Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le 1 hónapos...

Hogyan szoktassam le 1 hónapos babámat a kézben ringatásról, kézben altatásról?

Figyelt kérdés

Az egész napom arról szól hogy kézben tartogatom, csak úgy alszik el, amikor leteszem a kiságyába akkor egyből felébred és ordít mint a sakál, kicsit el lett kapatva mert ha kicsit sírt egyből fel lett kapkodva.

Az éjjel is 2 óránként evett, abból fél óránként felsírt kb 5-10 percekre.

Én a szájába cumikát adtam, de azt se fogadta el amíg ordított, akkora szájal hogy a cumi egészbe befért volna a szájába.

Utána már csak méregből szívta a cumit de percenként úgy fordigatta a fejét hogy kiessen a szájából.

Most is evett, betettem a kis ágyba és csak ordít.

Adjatok tanácsot !



2013. okt. 23. 07:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
15%
Beteszed az ágyába és hagyod ordítani! Másképpen nem fog leszokni a kézben létről. Éjjel pedig nem kell szoptatni 2 óránként.
2013. okt. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy tápszeres.

A kis ágya közvetlen az ágyam mellett van, éjjel átdugtam a rácson a kezemet és tartottam a cumiját hogy ne essen ki, mert akkor is ordít ha nincs a szájába semmi, de amúgy meg löki ki a szájából.

Az elébb hagytam ordítani amíg kimentem a wc-re max 5 perc volt, mire visszajöttem, be volt veresedve és leizzadt de akkor se hagyta abba.

2013. okt. 23. 07:55
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Jaj milyen emberek vannak!!!

1. te nem vagy normális, a kezedbe se adnék gyereket!!!


Kérdező, az 1 hónapos baba még nagyon pici, épphogy megszületett.

Ennyi idősen nem lehet elkapatni, elkényeztetni.

Ha sír, fel kell venni, az ilyen picik sosem figyelemfelkeltésből sírnak hanem azért, mert valóban valami bajuk van.


Lehet, hogy a hasa fáj, azért is szoktak ennyire sírósak lenni, olyankor érdemes tápszert váltani.

Lehet, hogy refluxos, ilyenkor érdemes 1-2 könyvet tenni a kiságy fej felőli részéhez.

Lehet, hogy még nem akklimatizálódott a kinti világhoz, ilyenkor tényleg az a legjobb, ha minél többször érzi a megnyugtató anyaillatot, testközelséget.


Én ilyen idősen nagyon sokat hordoztam a lányom, volt, hogy magamra kötöttem még otthon is, így tudtam haladni a dolgaimmal és a gyerek is nyugodt volt.


Ne aggódj, amint önállósodik, magától kevesebbszer fogja igényelni a dédelgetést, de 1 hónaposan még nagyon is szüksége van rá.

A 2 óránkénti etetés viszont szerintem nagyon gyakori, lehet, pont pont emiatt fáj a hasa, amire te még ráetetsz, ezzel fokozva a fájdalmát.

Nem tudom, csak találgatok, de azt biztos ne csináld, amit az 1. írt, hogy hagyd sírni.

2013. okt. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Első, hogy írhatsz ilyet, h hagyja ordítani??


Én soha nem hagytam ordítani a gyermekemet, nem is értem, hogy sok anya hogy lehet képes erre??


Tápszeres babánál tényleg fura, h 2 óránként eszik, de nem akkora gond, mert gondolom nem eszik olyan adagot, mintha 3-4 órás közönként enne. Az én fiam anyatejes volt és 2 óránként evett, éjjel is. Aztán ahogy cseperedett elhagyta. De őt is kézben kellett altatni, igaz nem ringatva, de még délután most is úgy alszik el (17 hónapos) Mondjuk nekem nincs vele gondom, mert mindig tudtam,hogy a közelségemre vágyik.


Nálatok ugyanez lehet, gondolj bele, egy hónapja bújt ki, minden új neki még, anyát akarja maga mellett tudni, ez természetes dolog. Vagy lehet, hogy azért sír, mert fáj a pocakja, de szerintem az első dolog lehet inkább.


Ne aggódj, nem lesz mindig így, az első időszak tanulóidőszak mindig nehezebb, és neked is bele kell rázódni.

