Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mese olvasás mikortól?

Mese olvasás mikortól?

Figyelt kérdés
2016. júl. 21. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szuletese napjatol minden este olvas neki a ferjem. Nem meset, szakmai dolgokat, vagy regenyt. Vagyis ami minket erdekel,neki csak a hangunk kell.:) 4 honapos, majd valtunk mesere, ha mar erti valamennyire.
2016. júl. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Na jóóóó. És akkor a kérdés: Mikortól érdemes olvasni a babának, hogy értelme is legyen? vagyis ők mikortól élvezik a mesét?? Mert mondani mondok eleget és mesélek neki, de konkrétan mesét mikortól lehet olvasni?
2016. júl. 21. 21:19
 3/9 anonim ***** válasza:

Legnagyobb gyerekem mindig nagyon szerette az olvasást. Neki már 10 hónapos korában lehetett "olvasni". Néhány oldalas kemény képeskönyvet nézegettünk, vagy hasonló stílusú rövid mondókás könyvet lapozgattunk.

A testvéreivel egy szobában alszanak, így a másik kettőnek születésétől kezdve természetes az esti mese, de ők külön mesét csak valamivel későbbtől kértek, kb. másfél éves koruktól.

2016. júl. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én lányomat olyan másfél éves korától érdekelte. Először csak a mondókák. Két éves korától a rövidebb mesék. Most két és fél és simán végig hallgat egy csizmás kandúrt vagy egy Nemo nyomábant.Amikor kicsi volt én csak énekeltem neki. Mindig voltak itthon mese könyvek és ő kezdte el idehozzni hogy meséljek neki.

Mostmár minden este mesélés van. Meg napközbeni is ha kéri.

Őszintén én nagyon picinek tok feleslegesnek éreztem. Azóta szeretek neki mesélni amióta megérti és már kommentálja is

2016. júl. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen,, én is igy vagyok vele, hogy amig picik addig nem igazán látom értelmét..És ezért érdekelt, hogy kb. mikortól érdeklik pket a mesék. Köszönöm a válaszokat
2016. júl. 21. 21:41
 6/9 anonim ***** válasza:
7-8 honaposan ultettem az olembe eloszor konyvet "olvasni". mutogattam a kepekre es sJat szavaimmal, lassan egyszeru mondatokkal meseltem a tortenetet....ot nagyon lekototte...nem tudom mit ertett belole es mennyire tudhato be ennek, de rekord koran kezdett beszelni, es 2 evesen most szinte ugy beszel mint egy 4 eves...emellett igazi konyvmoly, akar egy orat is eluldogel konyvek felett, akkor is ha en nem ulok ott...szoval hajra :)
2016. júl. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
a fiam 2 éves. o kezdte el kérni, hogy olvassunk mesét. persze csak egyszerubb mesékrol van szo pl. Annipanni és Boribon, Télapos konyvek :D stb.
2016. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem meg van értelme. A nagyobbik gyerekünknek kb 2 hónapos kora óta mesélünk. Hasalt mellettünk az ágyon és olvastunk neki, pl Micimackót, hosszabb történeteket is. Fél év körül volt, amikor az első keménytáblás könyvet olvasni kezdtük, akkor már az ölünkben ült. 9-10 hónaposan több könyvet végignéztünk képenként, meséltem róla és közben a szöveget is felolvastam (pl Zelk Zoltán A három nyúl, Egyszer egy kirányfi, stb). A kicsi már ebbe nőtt bele. Mind a kettő igényli a mesét és a felolvasást minden nap (a nagyobb most megy iskolába). Szerintem megéri.
2016. júl. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Másfél éves korától lett rendszeres a meseolvasás. Addig is voltak könyvei , amit néha nézegettünk , de nem nagyon kötötte le.A mozgás jobban érdekelte. Ma egy izgő-mozgó 2 és fél éves kislány , aki a kortársaihoz képest impulzívabb , tüzesebb , mozgékony , de ha olvasásról van szó, akkor egy öreg át is ül az ölemben mesét hallgatva. Az esti mese fél órás rendszerint,de ha elcsúszink , akkor is kap egy öt perces mesét.
2016. júl. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!