Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Előre félek, tényleg ilyen az...

Előre félek, tényleg ilyen az élet babával?

Figyelt kérdés
Mindenkitől csak azt hallom, hogy "nem lesz időd semmire" meg "wcre se tudsz elmenni" meg stb.. Tudom hogy minden más lesz de azért elég ijesztőek ezek. Főleg olyan anyukák válaszát várom akinek segítségére van a férje, esetleg a saját szülei is mert èn is ilyen helyzetben leszek majd.
2016. júl. 23. 16:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon babafüggő. Vannak eszik-alszik-eljátszik babák, mellettük könnyebb az élet, vannak sírós, több foglalkozást igénylő babák ez csak akkor fog kiderülni, ha már veled lesz. :)
2016. júl. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Amit leírtál az első 2-3 hónapra igaz, amikor a napirend még csak alakulóban van, még nem hangolódtatok egymásra a babával, és a tapasztalatlanságból adódóan minden sokkal több időbe kerül.

Később az anyuka is megnyugszik, a baba elkezd mozogni (forogni, kúszni, mászni), felfedezi a világot.

Kb. a 6. hónaptól napról-napra érezhetően egyre könnyebb a dolog.

Addig pedig valóban nem szégyen kérni ill. elfogadni a segítséget, nekem anyukám főzött az első hetekben, anyósom pedig vasalt, a férjem vásárolt, a takarítást közösen intéztük.

2016. júl. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

A "nem lesz semmire időd" szöveg nekem azért furcsa, mert ahány babás és kisgyerekes ismerősöm van, egy kivételével valamennyien dugig posztolják a facebookot képekkel, idézetekkel, üzletelnek a városi csoportban, sétahelyeket és recepteket kérnek, stb. Biztos vagyok benne, hogy nem sétagalopp, és vannak egészen nehéz esetek, de ezt az állandóan olvasható siránkozást nem értem.


Két-három óvodás-iskolás gyerek és egy nyolcórás meló együtt, na az tényleg szívás.

2016. júl. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 van, egy 1 és egy 2,5 éves. Ameddig a kisebb meg nmem született, addig mindenre volt időm. Aztán 2-8hónapos kora között megint, mert a nagyobbat este felpakoltam külön és leléptünk csak ketten vásárolni magamnak pl., végülis vele együtt lett időm mindenre.

Most megint nem nagyon van, mert

1. a nagyobb anyás lett, mindent velem akar csinálni, pisilni is

2. a kisebb megy világgá, de még nagyon oda kell rá figyelni

3. elkezdtem dolgozni, egyelőre itthonról szeptemberi bölcsikezdésig, de a napi 8 órát hoznom kell és csak akkor tudom, amikor 7kor már lefeküdtek aludni. A munkahelyemre jön velem a 2 gyerek, ameddig nincs bölcsi pl. az is izgalmas nap olyankor.

(4. szeptembertől másoddiplomára megyek, az még érdekes lesz majd és 3. gyereket is pár hónap múlva elkezdjük)


Segítségem az apjuk van, az sokat számít, hogy a fürdetést pl ő átveszi, illetve néha néha a nagyik eljönnek egész napra 200km-ről látogatóba, de ezek mellett is van hol jobb, hol sűrűbb hónap. Azt nem mondanám, hogy nincs időm magamra, csak nem abban a sorrendben, ahogy gyerek nélkül és egy gyerekkel/egy babával még mentem világgá, bármit tudtam csinálni, még egyetemi találkozóra is jutott 6 hónapos korában. Szóval ez csakis rajtad, meg a te energiáidon múlik.

Nem minden baba ordít egész nap, éjjel, meg szopizik 3 óránként 2 órát. Ha igen, majd megtalálod a megoldást, hogy jó legyen :)


Ha meg lesz segítséged, akkor mégjobb a helyzet.

2016. júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem nehéznek sosem. 1 éves a lányom, rossz alvó (bár az elején aludt rendesen), de az 1 év alatt sosem éreztem azt, hogy különösebben nehéz lenne vele, vay megterhelő. Fáradt vagyok persze, főleg mert még mindig többször kelünk éjjel (5x biztos), bár mióta áthozom magam mellé miután lefeküdtem, kicsit jobb. De én ugyanúgy meg tudok mellette csinálni mindent, még dolgozom is otthonról esténként, fektetes után. Időm is van magamra, ha akarom, a férjem szívesen átveszi a kisasszonyt, ha itthon van, de bevallom, elég ritkán megyek valahová gyerek nélkül, max havonta kozmetikushoz. Szinte mindenhova viszem magammal. De ő már nagy, eleinte azért sokkal többet voltunk itthon, főleg a szoptatas miatt ugye.
2016. júl. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Segítséggel sokkal könnyebb, de leginkább babafüggő.
2016. júl. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon babafüggő
2016. júl. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%
Egyetem alatt szültem a két nagyobbat, férjem is még hallgató volt, családos koliban laktunk, 200 km-re a nagyiktól. Nem éreztem, hogy annyira ne lenne semmire időm.:-) Pedig egyikőjük rossz alvó volt, hiperaktív, 10 hónaposan már járt. Sokat voltunk a szabadban, volt bekerített, zárt udvar homokozóval, vittük őket felváltva, vagy együtt sétálni, ha jól meg voltak mozgatva, utána már bent is eljátszogattak magukban. A harmadik évekkel később, a saját lakásunkba érkezett, vele végképp nem volt ilyen érzésem, életem talán legnyugisabb, pihentetőbb időszaka volt. A férjemre mindig, mindenben számíthattam, ugyanúgy pelenkázott, fürdetett, később etetett, a házimunkát is közösen intéztük. A nagyik inkább nyáron segítettek be, anyósomoknál pl. sokat voltak a gyerekek, pláne, amikor amikor államvizsgáztam. Kis faluban éltek, mindenféle állattal, imádtak ott lenni. Az én szüleim, amikor végzés után visszaköltöztünk a szülővárosomba, be tudtak ugrani pár órára, egy-egy hétvégére bébiszitternek, ha úgy alakult a munkánk, vagy ha el akartunk menni kettecskén valahova.
2016. júl. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszokat, megnyugtató :)
2016. júl. 23. 18:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Az eleje káoszos volt, de aztán már egyáltalán nem. Ezeket én erős túlzásnak érzem.
2016. júl. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!