Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Erről mi a véleményetek?...

Erről mi a véleményetek? (1,5-2 éves gyerekkel kapcsolatos kérdés)

Figyelt kérdés

Nem szeretnék sok mindent hozzáfűzni, a kérdésem ez: Mennyire elfogadható az, ha egy 1,5-2 éves gyerek bármelyik testrészére a szülők (ebben az esetben az anya) tanító szándékkal rácsap?

Én nem akarom a véleményemet titkolni, nem értek vele egyet. Szerintem ilyen idős korban SEM kellene. De érdekel más anyák véleménye is. Személyes tapasztalat ihlette a kérdést, mert van egy pár, ahol az anyuka nemegyszer előfordult, hogy az ilyen idős gyerekére rácsapott. Számomra iszonyatos látni, ahogy sírva fakad a gyerek. Persze nem magam az ütés fáj, hanem az, hogy ezt "kapja". Nekem nagyon negatív példa az anyuka. Ti erről mit gondoltok? Nem lehet, hogy tényleg rosszat tesz a gyerek fejlődésének? A gyerek egyébként bántja is korabelieket. Az anyuka sokat kiabál is vele. Szerintem van összefüggés a dolgok között. Szerintetek?



2016. júl. 24. 22:22
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Én nemrég ütöttem meg a lányom először, most két éves. A fenekére csaptam, nem nevelő célzattal, hanem indulatból. Már pohárból iszik, de kb kétnaponta direkt kiönti az ágyra vagy a szőnyegre, miközben szólok neki, hogy nem szabad. Rámnéz és kiönti. Na most eldurrant az agyam. Nem csaptam nagyon erőset, de nem is legyintettem. Egyáltalán nem reagált rá sírással, mintha mi sem történt volna nyúlt a pohár után. A kelleténél kevésbé van lelkiismeretfurdalásom, a jövőben igyekszem higgadt maradni. Azóta újra kiöntötte már párszor a vizet és a tejet, felmerült bennem, hogy nem ütöttem elég nagyot. Na itt éreztem magam egyedül rosszul, hogy arra gondoltam nagyobb ütéssel leszoktatom arról, amit nem szeretnék, hogy csináljon. Én sokszor kaptam kiskoromban, egyiket sem tartottam jogosan, pocsék a kapcsolatom a szüleimmel. A környezetem is azt az elvet vallja, hogy de ebből ért a gyerek. Szerintem attól hogy rácsapsz nem érti meg az ok-okozat összefüggést, csak azért nem csinálja, mert fél tőled.


Egyébként a lányomnál felmerült az ADHD fél éve, egy rakás kivizsgáláson voltunk, most is megyünk neurológushoz, szóval más is gyorsan kiszúrja, hogy nehéz eset.

2016. júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Valóban nincs gyerekem. De nyugodtan elhiheti mindenki ezidő alatt mind a két gyerek részéről nagyon durva hisztikben részesültem már nemegyszer, sőt! Ez a meleg csak még jobban kihozza és a délutáni alvás előtt például a 2 évest pont nem érdekli, hogy ki vigyáz rá, ha rosszul érzi magát, akkor sír. De a nagyobbat sem. Nincsenek gátlásaik, mindegy ki mondja, a lényeg a "nem". Nem napi fél órát vagyok velük. Ebben a két hónapban gyakorlatilag én neveltem őket, mivel hazamennek, vacsora, fürdés, fekvés. Nekem jut a bevásárlás, takrarítás, főzés, játszóterezés, stb. a gyerekekkel. A párom is csak 5 után ér haza, szóval maximum abban tud segíteni, hogy hazaviszi őket néha.
2016. júl. 25. 09:15
 13/23 anonim ***** válasza:
akkor valószínű neked vasból vannak az idegeid, mindenki más meg aki kiabál, vagy rácsap a gyerek kezére, az ideggyenge türelmetlen....az anyák 80%a...
2016. júl. 25. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
#1: Ez nagyon durva. Azért rácsapsz a gyerekedre, mert kiönti az innivalóját? Utána meg még azon kondolkozol, hogy elég nagyot csaptál rá? Ráadásul beteg a gyerek, nem tudom, mit akarsz. Hogy úgy viselkedjen, mint egy egészséges gyerek? Sajnálom szegény gyerekét.
2016. júl. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Mélyen egyetértek 10_es véleményével, nem hiszek a csapkodva nevelésben, nem is ütöttem soha, aztán csak normálisan felnevelkedtek, nincs rájuk panasz.

