Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kitől "tanultátok meg" hogyan...

Kitől "tanultátok meg" hogyan kell megfogni az újszülöttet, pelenkázni, stb?

Figyelt kérdés

Első gyerekes anyukáktól/apukáktól kérdezem, akiknek a környezetében korábban nem volt kisbaba, akit előzőleg foghattak. Nálunk nincs védőnői szolgáltatás (épp ezért nem is tudom ha igazából ő foglalkozik-e ezzel), így a fiatal szülők tapasztalatlanul indulnak a nagyvilágba.


Egyik frissen szült barátnőm mesélte, hogy alig merte megfogni a babát, aztán a nővér a kezébe adta. A pelenkázást a szobatársától leste el, akinek már a második gyereke volt. Persze elméletben tudta mit hogyan kell, mert nem egy ismerőstől hallotta, de azért az egészen más, amikor egy törékeny pici babán teszteled élesben az elméletet.


Ti kitől "tanultátok meg" hogyan kell megfogni az újszülöttet, pelenkázni, stb.?


2016. júl. 23. 11:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én se fogtam soha életemben újszülöttet a sajátom előtt. Nálunk volt szülésfelkészítő, ott egy merev műanyag babát be lehetett pelenkázni, meg megfürdetni, de kb. semmit nem ér, mert egy élő baba teljesen más. Ne aggódj ezen, mindenkinek furcsa először, mindenki félve, ügyetlenül fogja meg, de belejössz hamar és néhány nap alatt természetes lesz a mozdulat. Mindenki így kezdi.
2016. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
50%
Egy normál embernek nem kell "tanulnia" , megfogja a gyereket és ennyi. Egy kisbaba nem "törékeny", ez csak túlféltés meg pánikkeltés.
2016. júl. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A pelenkázást, öltöztetést a védőnő mutatta meg, majd a kórházban a csecsemősök is megmutatták. A baba megfogása pedig úgy történt, hogy belenyomták a kezembe: tessék, itt a gyereke. Egyébként nem annyira törékenyek, mint ahogy kinéznek, ne tévesszen meg a látszat. :-)
2016. júl. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
96%

voltam szülésfelkészítőn, ott mutattak játék babával dolgokat, de nyilván nem ugyanaz. mindenesetre az alapokat megtanították, hogy fogni kell a fejét, büfiztetni kell, hogyan kell ráadni a pelust, stb.

aztán a kórházban mondtam a csecsemősnek, hogy életemben először van a kezembe újszülött, na ő akkor fél órát rám szánt és megmutatta mit hogyan :)

egyébként az első felvétel volt húzós, egy kis kocsiban kaptam meg, nem tudtam kivenni :D percekig csak kerülgettem a kocsit, hogy mégis melyik oldalról próbálkozzak... :D

2016. júl. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
26%

Unokaöcséimre vigyáztam jó néhányszor, amikor pici volt, így önmagam kitapasztaltam, miután láttam kb. kétszer. Igazából nem értem, mi ezen olyan nagyon bonyolult. Nyilván először megretten az ember egy három-négy kilós csöppségtől, de azért egy pelenkát ráadni vagy felöltöztetni... nem azt mondom, hogy olyan sebességgel ment, mint a többgyerekes rutinos anyának, de azért voltak már nagyobb kihívások az életemben...


Túl van lihegve ez a téma, és a (leendő) anyákba belevágják az ideget, hogy ezt el lehet rontani.

2016. júl. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
76%

Előtte már volt dolgom csecsemőkkel, de nem újszülöttekkel. Pelenkázni már mindenesetre tudtam.


Amikor szülést követően odahozták először szopizni, valahogy meg sem fordult a fejemben, hogy úristen, itt egy újszülött, mihez is kezdhetnék én most vele. Csak nyújtottam felé a karjaimat, elvettem vigyorogva (valami levakarhatatlan vigyor ült ki a képemre)és mellre raktam. Az volt inkább a meglepő, hogy a kis épp, hogy "3 kilós kezeslábas izéke" olyan tudatosan kereste a cicit és olyan erővel cuppant rá, amit sosem hittem volna.


Egyébként aki azt írta (és jól le lett pontozva) hogy a csecsemők / újszülöttek körül kicsit sok a para, annak szerintem igaza van. Természetesen vigyázni kell rá, hiszen sérülékenyek, még jóval később is, de nem vagyok túlféltés-párti, mert szerintem túlféltett csecsemőkből félős-szorongó felnőttek lesznek. A babák amúgy is rávezetnek, mi a jó nekik, és nem szabad egy kalap alá venni őket. Én pl. egy csomó dolgot nem úgy csinálok, ahogy a védőnő vagy gyermekorvos mondja, mégis majd kicsattan az egészségtől csecsemőkorú gyermekem.


Ha alig mered megfogni (vagy egyáltalán: bármit csinálni vele, ami szükséges a babának), azt a baba meg fogja érezni, és a bizonytalanságod miatt lesz ő is bizonytalan, és tutira el fog kezdeni sírni. Persze ezt mondani könnyű, de szerintem a titok pontosan abban van, amiről a lepontozott is ír: nem kell úgy tekinteni az újszülöttre, mint valami kis porcelánfigurára, vagy mimóza növényre. A szükségleteit próbáld kielégíteni, ahogy csak tudod és nem kell vérkomollyá válni, csak mert újszülött / csecsemő van a kezedben. A szuperanyukák és sokszor jót (vagy nem jót) akaró nagymamák, anyósok okoskodásai meg nem biztos, hogy a te gyerekednél is nyerők lesznek.


Hallgass a szívedre, és csak neveld-gondozd őt nap-nap után, Ne nagytávú célokat kergess, először csak "éld túl" az első napot, majd hetet, majd hónapod, és meglátod, babád kezeid között igazi kisemberré cseperedik majd.

2016. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
én a The Parents szülőképző videóit nézegettem youtubeon..sok témában van fent oktató videó, sajnos elég elavultak sok tekintetben, de azt pl jól bemutatják, hogyan kell fürdetésnél fogni, szoptatni stb. nekem sokat segítettek...egyébként biztos jött volna ösztönből is, de így legalább nem kellett gondolkodnom azon, vajon jól csinálom e a dolgokat
2016. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

A kórházban a szobatársam pelusozta a lányát,neki ő volt a 3. babája,nagyon rutinos volt.

Aztán bepelenkázta a mi fiunkat is,legközelebb már én.Megfogni nem volt nagy dolog,pólyában hozták ki,abban nagyon jól lehetett tartani.

A fürdetést a kórházban mutatták meg,volt "fürdetés-bemutató" egy kisbabával.

Itthon minden ment elsőre,neked is menni fog,ne aggódj!

2016. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Senkitől. A kórházban egyszer megmutatták a pelenkázást, a többi az oldd meg kategória volt. Igaz van három kisebb testvérem, de ez annyira nem mérvadó, mert mikor csecsemők voltak, én is kicsi voltam még, nem bíztak rám ilyesmit, legfeljebb néha megfogtam őket, vagy babakocsiban toltam. Szerintem ez a meg se merem fogni inkább ilyen lelki dolog, emlékszem, én is baromira meglepődtem, hogy ilyen pici a gyerek :D
2016. júl. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Kórházban a pelenkázást és a fürdetést megmutatták. Ennyi elég volt. Fogni meg szerintem ösztönből tudja az ember, nem kell azt külön tanulni. De én az egész babaápolást nem tartom atomfizikának, hogy azt annyira tanítani, tanulni kellene.
2016. júl. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!