Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttet egy nap hányszor...

Újszülöttet egy nap hányszor pelenkáztok? És mikor?

Figyelt kérdés

Pl minden evés után, vagy 2-3 óránként, vagy alvás előtt/után? Illetve van popsikrémünk, meg Neogranormon. Csak akkor kell a Neogranormonnal bekenni, ha piros a popsija, vagy mindig? Ha nem piros, akkor jó a másik (Gabi) popsikrém is? És előbb krémeztek, aztán hintőporoztok? Illetve a fiú babáknál felfele vagy lefele kell rakni a fütyit? Azt hallottam hogy kipisil a pelusból ha nem jól van.

Semmit nem tudok a pelenkázásról, első baba lesz.


2016. júl. 11. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Kerss rá a youtube-on: parentis szülőképző!

Még sok egyéb tudnivalóban segít.

2016. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

- hintoport maris felejtsd e, nagyon nem ajanljak, nagyon karos a tudonek es felesleges is.

- kremet en csak furdes , es kaki utan

- hogy hanyszor az attol fugg, nemelyik anyatejes baba 5-6 napig nem kakil, nemelyik napi 6 szor, ez majd kiderul.

- kukit lehajtani

- ujszulottnel nekem mindig mi denbol kifolyt a pisi, olyan kis vekonyka volt, de aztan 2-3 honapos kora ota nem folyt ki soha semmi, Pampers es Libero valt be. Minden babanak mas valik be.

Ujszulottkent napi kb 10 pelus fogyott, 6 hosan kb napi 5, miota eszik rendesen mindent 1 eves kora ota napi 7-8 . Most 13 honapos

2016. júl. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden evés előtt (ő sosem kakilt evéssel összefüggésben), vagyis naponta 7-szer pelenkáztuk, mert 6 etetés volt és egy random kakálás.


Popsikrémből a gyógyszertári bevált, azt használjuk, minden pelenkázáskor vékonyan kenjük, ha volt kaka, ha nem, ha piros, ha nem.


Hintőport ma már nem használunk pelenkázáskor, a 80-as-90-es években még használták.


Fiunk van, lefelé igazítjuk a péniszét, hogy ne pisiljen ki a pelusból. A kórházban részletesen meg fogják mutatni a pelenkázást neked/nektek, nyugodj meg. Nem nagy cucc. Amire figyelni kell, hogy találd meg a megfelelő popsitörlőt. Nem túl vizes, nem túl száraz, kivehető egy is, nemcsak 25 egyszerre. És az, hogy mindig megfelelő méretű pelusa legyen.

2016. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindig krémezem,minden pelusozàsnàl. Fiam napi 12-14 pelust hasznàlt,sokszor cicizett keveset és minden evés utàn kakilt. Lànyom napi 4-6 pelust hasznàl, reggel kakil, a többi csere meg amikor érzem hogy màr pisis a pelus( nem tocsog,hanem van benne legalàbb 2 pisi, ilyen melegben pedig volt,hogy órànként cseréltem). Egy popsikrémre àllj rà,ha kipirosodik akkor érdemes neogranormont,bepanthent,sudocremet hasznàlni.Hintőporozni nem kell újabban. Mondjuk a belélegzett por miatt jogos. Fiúk kukijàt lefele kell àllìtani,mert tényleg ki tudnak pisilni a pelusból.

Kórhàzban meg fogjàk mutatni a köldökcsonk àpolàssal együtt. De a védőnő is segìt ha kéred.

2016. júl. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor cseréltem/cserélem amikor szükséges! Sokszor volt hogy kakilt, kicseréltem, evett, kakilt, kicseréltem... Az elején 6-7 akár 8 pelenka elfogyott egy nap. Hintőport felejtsd el! Még a köldökcsonkhoz sem kell! Pisilőt lefelé!!

Krémezni: a lànyomnak kb 1,5 éves koràig minden peluscserekor neogranormonoztam, Fiam most 5 hónapos, kb 1 hónapja csak akkor kenem be sudocremmel ha piros neki. Màsfajta krém szerintem felesleges.

Bàrmelyik pelusból kijöhet a tartalom függetlenül attól hogy jól van-e ràrakva vagy fiú vagy làny...

2016. júl. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ahányszor szükséges. enyém minden evés után kakált is, szóval volt, hogy napi 8-10-12x cseréltem a pelusát.


krémnek czoboly krémet használtunk (gyógyszeretári keverős), imádtam.

nem hintőporoztam, ha krémeztem, mert csak összecsomósodik, és kidörgöli. hintőpor oda kell, ahol izzad, pl hurkák közé, hónaljra, hátára, nyakára.

a szerszámot arra rakod, amerre nem pisil ki. ezt ki kell tapasztalni. én sosem helyezgettem a gyerkőc kukacát, kicsi vot még ahhoz, hogy számítson az irány :D

2016. júl. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Minden alkalommal ha bekakil, illetve ha úgy ítélem meg, hogy sokat pisilt. Hintőpor nem a fenekére, hanem a köldökápoláshoz kell(ett néhány éve, úgy hallottam azóta betiltották és már csak alkoholozni lehet). Gyógyszertári popsikrém minden alkalommal. Ha nagyon piros akkor Sudocream. Kukac lefelé.
2016. júl. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De honnan lehet tudni, hogy mikor pisis/kakik a pelus? Látszik rajta valami? Ti honnan tudjátok? Bocsi a hülye kérdésért, de még életemben nem pelenkáztam :D
2016. júl. 11. 12:04
 9/9 anonim ***** válasza:

A pisis pelus "teli" van, más a fogása, nem csörög-zörög... a kakát meg látod, érzed... rossz esetben tapasztalod, ahogy folyik kifelé :) gravitációnak ellentmondva felfelé, nyakig :D


újszülöttnek semmiféle szabályozási funkciója nincs az ürítést illetően. Ami bemegy, kijön. Ennyi. Nem rögtön cici után kell pelenkázni, mert akkor felül folyik vissza aminek bent van a helye, de jó büfiztetés után fél-egy órával már nyugodtan.

2016. júl. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!