Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kórházban vagy gyerekorvosnál...

Kórházban vagy gyerekorvosnál kaptatok már homeopátiás gyógyszert a gyerek bajára? Tényleg létezhet ilyen?

Figyelt kérdés

Egy korábbi kérdésnél olvastam, hogy valaki egy meg nem nevezett kórházba vitte be a gyerekét, mert leesett az ágyról és kapott a gyerek homeopátiás készítményeket.


Szerintetek Magyarországon létezik, hogy egy orvos ilyesmit írjon fel? Legálisan teszi? Mármint az kvázi oké, ha egy megfázásra ajánlj valamit, amire úgysincs gyógyszer, de hogy tényleges bajra is?


Ha tapasztalatotok ilyet, hol volt? Hogyan reagáljon az ember ilyen helyzetben?


2016. júl. 26. 15:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

A homeopátiás szerek hivatalosan engedélyezett készítmények, ezért az orvos felírhatja minden probléma nélkül.

Ha valakinek nem tetszik, akkor kérheti az orvostól, hogy neki ne ilyet írjon fel - az orvos vagy megteszi, vagy keresni kell másikat, aki nem homeo-s szerekkel gyógyít.

2016. júl. 26. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
A gyerek még nem,de nálunk a szüléshez ajánlanak homeopátiás készítményeket.
2016. júl. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Most teljesen lefőttem ezeken, amiket írtok. Megdöbbentő.
2016. júl. 26. 15:49
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
En Olaszorszagban elek, es a gyerekeink is itt szulettek, szoval nem tudom Magyarorszagon hogy mukodik. A mi gyerekorvosunk eloszor mindig a homeopatias gyogyszerekhez nyul, es csak az utan a "hagyomanyos" gyogyszerekhez. Pl. egy fulgyulladasnal nincs mit tenni. Antibiotikumos fulcsepp, ha az nem segit antibiotikum szajon at. De ha a gyereknek torokgyulladasa van, egyertelemuen homeos szirup, orrmosas fiziologias sooldattal, es aeroszol ipertonias oldattal az elso. Mindenre van homeos "gyogyszer". Torokgyulladasra, hasmenesre, szekrekedesre, almatlansagra stb. sorolhatnam holnapig. A gyogyszertarakban a polcok 70%-a homeos keszitmeny, es elsosorban azt ajanljak. Furcsa, hogy meg nem hallottad.
2016. júl. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tudományos világban mozgok elég régóta, most lettem csak nemrég anya, eddig az agyam taszította ezeket az információkat.:)
2016. júl. 26. 16:25
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
elég szomorú...főleg hogy már köztudott, bizonyított hogy megbukott a homeopátia.
2016. júl. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sokan keverik a gyógynövényt is a homeóval.

Pl. sokszor hallom, hogy a Sinupretet homeósnak gondolják.

Szerintem a 4-es is ebben a tévhitben van és amit kap, annak 90 %-a nem homeó.

2016. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%
Kedves 7-es! Most megfogtal, ezert utana olvastam a wikipedian magyarul mit is jelent a homeopatia. Es nem azt amire mi itt hasznaljuk. Homeopatias "termek" itt nalunk (Olaszorszagban) azt jelenti, hogy 100%-ban csak termeszetes alapanyagokbol keszul valami. Ertsd a Grintuss szirup (azert emlitem ezt, mert magyarul is elerheto a leirasa a neten) pl. mezet, landzsas utifuvet stb. tartalmaz, szoval csak termeszetes alapanyagokat. Igy termeszetesen en is a homeopatia szot hasznalom ezekre, mint a gyerekorvosom, az orvosom, az osszes gyogyszertaros stb.... Termeszetesen ha a kedves kerdezotol, es az eddigi osszes valaszolotol tavol all ezek hasznalata, gondolom Magyarorszagon szivesen felirjak az orvosok a hagyomanyos keszitmenyeket is. Sot, szerintem ott meg egyaltalan nem hasznaljak ezeket. Viszont nem kell kiakadni, ha mashol mar igen. :)
2016. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van annak aki írta a gyógynövényeket homeonak, a betegtájékoztatóikonis "homeopátiás készítmény" szerepel az összetevők meg tele vannak különböző gyógynövények ki tudja milyen érthetetlen nevével. De ha tényleg baj van, a homeopátia kevés. Egy mandulagyulladást nyugtalansággal nem nagyon lehet összehasonlítani.

Egyébként ezzel együtt se jön be nekünk fogzásra pl, többet is próbáltunk.


Orvos nem ajánlott még homeopátiát.

2016. júl. 26. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
68%

Itt az egyik kérdésem elég érdekesen alakult..9 napig voltunk korházban ahol azonnal antibiotikumot kapott! 1 hétig tömtem homeopátiás bogyoval ahhh😡

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__betegs..

2016. júl. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!