Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le az altatásról?

Hogy szoktassam le az altatásról?

Figyelt kérdés

10 hónapos lesz a fiam egy pár nap múlva és nem alszik el egyedül.

Napközben a baba kocsiban alszik vagy hintában s utánna bele teszem az ágyába de este bajosabb.

Megfürdik, tej és ha csak simán beteszem a kiságyba nem alszik el hanem forgolódik aztán sir.

1 alkalom volt ,higy betettem a kiságyba montam hogy alszik a baba mindig visza fektettem ha felkelt s elaludt magában de szerintem az puszta véletlen mert utánna próbáltam töbször nem ment.

Este a mi ágyunkra teszem s addig simizem a hátát meg elalszik mélyen mert ha fél álomban teszem felkel.

Éjszaka is meg ébred 3-4x s mindig vagy simogatni kell a hátát vagy paskolni a kis popóját s vissza alszik. Tanácsra lenne szükségem,hogy szoktassam hogy egyedül aludjon.

Van egy maci amit szeret de azt ha oda teszem és mondom ,hogy alvás akkor játszik vele.



#alvás #egyedűlalvás
2016. júl. 1. 07:57
 1/7 anonim ***** válasza:
36%
Miért nem lehet egy 10hónapost altatni??? Fáj?
2016. júl. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem fáj csak ha éjszaka meg ébred akkor tudjon vissza aludni magától. Napközben nem baj ha altatom. Lehet rosszúl fogalmaztam.

De látom jönnek az okoskodók.

2016. júl. 1. 08:13
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

van egy módszer amitől mindig kiakadnak a szülők pedig 2 gyerekmnél is bevált.és nem olyan dúrva mintahogya azt elképzelik. a lényeg az,hogy amikor már aludnia kell akkor kicsit simizd vagy ami megnyugtatja és mondd azt amit alváskor szoktál,majd menj ki a szobából.nyilván kicsit nyüszög/sír,de 1-2 percig ne menj be. aztán ha az letelt az a pár perc akkor megint bemész megnyugtatod (de ne úgy hogy kiveszed) és ujra kijössz. próbáld növel 1-1 perccel a várakozási időt mielőtt bemész. ha nem adod fel és kitartó vagy 1-2 nap alatt megtanul elaludni egyedül.

És ez nem arról szól hogy magára hagyod a gyereket ordítani hanem hogy: tudja a gyerek hogy te a közelbe vagy,ha szükség van rád ott vagy.


Az még fontos hogy: győződj meg róla,hogy amikor sír-nem e valami fájdalma van,bepisilt stb. és ne is pont akkor amikor a foga jön és amugy is nyügösebb.

2016. júl. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát most jött ki egy hete két foga s azóta nem nyűgös azért gondoltam megpróbálom most megszoktatni hogy legalább este vagy éjjel tudjon egyedül vissza aludni
2016. júl. 1. 08:37
 5/7 anonim ***** válasza:
csak a kitartásodon múlik!! sok sikert!!
2016. júl. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én lányomat is altatni kellett, és nekem sem fájt, de szörnyű volt, hogy egy órát altattam, mialatt ordított az álmosságtól, na ez szörnyű volt. Én sok mindent kipróbáltam, de semmi nem vált be, nem is cumizott, tehát ezzel sem tudta megnyugtatni magát. Hát nem akarlak elszomorítani de a lányom 6 éves, tavaly még altatni kellett, bár már csak 5 percet vett igénybe.
2016. júl. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Neki sincs cumija. Nem tudnám sehogy sem raszoktatni,s már feladtam hogy valaha cumi keljen neki
2016. júl. 1. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!