Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt akinek rosszabb lett...

Volt akinek rosszabb lett mint gondolta?

Figyelt kérdés

azt olvastam 3 óránként kelnek a babák,és másoknál is csak 1-2-szer kelt a baba már egyhetes korátol stb.

de az enyém 24 órás volt.

rögtön az első baba.

1 órát soha nem aluttam egyben,

napi 4 órát össz.3 hónapig.

azért igazságtalan hogy én pont kifogtam,mert férjem ezért nem akar zöbb gyereket.

pedig olvastam a kólika csak 20%.nem átlagos baba volt.

nem hiába mondta kuzinom is,hogy 3 óránként keltsem etetni.övé tuti nem féloránként kelt.

van aki szintén igy járt,vagy ugy érzi hogy durvább volt a helyzet mint másoknál,de senki nem érti meg?férjem nem tudja hogy két hét után a napi 4 óra alvástol már forgott a fejem,szédültem.

3 óránként vigyorogva keltem volna.még kétóránként is.

igy azt hiszi nem volt türelmem a gyerekhez,de ez már embert probáló kinzás volt....

3 hótól már csak 4-szer kelt éjjelente,sose panaszkodtam,az már semmi volt ahhoz képest.

férjemnek annyi esett le,nem valo nekem gyerek.

van aki ugy érzi még,hogy nem érti meg senki?


2016. júl. 3. 05:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a nagyobb baba? Miert nem beszeltetek a problémáidrol akkor, miert nem beszelitek meg most?


Nekunk se volt konnyu, az elsővel de most, hogy ketto van pláne nem cukor szirup...

3,5 eves a nagy 2,5 honapos a kicsi.

Pont a heten arra jott haza a ferjem, hogy ücsörgök ruhában a medencében. A nagyobbik a mosogatószerrel főzött, a papir törlöm volt a rántott hus es a modogatogep a tűzhely a kicsi pedig oltást kapott lazas lett es üvöltött egesz delutan.

Termeszetesen megbeszeltuk, hogy miert ucsorgok es nem gondolja, hogy nincs türelmem hozzájuk.



Ezt csak ugy tudjatok megoldani ha beszéltek rola

2016. júl. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem gondoltam nehezebbnek. Sok baba van a környezetemben, tudtam, hogy a babáknak húzós a fogzás, lehetnek sűrűn betegek, fájhat hasuk és nem feltétlen múlik el 3 hónapos korban, nekem 6 hónaposan múlt el azóta is rossz az emésztésem szóval fel voltam készülve. Aha, 7,5 hónapos korában múlt el a hasfájás. Azt is tudtam, hogy valami mindig van. Egyik korszak se könnyű és vannak olyan időszakok amikor nehezebb, mint szokott. Jelenleg 9 hónapos a babám. Tegnap 3 órát aludtam (3 óránként kelt de volt mikor kettőt is ébren volt egyszerre aztán aludt 1-et), ma 4-et, igaz ez részben saját hülyeség is mert már nyugisabb éjszaka volt. Sose aludtam nappal de már egészen hozzászoktam, hogy néha ledőlök egy kicsit. Kár, hogy 20 percnél többet akkor se alszok, ha síri csend van.

Igazából az első 2 hét lepett meg még a hasfájás előtt, eszik-alszik baba volt, volt lehetőségem kipihenni a szülést meg a kórházi napokat..

2016. júl. 3. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1. Vagyok miert nem segitett a férjed? Nalunk ez is alap, hogy ha betegek vagy ennyiszer kelnek akkor legalabb hetvegen o is vesz at belole. Igy pontosan tudja, hogy milyen illetve, hogy nem poenbol járkálok éjjelente.

Az pedig megint nem 100% hogy ugyanolyan nehéz lenne a másodikkal, nalunk pl az elso 2 eves koraig 10-12x kelt ejjel a kicsi meg siman megalussza a 6 orat egyben ...

Persze lehet ugyanolyan is.

