Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divat lett egyre hamarabb...

Divat lett egyre hamarabb visszamenni dolgozni a gyerek mellől? Ti mikor mentetek vissza?

Figyelt kérdés

Egy olyan cégnél dolgozom a fővárosban, ahol van sokféle rugalmas munkaidős, 4 órás, 6 órás, home office munkalehetőség. Egyetemi végzettség és idegen nyelvek tudása kell a munkavégzéshez.


Az évek során egyre több kismamánk jön vissza a gyerekük egyre zsengébb korában (már akkor is, mikor nem volt GYEDextra). Most meg már főleg, hogy a CSED után lehet dolgozni két fizuért, fél éves korban átlagban visszajönnek. Sőt, új emberek is keresnek meg minket, van, aki CSED-et nem is vesz igénybe.


Felétek is ez most a trend? Nyugatiasodik az ország?


2016. aug. 3. 20:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%

vagy csak kevesebb a pénz a családoknál???


amúgy nem tudom, én nem megyek vissza, a környezetemben senki nem ment vissza gyed vége előtt...egy valakiről tudok, a 30 kismama ismerősöm közül, ő is azért ment vissza mert baromira karrierista ahogy megismertem.

2016. aug. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
54%

Én 2 éves koráig tuti nem megyek vissza. Most 10 honapos, azt már megérdeklődtem, hogy a tervezett bölcsi kezdés előtt egy évvel be kellene iratni de ez még nem történt meg. De 2 éves korában muszáj lesz, azért megéreznénk a gyed és fizum hiányát.


Egyébként a bölcsi mellett lakunk, ott megyünk el mindennap mellette de egyetlen babát láttam eddig, a többieket azért másfél-2 év felettinek nézem.

2016. aug. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
52%

6 éves a kislányom, nyári. 3 éves 2 hónapos volt amikor kezdte az ovit, én meg visszamentem a régi munkahelyemre 8 órában (közalkalmazott vagyok).


Nem szerettem volna előbb visszamenni, de ha olyan helyzet merült volna fel, visszamentem volna , de 2 éves kora előtt nem. Budapesten élünk.

2016. aug. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%

A nagyobbik lanyom 8 honapos volt, a kisebbik lehet epp betölti a 6 hónapot, de lehet meg azt sem.

Nem divat, felénk rajtam kivul, csak egy kismamát ismerek aki koran visszamegy.


Nem tudjak tartani a poziciomat, ha nem megyek vissza, plussz ha szeptemberig visszamegyek meg az egesz eves bónuszt kapom, ami tobb havi fizut jelent...

2016. aug. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
2 éves a kisfiam, most fogok visszamenni. Nem divat felénk hamarabb, multicégnél dolgozom pedig, irodán.
2016. aug. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

4: ez teljesen érthető! bárki visszamenne a helyedben!


szerintem is egyébként a pénz közrejátszik, hiszen nemcsak a max gyedet kapják, de otthoni munkával még egy plusz fizut is, ami gondolom, elég vonzó.:)

2016. aug. 3. 21:31
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

A nagyobbik lanyom 8 honapos volt, a kisebbik lehet epp betölti a 6 hónapot, de lehet meg azt sem.

Nem divat, felénk rajtam kivul, csak egy kismamát ismerek aki koran visszamegy.


Nem tudjak tartani a poziciomat, ha nem megyek vissza, plussz ha szeptemberig visszamegyek meg az egesz eves bónuszt kapom, ami tobb havi fizut jelent...

2016. aug. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
76%
4-es bocsi 2x kuldtem el... 😊
2016. aug. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
83%
ha lehetne home office vagy 4 órában dolgozni nálunk, én visszamennék csed után, de itt sajnos nem lehet, csak rögtön 8 órába, így valószínű 1 éves kora után fogok menni, meglátjuk, hogy tudom bölibe vinni. Nekem kell a társaság, kell, hogy hasznos legyek. Férjem van, hogy délbe végez, akkor haza tudja majd hozni, rendszertelen a munkaideje. Plusz valahogy én nem érzem magam hasznosnak, ha nincs fizum. Hülyeség, férjem sose mondja, semmi megjegyzés tényleg, de valahogy nekem úgy a jó. Most se sokat teszek hozzá, 3x annyit keres, mint én, de nekem kell, hogy legyen 'hasznom'.
2016. aug. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9: de van fizud, CSED/GYED a fizud. Egy max GYED az már Magyarországon sajnos ma egy jó fizu.
2016. aug. 3. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!