Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, ha én nem...

Mit csináljak, ha én nem vagyok az a tipikus "anya típus", de a párom azt akarja, hogy az legyek?

Figyelt kérdés

Sajnos a párom szerint a szülés nagyon rosszat tett a személyiségemnek. Nem azért mert befeleforduló lettem. Éppen ellenkezőleg! Belőlem valami mást hozott ki. A terhességem alatt rengeteg pénzt, energiát és időt fektettem abba, hogy ne változzak meg külsőleg. Nem tudom, valahogy rettegtem a változástól. Nem tudom mi lehet az oka. Talán a korom, vagy az hogy még nem igazán akartam anya lenni. Szeretem a kislányom, de még várhattunk volna vele. A párom már olyanokat mond, hogy inkább híztam volna meg, és ne érdekelne engem az alakom, mint az hogy ennyit foglalkozzak vele. Tény hogy ez kiemelte a hiúságomat, de mit tehetnék? Előtte sem voltam más. Megértem a párom, mert a terhességem alatt szinte végig jártam fitness-re, azóta is edzőterembe járok, úszok, futok, lovagolok, biciklizek, jógázok, de nyilván a gyereket is nevelem! Akkor őt miért zavarja? Neki semmit sem kell csinálnia, mivel későn ér haza, más segít nekem, más úton oldom meg. Azt hiányolja, hogy nem vagyok az a tipikus, következetes anya? Nekem beépült a gyerek az életembe, nem körülötte forog a világ. Mindent megadok neki, de a napjaim nem akarom, hogy CSAK arról szóljanak, hogy "van egy gyerekem". Bele akarom amibe lehet vonni, viszem magammal vásárolni, nem hanyagolom el. Megbeszéltük, hogy megyünk a gyerekkel nyaralni, de azt is megígérte, hogy pár napra nélküle is elmegyünk. Most meg azt mondja, menjünk, de oda is vigyük a lányunkat. A nagymamák szívesen vigyáznának rá, nem értem miért akkora bűn pár nap nélküle. Attól tartottam, hogy majd nem lesz meg nélkülem a lányunk, mert nálunk a baráti körben van olyan, ahol a gyerek azonnal sír, amint az anyja nincs a látókörében. Szerencsére nálunk ez nincs így, bár ezt igyekeztem is így alakítani. De akkor ezt miért ne használhatnánk ki? Az is probléma, hogy én beadnám magán bölcsibe, de ő meg nem akarja. De nem ő van vele, hanem én! Tudom, hogy az nagyon zavarja a páromat, hogy nincs egy megszokott napirendünk. Tudom, hogy fontos lenne, de nem megy. Ha éjfélkor alszik el nem ébreszthetem korán. Már amikor hazavittük gond volt abból, hogy én a saját babaszobájába raktam volna, de ő a kiságyat a miénkbe rakta. Szinte mindent máshogy látunk a lányunk körül. Azt akarja, hogy legyen egy konkrét tervem előre a hétre, de még azt sem mindig tudom,hogy a másnapunk hogyan teljen.

Szerintetek mit kellene tennem? Olyat vár tőlem, ami nem én vagyok. Mit csináljak máshogy? Bölcsibe tényleg ne menjen? Korai lenne? (1 éves a lányom) Azt érzem, hogy semmiben sem szenved hiányt. Ő miért látja másként?

24/N


2016. júl. 2. 00:00
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
38%

"A férjed viszont felfogta hogy most már van egy gyereketek, és nem ti vagytok az elsők, hanem a gyerek, javaslom ezen gondolkodj el.

Ja és a gyerek rengeteg lemondással jár, főleg az elején, jó lenne ha ezt elfogadnád és nem folyton a gyerek lepasszolásán járna az eszed."


Ja, hát én is felfognám, mennyi lemondással jár, meg nem én vagyok az első, ha a gyakorlatban csak a páromat érintené...

2016. júl. 3. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
40%
Nem gondolkodtatok azon, hogy te menj (vissza) dolgozni, és a párod gyedre? Akkor az apuka se a partvonalról beszélne, hanem megmutathatná, hogy ő hogyan szeretné nevelni.
2016. júl. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
46%
Előző hogy tud 0% lenni, ha én pl. felfelé értékeltem?
2016. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Előző válaszoló! Az nem megoldható, mert a férjem a munkahelyén egy vezető pozícióban van, szóval ha onnan "kiesne" biztosan lenne jelentkező azonnal. Egyébként úgy tűnik a bölcsi meg fog valósulni hamarosan, így talán könnyebb lesz. Szeretem a férjemben, hogy ennyire imádja a lányát, de mivel én vagyok az, aki mindent megcsinál körülötte, jobban esne, ha nem kritizálna állandóan.
2016. júl. 17. 21:27
 25/28 anonim ***** válasza:
29%

Kérdés hogy mi baha ezzel a férjednek? Talán ő van a kicsivel míg te fittnesselsz meg lovagolsz?


Talán sok neki talán féltékeny stb


Amig az ő szemszögéből nem látjuk addig csak az látszik gogy disszharmonia van köztetek.

De amugy rengeteg férfi elnyomná az asszonyt lehet csak erről van szó, ego baja van.

2016. júl. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
50%
*mi baja a férjednek ezzel
2016. júl. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem nincs veled semmi baj. Szereted a lányod, mellette vagy, vigyázol rá, nem hanyagolod el. Az hogy magadra is szánsz időt, vagy közös programokat szerveztek, az nem rossz dolog. Nem baj ha úgy érzed nem akarod feladni azt aki eddig voltál. Az anyaság egy áldás, és nyilván sok mindent megváltoztat egy nő életében, de saját magunkat nem kell elveszítenünk. Én is anya vagyok, én is imádom a fiaimat, de ez nem azt jelenti, hogy mindenről lemondtam és a nagy 24 órájában csak azt lesem hogy mit akarnak. Normálisan ellátom őket, foglalkozom velük, de megvannak a saját dolgaim a saját hobbim. Ez szerintem így van jól.
2016. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
22%

Nem tudom de én valahogy nem pártolom a kérdezőt.

22 evés vagyok nemsokára 1 evés a fiam. Előtte nekem is nagyon sok programom volt. Dolgoztam, sportoltam,össze ültünk a barátokkal de mióta meg van a fiam vissza vettem majd mikor nagyobb lesz akkor vissza pótolom. Ugyanúgy elmegyünk társaságba együtt vásárolunk. De most van az a korszak amikor több időt kell vele tölteni amikor mászni tanul járni,ki mond egy két szavat. Ne félsz hogy erről le maradsz? Nekem a hugom segit egy héten beugrik 2 max 3 órára de az elég. De te nem a gyerekedet helyezed előtérbe hanem a fitneszt meg a lovaglást. Most őszintén nem érsz rá lovagolni mikor a babád már nagyobb lesz? Most inkább vele kellene törődj többet nem éjfélbe lefektetni,mert azt majd később te iszod meg a levét nagyobb korában nem tudod majd ágyba ráncigálni mert megszokta a késői lefekvést.

Gondolkodj el egy picit ha már ő adatott neked akkor ez lemondással jár.

2016. júl. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!