Egyszer kellett felülbírálnom magam. 5. csemetêm volt 2 éves, amolyan legkisebb, nagyon édes kisfickó. 2 évvel idősebb nővére nagy dumás volt, a szövegével sokszor fölénybe került. A kicsi meg megunta, és körömmel belemart az arcába, pedig amúgy nem verekedős. Hát én mindent megpróbáltam. Résen voltam, tövig vágtam a körmét,magyaráztam, hogy ez fáj neki, csúnya lesz a pofija, kiemeltem a helyzetből, de mire az egyik seb begyógyult, jött a következő. Végül úgy éreztem, nincs más megoldás, rá kell csapnom. A következő esetnél elkaptam a kezét és egyet rávertem. Nyilván nem hatalmasat, de olyat, ami azért fájt neki. Le volt döbbenve, nagyon sírt. Aztán megbeszéltük, miért kapta. Megêrtette, mert vagy 2 hétig nem mart, aztán újra kezdte, de már az első esetnél rácsaptam a kezére. Ezzel le is zárult mindkettőnk verekedős időszaka.

Szerintem megesik, hogy nincs más megoldás, és muszáj erővel megoldani a kérdést. Higgadtan, előre átgondolva. A dühből, indulatból adott pofonnál viszont nincs rosszabb.

2016. júl. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
41%
Jó kérdező, tudjuk, te szuper anya vagy, de erre majd térjünk vissza akkor, ha már három-négy napja nem alszol mert a kicsi olyan hasfájós, a nagy meg minden etetésnél húzza a baba valamelyik testrészét, hiába szólsz rá milliószor, hiába csinálsz akármit, csak egyre durvul...
2016. júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
74%

15-ös vagyok, és az utánam szólónak írnám. Pont az általad vázolt esetben nem szabad ütni. A nagyobb féltékenységből, figyelemfelkeltésből piszkálja etetés közben a picit. Ha megütöd, onnantól már haragból is teszi.

A 2. és 3. gyerekem közt 1 év van, a 4. és 5. közt 2. Mindig úgy szoptattam, hogy odahívtam a nagyobbat is. Ha éppen elfoglalta magát, nem jött, de sokszor odaficeredett az oldalamhoz. Volt, hogy ez elég volt, megesett, hogy mesélnem kellett közben. Lehet, hogy így nem 100%-osan hangolódtam a picire, de nem volt stressz, féltékenység, jó volt 3-an összebújni

Valahogy elképzelhetetlen számomra, hogy azért csapjak rá a gyerekemre, mert éppen a másikkak kell foglalkoznom, miközben tudom, hogy néhány hónapja még az övé volt az osztatlan figyelmem, és ez biztosan hiányzik neki.

2016. júl. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%
Ja, a nemalvás meg benne van a pakliban. Ne a gyereket büntesd, mert a pici miatt éjszakáznod kell.
2016. júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Soha még csak véletlenül sem mondtam, hogy szuper anyuka leszek. Nem is gondolom, mert biztosan lesznek gondjaim, mint minden anyának. Egyszerűen csak nem tudom egyes anyák módszerét megérteni. De nem baj, úgy látom, azért nem vagyok teljesen egyedül, ez megnyugtató :)
2016. júl. 25. 18:25
 20/23 anonim ***** válasza:
46%
Ezt a kérdést majd akkor írd ki ha már lesz saját gyereked, aki legalább 10 éves már... úgy hogy este hazaadod őket, az nem igazi gyereknevelés.
2016. júl. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!