Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nyaralás - Balaton - Pici...

Nyaralás - Balaton - Pici Baba. Lehetséges, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Mióta ismerem a páromat, minden évben aug. 20 körül a Balatonon töltünk 4-5 napot. Ennyi szokott lenni a nyaralás, mert dolgoztunk mindketten, plusz levelezőn fősulira/egyetemre is jártunk mindketten.

Szóval idén augusztusban 6 hónapos lesz a babánk. Lehet egy ekkora babát levinni a Balcsira? Vagy az idén teljesen kimarad a nyaralás az életünkből?


2010. ápr. 16. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mi voltunk kétszer is, először 7 utána 8 hónapos volt a babám. Teljesen jó volt. Szoptattam még, és hozzátáplálásnak üveges bébiételt adtam neki (hogy ne kelljen almareszeléssel vacakolnom). Ott nem forralt vizet adtam neki, hanem babavizet vettem. Vittük a játékait, naptejet, pokrócot, nagy karimájú kalapot neki, és teljesen jól elvolt a strandon is :) (persze árnyékban)

Annyiban különbözött, hogy a nappali alvásai a babakocsiban történtek, nem az ágyában. Éjjel velünk aludt. Ő aludt a szobában már 8-tól, mi pedig az előtérben tévéztünk, beszélgettünk, stb, hát elmenni nem lehetett, dehát ezzel jár a szülőség :)

Nyugodtan menjetek, nem lesz gond, nagyon jó lesz!

2010. ápr. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nekünk 8 hónapos lesz, amikor megyünk egy hétre a Balcsihoz. Nálunk nem volt kérdés, hogy megyünk e, sőt, hagy szokja :o)

Az még eldől, hogy a Balcsiba beviszem e, bár már kinéztem neki a láblógatós ülős úszógumit, de ha nem is ezzel, akkor kézben csak ismertetni vele a tavat és a hideg vizet.

Ha 6 hónapos lenne akkor, akkor is mennénk. Más környezet, nektek is kikapcsolódás, még akkor is, ha ez a nyaralás másról is fog szólni, nemcsak rólatok.

Szerintem menjetek nyugodtam, gondolom az amúgy is betartandó intézkedéseket megteszitek ott is, mint otthon (naptej, nem lesztek tűző napon, napirend, stb.)

2010. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Az én babám nem igazán szeret fürdeni, így tudtuk, hogy a Balcsiba úgyse fog bemenni. Emiatt vettünk egy minigumicsónakot, és abban ringattuk a vízben! Nagyon élvezte!!!

2010. ápr. 16. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez a babának csak otthon jó, csak nálunk divat :)) Évek óta Montenegróban szoktunk nyaralni. Soha, sehol nem láttam még annyi kisbabás családot, mint ott. már a pár hetes csöppséggel is mennek... Egy 6 hónaposnak még az a fontos, hogy ahol ő van, ott legyenek a szülei is, főleg az anyukája! esetleg a megszokott tárgyai :) Persze, te fogod látni, mit tűr a babád :)) Az a fontos, hogy ne menjetek a legforróbb időben a napra, használjatok a picire magas faktorú védőkrémet, csak árnyékban legyen így is, legyen rajta vékony kalap és ruhácska :))
2010. ápr. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Második vagyok: igen, a mini gumicsónakunk nekünk is megvan már :o)) már két hónapja megvettem :o)

Egyébként ha van utazóágyatok, nagyon praktikus ilyenkor. Mi mindenhova azt visszük.

Majd megyünk horgászni is egy-egy napra, ott is jó szolgálatot tesz, a strandra is ki lehet vinni.

Jó nyaralást!

2010. ápr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Mi is voltunk egy hetet tavaly az akkor 9 hónapos babánkal.Imádta a vizet, a nyüzsit, az sem okozott gondot hogy máshol aludt mint a kis megszokott szobája.Nem bántam meg egyáltalán, annak ellenére sem hogy sokat nem pihentem, tehát ez nekem nem arról szólt.

Amit viszont én fontosnak tartottam hogy külön házat béreltünk a balcsitól 2 utcára.Kényelem és alkalmazkodás tekintetében.Szóval jó volt!!

2010. ápr. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

szia! én is csak megerősíteni tudlak, nyugodtan nyaraljatok a babával. a lányomék is 6 hós picivel

szoptatósan mentek üdülni. vittek hozdozható babaágyat,

babakádat adott az üdülő.mindenük megvolt ott is,nagyon élvezte a pici is.

üdv-egy nagymami

2010. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek! :)


Van "törzshelyünk" a Balcsin, egy nagyon aranyos néni apartmanházában. Mindig külön faházban szoktunk aludni. Úgyhogy szerintem megyünk az idén is... :)


Mégegyszer köszi Nektek!

2010. ápr. 16. 11:13
 9/12 anonim ***** válasza:
hajrá, mi is voltunk, sőt még vizibiciklizni is elvittük, jót aludt rajta a pici.
2010. ápr. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szia! Bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszolok, de mi is nyáron leszünk 6 hónaposak és jó lenne valahova azért elmenni. Meg tudnád esetleg adni az elérhetőségét annak a helynek ahova mentek? Persze, csak akkor, ha nem olyan ismerős, aki csak Titeket fogad, hanem lehet oda menni másnak is :-) Köszönöm előre is!
2010. ápr. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!