Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, akinél hatásos...

Van olyan, akinél hatásos volt a hasonfekvés "erőltetése"?

Figyelt kérdés
4 hónapos a babám, hason alszik, de ébren gyűlöl hason lenni. Sőt most már sokszor megfordul az ágyban is, és oldalt vagy háton alszik el. Múlt héten voltunk az ortopédusnál, és nagyon kikaptam, hogy ez a gyerek nincs eleget hason, és ezért nem tudja kinyomni magát, és nem foglalkozom vele. Én már mindent próbáltam, 2 hónapos korától kezdve naponta többször próbálom hasra tenni, de max. 2-3 percet bír, aztán előbb keserves, majd dühös sírásba kezd. Az nagyon zavarja, ha csak úgy leteszem hasra, ezért próbáltam már játék közben szinte "észrevétlenül" átfordítani, próbáltam már, hogy nézetek vele mesét (nem mintha rá akarnám szoktatni a tv-re, csak hogy legyen motiváció), és mikor arra figyel, akkor teszem hasra, hogy fel kelljen emelnie a fejét, hogy lássa, de semmi. Csörgethetek előtte bármilyen játékot, ami egyébként érdekli, beszélhetek hozzá, tehetem a mellkasomra, de eddig semmi nem használt. Tettem labdára is, na az ortopédus azt se tartotta jó ötletnek, meg szerinte majd leesik róla...mintha nem tartanám. Mióta át tud fordulni hasról hátra, ha leteszem, szinte egyből nyomja ki a kis fenekét és fordulna vissza. A doki szerint meg igenis hason kell lennie, akkor is, ha nagyon sír, és vissza kell nyomni a fenekét....én meg ezt egyáltalán nem érzem produktívnak, 15 percet kéne így bírnia napi 4-5 alkalommal, de szerintem ő azt hiszi, hogy büntetésben van vagy ilyesmi. Egy hónapot kaptam, hogy behozzam a lemaradását, jövő héten viszem gyógytornászhoz, hogy talán mond valami okosat, de eléggé kétségbe vagyok esve, úgy érzem magam, mintha valami vizsgára készülnék, amin már most tudom, hogy meg fogok bukni :(

2016. júl. 3. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne érezd magad rosszul, mert ahogy leírtad, te nagyon is sokat próbálkozol. Jó ötlet a gyógytornász, mert ő lehet lát valamit az izomzatán, ami miatt kellemetlen ez neki, és orvosolja azt.
2016. júl. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekunk igen. A doki nem javasolta a gyogytornat még. Sokkal tobbet tesszuk hasra es imadja mar egyre jobban, eleinte uvoltott.:)


Ne erezd versenynek, nem az.

2016. júl. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem fogsz megbukni. :)

Próbálkozz! Nekünk pont fordítva volt, csak 7 hónaposan fordult hasról hátra, mikor már kúszott, mászott, és 1-2x felállt. Nagggyon nem szerette a háton fekvést.

A bibi az, hogy a hátonfekvésből nem tud más mozgásformához fejlődni. Nekünk dévényes segített(nagyon eredményesen), de ha az zavar, hogy sír hason, hidd el, a gyógytornászt, dévényes kezelést is végig fogja üvölteni!

Úgyhogy erőltesd csak!

2016. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is erőltesd. Az enyémek is hason aludtak meg 2,5 évesen is úgy alszanak. Napközben is hason voltak egész nap, ameddig fel nem ültek. A kiságyat a nappaliba tettem, ott voltam körülöttük, mindig volt mit nézni, nem vettem fel kézbe, csak evésidőben és megszokták, hogy nézelődnek hason, majd beindult a mozgásrohamosan. Kb. 5-6 hónaptól voltak csak a földön, addig kiságyban leskelődtek. Tényleg hason fejlődnek a legjobban.
2016. júl. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!