Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mióta szülők vagyunk, minden...

Mióta szülők vagyunk, minden barátunk szép lassan eltávolódott tőlünk. Ti is voltatok így?

Figyelt kérdés

Jelenleg elèggè magam alatt vagyok...

Szèp lassan egyedül maradtunk párommal,kisfiammal.

A barátok nem tudták tolerálni h este 7kor hazajövünk, akármikor nem èrünk rá...

Lassan mindenkivel eltávolodtunk, ha találkozunk is, már nincs közös tèma.. Jön az a kínos csend.

Mostanába a rokonainkba is csak csalódunk...

Nagy városba lakunk de senkink nincs. Hol barátkozzunk pici gyerekkel? Játszótèrre mèg ritkán járunk.. Ha dumálok is pár anyukával,azèrt jóba nem lettünk.


2016. júl. 11. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%

mi új városba költöztünk a gyerekvállalással egy időben..a férjem pesten dolgozik, tud találkozni a barátaival munka után, de én szinte mindenkit elvesztettem e téren...meg hát a barátok se járnak már úgy hozzánk mint régen...

engem egy anyuka szó szerint leszólított séta közben hogy mennyi idős a babám és van e kedve közös sétához (hasonló korú gyerekkel) ennek már két éve...azóta hetente egyszer ők jönnek, egyszer mi megyünk...azóta már megismertem a férjét és néha néha össze járunk most pl grillezni fogunk...ugyanígy csapódott még hozzánk néhány magányos anyuka...szóval kell egy kezdeményező készség de ezt másként nem lehet...ha látsz anyukát hasonló korú babával, kérdezd meg megnézheted e a babáját, mennyi idős, jól alszik e és máris kialakult a beszélgetés...aztán a végén kérdezd meg mikor szokott sétálni...hogy csatlakoznál...olyat keress akinek egy gyereke van tehát nem 2-3 gyerekkel sétál mert annak már nyilván van társasága...de ha olyat találsz aki mózest tologat magányosan, az valószínű hasonló helyzetben van mint te.

A rokonokra pedig vigyázz, mindig mondják hogy a barátság örökké él és az a szent, hát lótúrót, a család egység, az van örökké, ha bajban vagy a család segít, ha magányos vagy, ők azok akik akkor is ott vannak.

2016. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Akkor én írok a másik oldalról. Amikor az egyik legjobb barátnőmnek babája született, engem egyáltalán nem zavart, amiket leírtál. Teljesen természetes, hogy már nem úgy ért rá, stb. Közös téma is lett volna. DE! Semmi másról nem lehetett vele beszélni csak a gyerekről, és ráadásul nem is túl kellemes dolgokról. Pl. nekem nagyon nincs igényem arra, hogy naponta 5x elmesélje valaki, hogy hogyan szült, teljes részletességgel. Szóval tényleg semmi másról nem lehetett vele beszélgetni, egyáltalán. El is távolodtunk. De nem hiszem, hogy bennem lett volna a hiba. Mások is eltávolodtak tőle. És ugyanakkor van egy másik nagyon jó barátnőm, neki is kb. akkor született babája. Ő tök ugyanolyan volt, mint korábban, ugyanúgy bármiről el tudtunk beszélgetni. Nyilván a gyerekről is, de nem csak a gyerekről. Vele ugyanúgy megmaradtak a korábbi közös témák.
2016. júl. 11. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Velem ez nem történt meg, a barátaimmal lehet napközben találkozni (ebéd pl.), vagy kora este is, nem nagyon jártunk már el amúgy sem éjszakába nyúlóan helyekre.


Nyaralni gyerekes barátainkkal megyünk, valahogy így alakult, pedig én mennék a többiekkel is, csak nem hívnak.:)


Egyébként én babaúszáson és gyerekorvosnál is beszélgettem már közelben lakó anyukával, csak mindkettővel az a "baj", hogy mindenkivel ott van a férje, és így nem lehet túl szoros viszonyt kialakítani, mindenki nyilván a párjával törődik inkább.


Esetleg ilyen tipikus helyeken nem tudsz keresni valakit, mint az orvosi rendelő (nem beteg gyerekek esetében), babauszi, strand, stb.?

