Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Divat lett egyre hamarabb...

Divat lett egyre hamarabb visszamenni dolgozni a gyerek mellől? Ti mikor mentetek vissza?

Figyelt kérdés

Egy olyan cégnél dolgozom a fővárosban, ahol van sokféle rugalmas munkaidős, 4 órás, 6 órás, home office munkalehetőség. Egyetemi végzettség és idegen nyelvek tudása kell a munkavégzéshez.


Az évek során egyre több kismamánk jön vissza a gyerekük egyre zsengébb korában (már akkor is, mikor nem volt GYEDextra). Most meg már főleg, hogy a CSED után lehet dolgozni két fizuért, fél éves korban átlagban visszajönnek. Sőt, új emberek is keresnek meg minket, van, aki CSED-et nem is vesz igénybe.


Felétek is ez most a trend? Nyugatiasodik az ország?


2016. aug. 3. 20:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
20 honapos volt a lanyom, amikor visszamentem, o pedig bolcsis lett. Tole tettem fuggove, hogy ez mikor tortenik meg. Lassam elindulni, egyedul enni es inni, es beszeljen. Ja, es lassam, hogy jo neki a tarsasag. A munkahelyemen pedig ekkor mar nagyon vartak vissza. Jo dontes volt. Videki varos. Sokan mennek vissza 1 ev utan, de sokan maradnak is akar 3 evet. Teljesen valtozo itt.
2016. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy terveztük, hogy a GYED lejártával megyek vissza, de a gyerkőc 1,5 éves korában kezdtem azt érezni, hogy egyre kevesebb a türelmem, emellett vágytam az aktív szellemi munkára, nem mellékesen a fizum is hiányzott (kényelmesen éltünk nélküle is, de nekem sokat jelent, hogy nem csak a max. GYED-et teszem a kasszába). 22 hónapos volt, mikor visszamentem dolgozni és előtte 2 héttel kezdte a bölcsit.

Falun élünk, itt jellemzően a gyerek 3 éves koráig otthon vannak az anyukàk, a bölcsiben viszont (város) nagyjából 1,5 éves korban kezdenek.

2016. aug. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

ugyan ez, mint a 4-esnél.

A nagyobbat 1 éves kortól akartam, 1,5 éves korban kezdte volna, mert tavaszi. Nem vették fel.

Így csak 2,5 évesen a következő évben kezdhetett, jöhettem haza itthonról dolgozni gyerek mellől és onnan rohangáltam kiutazásokra, tárgyalásokra és nem trend, nagyon nehéz volt, de ha nem csinálom akkor nem csak a fizetésem hagyom bent, hanem a munkáimra évente jogdíjat kapok és az a fizetésem 5-10szerese, attól függ, mekkora munkák voltak. Volt, hogy a csed alatt fizették ki pl. a második gyerekkel, amikro itthon voltam. Ezt nem hagyhatom elmenni, ebből vettünk nagyobb lakást is most.

A kisebb 1 évesen kezdi a bölcsit, mert nyári születésű és szintén mennem kell vissza, kevés a szakember.


Nálunk nem trend, van, aki kivárta a 2 éves kort, van, aki 6 hónaptól ittvan és az apuka programozni otthonról is tud a lányukat ellátva. Az anyának viszont bent kell lennie. Olyan viszont nincs és amióta 10 éve ott vagyok, még nem is volt, hogy valaki 3 évig otthon lett volna. Olyan volt több, hogy még a gyed alatt felmondtt, mert jobb ajánlatot kapott és azonnal kezdett is gyedből az új helyen. Előbb visszament, mint tervezte.

2016. aug. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Eszter76 ***** válasza:
100%

Nálunk a cégnél sokan szültek és jöttek vissza dolgozni hamar. Olyan is volt, aki 2 baba között úgy jött vissza részmunkaidőben, hogy a "nagy" ovis volt, a "kicsi" bölcsis, és terhes volt a harmadikkal.


Nálam nem nyugatiasodás, meg trend, hanem pénz kérdése a dolog sajnos. A második 2 évesen ment bölcsibe, most a pici 1 évesen fog. Hamarosan kezdődik a beszoktatás.

Tudtuk, hogy nem lesz más választás, nagyon hiányzik a fizetésem. Sajnos csak úgy tudtuk átvészelni ezt az időszakot, hogy a párom fél évre külföldre ment dolgozni. Most, hogy én visszamegyek, végre hazajöhet.


Szerencsére a harmadik babám nagyon nyugodt, vidám és kiegyensúlyozott. A bölcsi nagyon közel van, a gondozó nénik kedvesek és aranyosak, aki meg az én babámmal fog foglalkozni, különösen szimpatikus. 6 órában megyek vissza, így reggel én tudom majd vinni őt a bölcsibe és mire a délutáni alvás után megeszi az uzsonnát, már ott is leszek érte.

2016. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

4-es: Felénk sajnos azert ritka, hogy valaki visszamegy koran dolgozni ( részben) mert a gyerkocoket nem tudja hova tenni.....

Hiába adja az állam a GYED extrát ha nincs háttere, ertem ezalatt azt, hogy a cégek nagy része nem tud resz munkaidőt vagy hone officet biztosítani ( az enyem se)



A bolcsik pedig nincsenek felkészülve kisbabskra az állami bolcsiben a 8 honapos lányomnal is lefeheredtek, hogy tul kicsi átlagosan 2 ev folottiek vannak.

Most a kicsit a magan bolcsi is csak az ismeretség miatt veszi be, átlagosan 1 eves korúak lesznek

2016. aug. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
70%
A naggyal gyesen voltam,ö majdnem 2,5volt mire bölcsibe ment,akkor találtam munkát. Nagyon rossz volt már otthon vele,halálra unta magát velem. Bölcsibe nem volt beteg,aztán jött az ovi. Fél évig kb nem is járt,nekem a munkám bánta úgy,hogy már külön laktunk kettesbe,albérletbe. Aztán jelenlegi párom segitett sokat,ö tartott el minket a táppénzem mellett. Jöm a tesó lassan,májustól dolgozom ismét,de e héttől táppénz már végig,mert messze kell járnom munkába és édes keveset keresek ahhoz,hogy megérje. Október végéig van szerződésem,de igy jár a csed. Gyedre párom.megy munka mellé,mert max.gyedet kap majd. Másfél éves korába a picinek tervezek ismét dolgozni menni,ha olyan lesz mint a nagy,akkor ott a helye a bölcsiben már inkább.
2016. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!