Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első 6 hétben ki lehet...

Az első 6 hétben ki lehet vinni sétálni a babát?

Figyelt kérdés

marmint az utcara? kertes hazas ovezetben? vagy ha szeretnek a baratnoimme.beszelgetni kicsit meg tudom igy oldani? mert azt tudom hogy latogatni zart terbe nem nagyon johetnek...na de mi a helyzet a setakkal? levegoztetni igy is ugy is kell a babat nem?


mielott megkapnam hogy minek szulok ha baratnozni akarok: masodik baba, es mivel nagyteso is igenyli a setat es a tarsasagot, fontosak tartom hogy kimozduljunk amint lehet...ot nem vittem ki egyebkent az elso hat hetben, csak a kertbe, mert hasfajos volt en meg szovodmenyes


2016. júl. 30. 20:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%
8-as, mi ez a kiskegyedes dolog? Nekem az anyukám és a védőnő mondta, hogy csak ködben, csak újszülött babakocsijára, azaz annak a kupolájára teszünk textilpelenkát.
2016. júl. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
63%
nem olvasok kiskegyedet,de már hat éve is sikitofraszt kapott a védőnőnk,akinek teljesen megbizom a szakmai tudasaban,ha valaki le akarta takarni a kocsit..amúgy en is annak a véleményét osztom,hogy már a korhazbol is levegőn viszed haza...szóval...megfelelo oltezet,ennyi...januári gyerekem 3 hetesen volt kinn bo fél/1 órát...azért csak akkor ,mert addig elég nyalkas volt az idő,akkor meg jo szaraz hideg lett...
2016. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
51%

8: es napernyorol nem hallottal? cska a textilpelus letezik?


A regen maniara meg:regen nem volt antibiotikum, megis megertek a gyerekek az egy eves kort. Ja, nem.

2016. júl. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
76%
Persze, hogy viheted! Az elsőt nem vitted ki 6 hetes koráig? Én 2 hetesen vittem először sétálni, előtte pár napot voltunk az erkélyen. Első sétánál félórát, másodiknál már 2 órát sétáltunk, mi baja lenne?
2016. júl. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
19%
Én ismerek olyat, aki már akkor kivitte az utcára a babát, amelyik nap hazajöttek. Én azért ennyire nem sürgetném. Egyébként szerintem pár hetesen már nem gond.
2016. júl. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%

Persze, vidd ki nyugodtan.

Amúgy engem, mint kezdő anyukát szabályosan lehurrogott a csecsemős, mikor hordozóban vittük haza a fiunkat, hogy miért nincs letakarva. De nem magyarázta meg, hogy miért kell. Min 30 fok volt, a kórházi szobában is egész nap nyitva volt az ablak, és egyik kicsinek sem lett baja.

2016. júl. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
76%
Áprilisban született a kislányom. Védőnőhöz először egy hetes korában vittük. 20 perces séta volt.
2016. júl. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
52%

Időjárásfüggő. Ha viharos szél és eső van, ne vidd ki.

Szeptemberben jó eséllyel még ugyanilyen bucimeleg lesz. Akkor inkább reggel 9-ig vagy este alkonyat táján vidd ki. Fokozatosan emeld a kint töltött időt.

De első napokban, ha normális az időjárás, az is segít, ha rányitod az ablakot.

2016. júl. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Persze hogy kiviheted. Gondolod, hogy a paneles babákat 6 hétig nem éri levegő? Én a nyári lányaimat 4 naposan vittem ki először 10 percre, a téli fiamat 3 hetesen, mert addig ködös volt az idő. Onnantól viszont a nagyot vittük naponta oviba. Egyébként a barátnőidet nyugodtan áthívhatod a kertbe.
2016. júl. 30. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

14: nem vittem mert mint irtam szovodmenyes voltam es labra is alig tudtam alni 4-5 hetig nem.hogy setalni :(


egyebkent nekem ugy mondta a vedono hogy elso heten ne vigyem ki csak nyissam ki az ablakot..a masodik hettol vihetem ki 5 percekre, a harmadik hettop negyed orakra a 6. hettol pedig setalni...ezt eleg merevnek tartom de mivel nem is tudtam.vele tobbet kint lenni betartottam....de most mashogy szeretnem, ezert is kerdeztem...


de gondolom, hogy a panelos anyukak is leviszik, de gondolom ok sem tesznek egy egy oras setat..10 percre meg nem hivom at a baratnom....de mondjuk egy fel oras kozos tili tolira mas inkabb...a kertbe.hivni oket jo otlet.


off: nem szabad letakarni en is ugy tudom, es nem a kiskegyedebol, a radioban is volt rola musor nem reg

2016. júl. 31. 05:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!