Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lemondanátok a tornáról, ha...

Lemondanátok a tornáról, ha az Apukánál sír a baba?

Figyelt kérdés
Szülés alatt 25 kg feljött rám, ezért edzőterembe kezdtem járni heti 2-3 alkalommal. Ez azt jelenti, hogy alkalmanként 2 órát vagyok távol, ez alatt a férjem van a babával. A babám 4 hónapos, néhány hete nagyon anyás, másnál nincs el, főleg ha álmos. Ma 45 percen keresztül sírt, miután elmentem. A férjem megpróbált mindent, de nem nyugodott meg, végül betette a kiságyba, ahol a babám álomba sírta magát. Rossz érzés, mert én sosem hagytam sírni. Lemondanátok az edzésről vagy meg kell szoknia a babának, hogy néha mással is ellegyen?
2016. júl. 22. 20:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
20: ismerem a dörgést, ezerszer volt hogy valahonnan menni kellett haza és a lányom nyüszögött mikor elindultunk és a babakocsiban ahogy nézett engem, meg a levegőt szívta be, megnyugodott...de ez nem minden esetben használ...ha elképzelek egy tapasztalatlan apukát, aki otthon marad első gyerekkel 2 órára, úgy hogy hét közben napi 1 órát tud egyébként a gyerekkel tölteni, el tudom képzelni, hogy legyen annyira leblokkolva, hogy ne tudjon megoldani egy ilyen helyzetet, főleg ha ilyen matrica típusú gyerekről van szó...itt most nem arról van szó, hogy rosszat tett volna, egy kis sírás nem árt meg senkinek, attól hogy nem tudta másként megnyugtatni és elaludt nem jelenti azt hogy ne lenne jó vagy ügyes apa...itt inkább azt kellene mérlegelni, hogy megéri e egyrészt a gyereket ezzel felzaklatni, másrészt apukát, akinek nettó két három órája van pihenésre a munka és a házimunka mellett egy héten, és ráadásul azt is üvöltő gyerek nyugtatására kellene hogy fordítsa...teljesen felesleges, tekintettel arra hogy a legtöbb baba kinövi ezt a tulajdonságát 6-7 hónapos korára, én pedig nem hiszem azt, hogy a kérdező ne bírná ki addig otthoni tornával, vagy hogy ne várathatna magára az az alakváltoztatás két hónapot..és nem bírálni akarom a tevékenység jellegét, én tanfolyamot halasztottam emiatt 2 hónapot..tök mindegy mit csinálni anyuka nem az a baj hogy tornára menne, kimozdulna...hanem hogy egyszerűen nem létszükséglet most ez a dolog, nem olyan amit ne lehetne elhalasztani még 1-2 hónapot, míg kinyílik a gyerek érdeklődése a világ felé annyira, hogy ne csak az anyukája ölében érezze jól magát
2016. júl. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem minden babanal jön ez be, írtam is, de egy próbát megért volna. De ok, tegyük fel, hogy leblokkolt (bár megmondom őszintén, én ezt nehezen fogadom el, abya se blokkolhat le, pedig először neki is új a helyzet). A fő gondot én abban látom, hogy nem szólt, hanem inkább hagyta egyedül sírni a gyereket. Tudom, persze, nem lett semmi baja, de én személy szerint akkor is elítélem a sírni hagyást.

Amúgy az első válaszomban (2-es) én is azt mondtam, hogy én így felfüggeszteném a tornat, tehát ebben egyetértünk.

Nem vagyok lepasszolos fajta, 1 éves a lányom, 2 hete próbáltam először elmenni egy este nélküle, anyukám jött rá vigyázni. Másfél óra múlva hívott, hogy menjek haza. Én fektettem ugye le, felébredt, és nem talált, ettől kiakadt. Anyám nem tudta megnyugtatni. Hazamentem, megköszöntem, hogy megpróbálta és kész. De akkor nagyon haragudtam volna, ha nem szól, csak éjjel közli, mikor hazaérek, hogy 2 órát üvöltött, majd álomba sírta magát egyedül. Gondolom érted a különbséget. Ugyanez a fő gondom a kérdésben szereplő apával is.

2016. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!