Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség? Nem tudom mit...

Segitség? Nem tudom mit tegyek? Anyosom a jobb oldalára lebénult és nekem kéne ellátnom.

Figyelt kérdés

Van két kicsim(2,5 éves és9 hos)A sogoromék nekem modják de félek hogy nem fogom birni.Két gyerek +anyosom aki félig béna és minden háztartási munka.

Ne értsetek félre én szeretem anyosomat ha akor mikor megszülettem anyát válaszhatam volna öt válaszotam volna de félek hogy nem fogom birni.Tanácsok hogy mit tegyek?


2010. ápr. 15. 12:43
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Anyósodat mennyire kell kiszolgálni? Tehát úgy értem, hogy wc-zés, ilyesmi, megy neki egyedül, vagy forgani, pelenkázni, emelni kell? Mert pld. ez nagyon nem mindegy ám.
2010. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:

ja ha albérletben lakott akkor az utolsó válaszom sajnos nem működik..:(

hát sok sikert! tényleg ne legyél szégyenlős megmondani, ha nem bírod, nem kell feláldozni a saját életedet/házasságodat csak azért hogy ne bántsd meg a férjedet, biztosan meg fogja érteni. Csak abba kell belegondolnia, hogy ő mit tenne a helyedben fordított helyzetben?

2010. ápr. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Szegény! Szerintem előre mond meg, hogy nem biztos, h bírni fogod, de megpróbálod (ha most nemet mondasz, tuti lelkiismeretfurdalásod lesz örökre), és ha mégis meggondolod magad, nem lesz olyan váratlan! Gondolom szellemileg ép, nem? Ja és a nyugdíjából időnként hívhatsz segítséget, ha dolgod van, vagy egy kis pihenésre vágysz! Ha szellemileg ép, még talán ő is tud egy-két dologban segíteni! Miden jót neked!
2010. ápr. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Szelemileg épp.Csak kikell kisérni wc-re és tonáztatni kell naponta kétszer.

Imádja a kicsiket vinni a toloszékben és szereik ök is a nagyit.Megemlitetük mi lenne ha nagyi itt lakna nálunk ésa nagyobb mára gondolatot is imádta hogy egész nap eggyüt lehetnek.

2010. ápr. 15. 13:41
 15/28 anonim ***** válasza:

13.21 vok. Már írtad, hogy nem mennél vissza dolgozni. Magadnak válaszolj őszintén, hogy mindenről le tudnál-e mondani. Egyébként, ha már eszedbe jutott, hogy lenne-e valami más megoldás, abban benne van a válasz is, hogy elvállald-e.

Az Anyós lakásának kiadásából befolyó összeget az ápolóra való költés jó ötlet.

A kórházban már miztosan nagyobb tapasztalattal bírnak, ők mit mondanak a hasonló szituációkról? Hogyan oldják meg mások?

2010. ápr. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha félsz, hogy nem fogod bírni,ne vállald el, mert abba csak belerokkansz. Lassan, de felemészt. Mondd meg a férjednek őszintén, hoy mit érzel, ha szeret, márpedig a 2 gyerek a bizonyíték, h szeret, akkor meg fog érteni. Tudja, hogy a sógorék csak rád akarják rakni a terhet?


És ha azt választod, hogy elbírod és aztán kiderül, h mégsem, akkor mi lesz? Ezt is gondoljátok végig. Hogy fog esni a nagyinak, hogy lepasszolod, mert kivagy?


Ne érts félre, nem kritizállak, csak írom a kérdéseket, amiket jó végig gondolni mielőtt egy ilyen nehéz döntést meghoztok.

2010. ápr. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
100%

Én azt érzem a kommentjeidből, hogy nagyon szeretitek a nagyit, és ő is titeket :) Valószínűleg nem fogja szegénykém "dikrekte" megnehezíteni az életeteket, csak azt a segítséget fogja elfogadni/kérni, amit egyedül végképp nem tud megcsinálni. A szeretet pedig - mint tudjuk - csodákra képes!! Le a kalappal előtted kedves Kérdező!!!


És ha kiderül, hogy mégse megy, akkor keressetek a közeletekben egy frissnyugdíjas nénit, aki havi pár ezer Ft-ért (az anyós nyugdíja nem menne rá szerintem) elmegy és besegít pld. a tornáztatásban, vagy Neked a gyerekek körül! Én már most tudom, hogy meg fogjátok oldani, mert meg is akarjátok oldani. :) Bárcsak több ilyen ember lenne.

2010. ápr. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

Kedves utolso!

Köszönöm a kedves szavakat!Tényleg nagyon szeretjük és ő is minket.De félek hogyha elválalom akkor kibukok és nem birom továb.Nem tutok valamit ami megkönyitené a döntést?

2010. ápr. 15. 15:16
 19/28 A kérdező kommentje:
Csak annyit irjatok szerintetek elválaljam vagy ne?
2010. ápr. 15. 15:16
 20/28 anonim ***** válasza:

Szerintem... ne.

De ez tényleg sokmindentől függ, én az alapján mondom ezt amit eddig leírtál, de nem vagyok a helyedben, nem tudom te mennyire veszed magadra ezeket a dolgokat.

2010. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!