Biztos, hogy emiatt feszült is vagy, hogy nem tudsz rendesen pihenni, ezt a babád is érzékeli. Ezért ő is nyugtalan.


Pár hónap (tudom soknak tűnik) és megoldódik a helyzet magától, próbálj a párodtól segítséged kérni, legyen el a kicsivel ő, míg te kicsit kikapcsolódsz, feltöltődsz, hidd el csodákat tud tenni..:)


Kitartás!

17 hós kisfiú anyukája + 14 hkm :)

2013. okt. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs hogy mit tegyek már eleinte nem igényelte ennyire a kézben alvás dolgot csak kb 2 hete kezdődött, de annyira hogy le se lehet tenni.

Most felvettem az ölembe de inkább csak nézelődik mint aludna, egyedül legalább csukódott a szeme .

2013. okt. 23. 08:29
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Kendő!!!! Csuda találmány! Próbáld ki, lesz 2 szabad kezed és a babádnak a legtöbbet adod: a közelséged, amire szüksége van! Az ágya teljesen jó helyen van melletted. Magadra kötöd és megnyugszik, hidd el!
2013. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ez az hogy a páromra nem lehet számítani mert vagy dolgozik és nincs itthon, vagy megijed a sirástól és még ki is megy a szobából.

Azért eszik 2 óránként , mert gondolom én hogy éhes,mivel csak etetés után nyugszik meg.

olyan 50-60-70 ml eszik meg egy evészet alkalmából, 5 kg , eddig többet evett ugyanilyen sűrűséggel,90-110 ml-rt.

Már a harmadik fajta tápszer használjuk, de meg van már véve a negyedik is, mert hasfájásra gyanakodtunk.

De lehet hogy nem tej alapú tápszert kéne vásárolni hanem hipoallegénest, alergiás babáknak szokták ajánlani.

Ráadásul nem is kakil egyedül már a babám,már ott járunk hogy 2-3 naponta kakiltatom hőmérővel, és érdekes mert nem olyan kemény neki.

2013. okt. 23. 08:44
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Nalunk ia ez volt ennyi idosen. Sajna ez ennek az idoszaka van most. Majd leszokik sajat magatol rola. Ezzel nem tudsz mit csinalni vegig kell menni. En is vegigvittem ezt de nem hagytam sose sirni. Ha vele mentem wc-re vele mentem. En szoptattam raadasul es nagyon sokaig szopizott. Cumit el se fogadott nem kellett akkor meg neki. Tartsd kezben aztan szepen lassan leteszed ha sirvafakad akkor vissza felveszed de egy ido utan nem fogja igenyelni h allandoan kezben legyen hidd el. De meg nagyon pici kell a kozelseged neki. Minden idegen a szamara egyedul teged ismer.
2013. okt. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

2 óránként még biztos nem éhes, ha tápszeres. Főleg, hogy közben is fel-fel sír. Az én kisfiam akkor csinálta ezt, amikor álmos volt, de hát ugye egyedül még nem tudnak visszaaludni. Ne etesd meg ilyenkor, mert tényleg rászokik! (persze, ha egészséges, időre született, jó súlyú babáról van szó) Cumit is feleslegesen tömöd a szájába, ha nem fogadja el, nem minden gyereket nyugtat meg, sőt!

Tudom, nehéz elfogadni, de az első idők erről szólnak. Ordít, de az embernek fogalma nincs mi baja, tán hasfájós, vagy csak ráfogjuk, nem alszik, csak kézben/szopizva/ringatva stb., jaj elrontom! Pedig nem :) Kicsi ő még, ringasd ha akarja, lefog róla szokni hamar, egyre kevésbé fogja igényelni. Pár hét és egyre jobban érdekelni fogja a világ, nem kell folyton kézben tartani. Tapasztalatból mondom :)

2013. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Most elaludt a kezemben, de nem mélyen mert amikor a kezét felemelem hogy megnézzem mennyire hagyta el magát akkor befeszíti a karját.

Attól félek ki alussza a kezemben magát és utána megint nem tudok csinálni semmit a konyhában.

2013. okt. 23. 09:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!