2016. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk meg az a helyzet, hogy két kisgyerek mellett egyszerűen nincs se időnk se energiánk arra, hogy még barátkozzunk is. Nyílván eltávolodunk a régi ismerősöktől, ha nem a korábbi életmódunkat éljük, amiben a barátok/ismerősök voltak és ők maradtak is ott. Ettől még ha összefutunk, örülünk egymásnak.
2016. júl. 11. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is így voltam. Nagyon sok ''barátom'' volt. Baba után az idősebb barátaim maradtak meg, de ez csak 1-2 ember. A 18-25 éves barátaim sok esetben nem is voltak kívàncsiak a babámra. Én is nagyon depresszió közeli állapotban voltam, sokat sírtam is. Aztán ràjöttem, hogy minek sírok, mikor van egy édes, aranyos babám, egy szerető párom. Ha valami bajom van csak megölelem őket és máris jobb a kedvem. Azért barátkozom más babás anyukákkal is. Babatornán, utcán kezdtünk el beszélgetni. Ahogy előttem írták én is először a babáról kérdezek. Ha találkozol egy szimpi anyukával nyugodtan mond meg neki, hogy 'egyedül' vagytok, és ha van kedve, akkor legközelebb mehetnétek együtt. Olyan ez, mint a randizás. :)
2016. júl. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az természetes, hogy kevesebb idő jut egymàsra, mi még rosszabb helyzetben vagyunk, mert 300 km tàvolsàgra élünk Csalàdtól, Baràtoktól.

A Baràtaink nagyon türelmesen kivàrjàk, amikor tudunk talàlkozni, de addigis naponta, kétnaponta beszélünk, e-mailezünk. Mi is igyekszünk időt szànni és Ők is.

Szerintem ez az igaz baràtság.

2016. júl. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem szánsz rájuk időt és minden mondatod a gyerekről szól akkor ne csodálkozz. Miért kell este 7kor eljönni? Gondolom nem naponta találkoztok. Egyszer egyszer más is vigyázhat a gyerekre. Attól, hogy gyereketek van a Ti életeteknek nem kène megszűnni.
2016. júl. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
63%

1 éves múlt a gyermekünk.

Igazán jó barátom nagyon kevés van, mint ahogy a páromnak is. Mindegyikük gyermektelen még, de attól ugyanúgy jóban vagyunk. A haverok meg valóban háttérbe szorultak, mert rangsorolni kell, de én ezt nem bánom.



Szerintem a barátságot nem igazán lehet keresni. Legyetek nyitottak, bárhol egy-egy beszélgetésre. Nem tudni hol bukkan egy jó emberbe.


A válaszolókhoz:

2-es!

"naponta 5x elmesélje valaki, hogy hogyan szült, teljes részletességgel." Nem mondom, hogy ez nem sok, de lehet, hogy neki olyan élmény volt, amit fel kelett dolgoznia. S mint tudjuk ez jó módszer rá... tudom mást is írtál, de ez megragadt.

7-es!

"Miért kell este 7kor eljönni?"

Bizony, ha este fürdetsz, vagy szoptatsz(ezt csak az anya tudja), akkor egy pár hónapos babával haza kell menni, hiába vigyáznak rá...

2016. júl. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
...vagy a babához haza.
2016. júl. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%
Nekünk is lekoptak idővel a "nagy" tizeneves baratsagok is..ez van..egy ideig zavart(es nem,nem azert mert megvaltoztunk,hanem egyszeruen miota a legidosebb gyerekünk megszuletett,nem voltak kivancsiak ránk...van,aki 6 éve ígéri,hogy meglatogat,nem mi eroltetjuk,magatol mondja neha..na,kepzelheted mennyire hiteles..viszont olyan is van,aki mellettünk maradt,gyerekkel is "jok vagyunk"nekik...mi elég mobilak vagyunk 50-150 km nem jelent akadalyt ezekkel az emberekkel,akik megmaradtak,altalaban "ottalvos"bulik vannak,gyerekeket 9kor legkesobb fektetjuk,utana csak felnottek marafunk.Aztan nekunk meg az ovi is hozott új barátokat...de leginkabb egymasra szamithatunk a ferjemmel,egymas legjobb baratja vagyunk(ez mondjuk a nagy "lemorzsolodas" elott is igy volt)erre rendezkedtunk be.
2016. júl. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!