Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet rávenni egy 1,5...

Hogyan lehet rávenni egy 1,5 éves gyereket, hogy elaludjon este 8 fél 9körül?

Figyelt kérdés
Mostanában kitolódott az esti alvás fél10-10re.
2016. júl. 9. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Reggel nem hagyod sokáig, jól lefárasztod, nem hagyod hogy átaludja a napot.
2016. júl. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én mindent próbáltam, nem sikerült.
2016. júl. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Megnézed, hány órát alszik éjjel. Ezt hozzáadod az este 8-hoz, és onnantól ekkor van a reggeli ébresztő. Este meg lefekteted nyolckor és elaltatod, ha magától ham tud/akar.
2016. júl. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nagyban függ attól, hogy mikor ébred reggel és mikor ébred a délutáni alvásból.

Ha eleve későn kel fel reggel és alszik délután, akkor mivel sokáig alszik reggel, kitolódik a délutáni alvás és este 8-ra még nem fog elfáradni.

Viszont ha egyébként semmi mást nem befolyásol, akkor tényleg akkora gond, hogy fél 10-ig esetleg fent van? Egyébként télen úgyis más lesz. Most még ha azt nézzük 9-kor is világos van, eleve nem biztos, hogy ez amikor már jön az ősz, a tél és előbb fog sötétedni nem fog változni.

Szóval reggel korábban kel ébreszteni, akkor korábban elalszik délután és akkor estére előbb fáradt lesz. De ezzel lehet, hogy nem fogsz mást elérni, minthogy egész nap nyűgös lesz majd.

Szóval én nem biztos, hogy ezzel variálnék.

2016. júl. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
70%

Ezt a kifárasztásos dolgot nagyon sokan rosszul tudják. Felnőttekre igaz, hogy ha elfáradnak, akkor plusz alvással pótolják, gyerekekre meg az ellenkezője.

Ha kialvatlan, akkor túlpörög és épp ezért nem tud időben elaludni.


Inkább az esti rutint tolnám nyolc előttre. Nem tudom, hogy mi szokta megelőzni az alvást (evés, fürdés, meseolvasás), de ezeknek kiszámolnám a bruttó idejét és úgy állnék neki, hogy nyolckor véget érjen, majd menjen az ágyba. Ehhez jobban igazodnak a gyerekek, mint az órához, hiszen nincs időérzékük még.

2016. júl. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nálunk pedig beválik mindig a kifárasztás...

főleg a sok levegő és nagy társaság - inger gazdag környezet. egyébként mi az a mostanában? csak mert időről időre nálunk is mindig felborulnak a dolgok 2-3 hét erejéig, pl 1-2 hónapig tök normálisan alszik, aztán 2-3 hétig nem hajlandó délben elaludni, aztán 1-2 hónapig megint minden ok, aztán 2-3 hétig 20.00 helyett csak 21.00kor alszik el..ilyenkor én is mindig ezerrel kalapálok a gyakorin, de aztán mindig megoldódik magától és helyre áll az alvása, általában az a tapasztalatom hogy 2-3 hét alatt magától megoldódnak a dolgok és feleslegesen stresszel rajta

2016. júl. 9. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!