Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon rossz lenne egy ilyen...

Nagyon rossz lenne egy ilyen napirendet bevezetnem?

Figyelt kérdés

4 hónapos a fiam, nincs napirendje. Két hete figyelem a mindennapjait, de minden nap kicsit más. Van, hogy 2 óránként eszik, van, hogy 4,5 óra alatt éhezik meg. Napközben nagyon keveset alszik, 3-4-szer 30 percet. Azt olvastam, ha lenne napirendje, akkor többet aludna napközben. Arra gondoltam, hogy az alvást egyelőre nem szabályozom, csak az evéseket, hátha beáll köztük egységesre az alvása.

A holnapi napot így csinálnám:

Reggel 7-kor keltem. Etetés: 7 óra, 10 óra, 13 óra, 16 óra, 19 óra, fürdetés 21 órakor, majd utána egy utolsó etetés és alvás

Eddig csak a fürdetés volt fix időpont, azon nem is változtatnék, mert olyankor ér haza a férjem a munkahelyéről és ő szokta fürdetni.


Nagyon rossz lenne, ha 3 óránként etetném? Várhatok ettől javulást?


2016. júl. 26. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:

De amikor 2 óra múlva éhes, akkor mit csinálsz majd vele? Ok, ha még nem éhes, de elfogadja a szopit/tápszert, azt értem. De szerintem ne éheztesd, ha előbb éhes.

Szóval finoman alakítgasd 3 óránkénti étkezés felé, de azért ne "kőbe vésett" időpontokkal.

2016. júl. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Én nem így állnék neki. Az jó, hogy az eseti fürdetés mindig ugyanakkor van. Én, ha nem muszáj, nem ébresztgetném, és azt se szívesen szabályoznám még 4 hónaposnál, hogy mikor ehet. Én inkább a séták idejét tenném nagyjából fix időpontra. Pl. amíg ilyen meleg van, addig 9-10-ig meg 6-7-ig séta.
2016. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az enyém pont így aludt és csak akkor lett valamiféle napirendje, amikor 2x aludt már. 9 hónaposan! A jó napirend a baba igényeihez igazodik. Ha felkelted, az nem az ő igénye, csak nyűgös lesz. Majd magától beáll.

Biztos, hogy mindig éhes amikor eteted? Mert én ezt benéztem sajnos 2 hónapos korában. Persze olyankor belealudt az evésbe, kiderült, csak álmos volt.

Igény szerint egyen, aludjon, de ez nem azt jelenti, hogy minden sírás éhség, amikor nem lehet megnyugtatni.

2016. júl. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Akkor szoktam megetetni, mikor már nem játszik el semmivel, tiszta a pelus, és látom, hogy nem álmos. Ilyenkor az evés segít. Na meg sokszor hangosan cuppog, nem nehéz eltéveszteni.

Azért szeretnék napirendet, mert így el sem tudok vele itthonról menni. Nem egyszer fordult elő, hogy bevásárlás közben sírni kezdett, és dönthettem, hogy vagy kimegyek a boltból és megetetem az utcán vagy hazamegyek vele gyorsan. Ilyenkor annyira sír, hogy kézben kell hazavinnem és tolni a kocsit, nem kellemes. Sajnos csak gyalog tudok bevásárolni és messze van a bolt, így egy bevásárlás úttal együtt 2-2,5 óra, így sokszor hiába indulok el úgy, ha éppen megetettem előtte, mégis megéhezik.

2016. júl. 26. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem napirendet úgy lehet kialakítani, hogy a gyerekhez alkalmazkodsz. A miénk 3,5-4 óránként kér enni, így a programjaink tervezhetők (ő tápszeres, így könnyebben kinn is tudjuk etetni) és mi hozzá alkalmazkodva élünk, amennyire csak lehet. Reggel ő 6-7 között kel fel, mi is hozzá alkalmazkodva kelünk. Ha aludni 9-ig, de vonathoz sietnénk, nyilván fel kellene hamarabb kelteni.


Ha néha 2 óránként, néha meg 4,5 óránként kér enni, akkor a 2 órásra tudnád csak optimalizálni az etetéseket. Vagyis, 2 óránként etetnéd, de ugye az meg rengeteg etetés egy nap, így ez kiesik. Ha viszont néha 2 óránként kér, akkor azt nem tudod eltolni még egy órát, nem? Csak azt lehetne, hogy amikor 3 órája nem evett már (ha nem kér előtte), akkor megkínálod, hátha eszik. Szerintem azt meg lehetne próbálni. Mondjuk 7-kor kér, aztán 9-kor kér, aztán kivárna 4,5 órát, de te megkínálod hamarabb.


Egyébként a mi gyerekorvosunk nyáron nem ajánlja, hogy 3,5 óránál többet hagyjuk a gyereket nem enni, kínálgatni kell. Persze, ha megissza a vizet és eleget iszik, az más.

2016. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

igen, jó ötlet. a lányomnak se volt napirendje és addig kaotikus is volt minden. Egész nap altatni próbáltam, semmi nem volt fix, és rájöttem hogy épp a rendszer hiánya a gond...amikor ébren van, akkor az legyen tartalmas..ne szopizzon, ne altasd, hanem akkor játsszon, és ne cicizéssel töltse a fél napot mert abban nem fárad el. én is 3 óránként etettem. ha közte sírva fakadt az éhségtől, megpróbáltam elterelni még af igyelmét, húzni az időt, és ha nem sikerült, hát nem omlottam össze, megetettem, utána próbáltam tartani az eredeti ütemtervet...de azért alapvetően úgy tapasztaltam, hogy ha az anyuka rendesen odafigyel, és szórakoztatja a babát, akkor azért kibírják a 3 órát, mondjuk ilyen kánikulában nem biztos, de alapvetően a lányom is nyári, és 4-5 hónaposan már ki tudtuk alakítani a sétákat, az evést, fürdetést, és úgy kábé az alvást is. és meg is javult ettől az alvása, igen.

nekem nagoyn fontos az életemben a rendszer, valamilyen formában mindenkinek van napirendje, hiszen ugyanakkor jár dolgozni, ugyanakkor kel, fekszik stb...pont a babádnak ne készítenél?? a titka a rugalmasság.

2016. júl. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen idősen az én fiamnak is csak a kelés, az esti fürdetés, és szopizás volt a fix(+-30 perc), napközben 2 óránként szopizott, ha megpusztultam sem bírta tovább. A védőnő szerint ennyi elég még ilyenkor(mármint napirend). Hittem neki. Amikor 3x aludt már csak napközben(Kb 5-6 hónaposan) átláthatóbb lett a napunk, amikor 2x (Kb 8 hónaposan), akkor alakult ki az igazi napirend.

Addig hozzá igazodtam, és elfogadtam, hogy ez egy ilyen időszak. Természetesen, ha láttam, hogy valami kialakulóban van, arra kontráztam rá.

Próbáld meg, nincs mit veszíteni, majd kiderül, hogy beválik-e.

2016. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!