd ha a kicsi kúszik-mászik esik-kel, rohangál, akkor azért más lesz.


Szerintem nincs olyan, hogy ANYUKÁS öltözködés- én ettől rosszul vagyok. Helynek, élethelyzetnek, stílusnak megfelelő igényes öltözködés van és az, ami ezeknek nem megfelelő.

2016. jún. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Rosszul érzem magam farmerben meg rövidnadrágban is. Nem tudom, miért, egyszerűen szerintem elszoktam tőlük a 6 év alatt. De ha azt mondjátok, ideje lenne kicsit konszolidálni a megjelenésemet, lehetne venni néhány szép nyári ruhát, amik nem olyan "hivatalosak".
2016. jún. 28. 08:45
 9/23 anonim ***** válasza:
70%

HA neked kenyelmes, hajra. Nekem nem volt az, maradtak a lazabb ruhak leggingsel. Farmert melegitot nem hordok utcara, de lazabbra vettem. Megszólni nem fognak, max kinevetnek hatad mogott, de az nem szamit ugysem.

A gyereket ne oltoztasd tul majd, mert itt sokan csinaljak, hogy a legujabb ruhakat rahuzak, amik egy havi atlagfizu, aztan szolongatjak, hogy ne koszolja ossze magat a homokkal a jatszoteren. Az viszont szerintem gaz.

2016. jún. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%

Mi az anyukás öltözködés?

Én nem hordok szoknyát,magassarkút,mert kényelmetlen. Nekem egy csőszárú melegítő se slampos,hanem sportos.

2016. jún. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!