2016. júl. 3. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És ugyan miért nem mondod a férjednek,hogy csináljon végig ő egy éjszakát?? Hátha leesne neki!!

Az enyém ugyanúgy felkel a gyerekhez,mint én. Ha ő ébred fel először,akkor ő megy.

Mondjuk tudta,hogy mit vállal és nem csak engem akart lefoglalni a gyerekkel,nem tesz magasról a saját gyerekeire!

2016. júl. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

En most a 3.al fogtam ki.az elso ketto emlekeim szerint nem volt ilyen siros.

A harmadik mar uj apukatol van.hat az elso 6-8 het maga volt a pokol.

A ket nagy miatt kelni idoben,oviba,suliba vinni oket....a pici alig aludt napkozben es ejjel is.

Parom nem volt epp segitokesz.inkabb bantott.mert az anyukaja ismerosenel 4.baba,4.csaszar es megis puccparadeban a lakas es meg sutit is sutott ha vendegek mentek.de kozben foglalkozzam a gyerekkel is es ringassam,es beszeljek hozza,es mosolyogjak,es legyek fitt,es vidam.

3.csaszar volt Nekem is.eleg nehezen gyogyult.sokat sirtam,idegeskedtem.a tejem szepen apadt.aztan 8hetes koraban vegleg attaltunk a tapszerre.azota egy alom gyerek.este 7-8 tol reggel 6-7 ig alszik.most mar fel oraja magyaraz a jatszo szonyegen :) kb fel ora mulva elalszik,es szundizik egy orat.es ez igy megy egesz nap.magyaraz,eszik,alszik.3honapos.

Szoval kb. Tudtam mire szamithatok egy gyerekkel es megis pofara estem....

Mi nem szeretnenk tobb babat,de volt hogy az en parom is a fejemhez vagta,hogy nem kellett volna ha ennyit se tudok megcsinalni.es,hogx bezzeg ha O lenne itthon akkor minden faxa lenne.

Azota is haragszom ra emiatt.bar mar sokkal jobb a helyzet,es imadja a fiat,szivesen vigyaz is ra mig En ellepek a ket nagyal vagx akar egyedul.

A parom nem ertett meg.baratnom es Anyukam igen.Ok tartottak bennem a lelket es Ok segitettek.

De az,hogy ezert ne akarjon masodik babat...lehet a masodikkal sokkal egyszerubb lesz.rutinosabb leszel.

2016. júl. 3. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt ilyen/nem ilyen a gyerekem, de a pároddal való viszonyodhoz hozzá szeretnék szólni. Biztos, hogy úgy érti, hogy neked nem való gyerek, hogy bénának tart? Nem lehet, hogy látja, mennyire ki vagy készülve, és ez tényleg egy kínzás neked? Persze lehet, hogy a következő gyerekkel nem lenne kálvária az első év, de ugye ebben a férjed nem lehet biztos, ahogy te sem. Most már itt előtte a rossz példa, és lehet, hogy félt téged, hogy végleg elveszted az eszed, ha kettő csinálja majd ezt.


Igazából őszintén remélem, hogy erről van szó és nem beszólogat a férjed, hogy jaj de béna vagy, még ezt se tudod. Ha erről van szó, akkor persze vele vannak nagyon súlyos gondok, és ráhagynám egy napra a csecsemőt kérdés nélkül, aztán lássa el, keljen hozzá és majd megtudja.

2016. júl. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, nem arra készültünk, hogy állandóan kórházba járunk. És igen, nem akar a férjem a rossz tapasztalatok alapján másodikat, de nem azért mert szar anyának tart. Ő mindenből kivette, kiveszi a részét, pont ezért maradna egy gyereknél, pedig bennem zsigeri szinten él a vágy másodikra nyíltan azt remélve, hogy kétszer nem nyúlhatunk a kakiba, a másodiknak eszik-alszik, jól szoptatható, normális emésztésű, normális mozgásfejlődésű, egészséges babának kell lennie (de valószínűleg nem lesz 2.).
2016. júl. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!