Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá 9 hónapos...

Hogyan szoktassam rá 9 hónapos kislányomat, hogy az ágyában aludjon?

Figyelt kérdés

Átköltöztünk apával a másik szobába, hogy végre egyedül legyen, de olyan sírás lett belőle, hogy még hajnal 1-kor sem aludt! Ott hagyni nem bírtam, mert felállt az ágyban és olyan kómás volt, hogy egyszer majdnem elesett arccal előre!

Adjatok tanácsot kérlek titeket, mert már nem bírunk vele!

Ja, és még magától életében egyszer sem aludt el, csak ringatással!


2010. ápr. 18. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel megvettem a Suttogó titkai I. című könyvet, és nagyon sokat segített!!! Ajánlom sok szeretettel, nem drága, és nagyon hasznos könyv babákhoz. Egyébként mi úgy voltunk ezzel a kérdéssel, hogy az első három hónapban velünk aludt, azután a kiságyába tettem - napközben, majd este is. Ez eltartott egy-két napig, de megszokta, hogy most ez van. Hat hónaposan kiköltöztünk a babától, és csak akkor megyek be hozzá, ha sír (nem akkor, amikor csak sirdogál, mert van, hogy azzal magát altatja). De már végigalussza az éjszakát. Ringatni csak kivételes alkalommal szoktuk, hiszen a baba könnyen tanul: ha megszokja, ragaszkodik hozzá. És gondolj bele: a baba lesz tizenkét kilós is :-) Ő most ahhoz az állapothoz van hozzászokva, amit ti kialakítottatok. Fokozatosan át lehet szoktatni, mert minden szoktatás kérdése. És nézd az ő szemszögéből is a dolgokat.Sok sikert, és sok türelmet kívánok!
2010. ápr. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De az én kislányom nem sírdogál, hanem üvölt és állva! Nem tudom egyszerűen otthagyni, mert már egy kicsit idegtépő amit művel, ezért inkább kiveszem! De köszönöm, hogy válaszoltál!
2010. ápr. 18. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Megértem, hogy nehéz hallani, hogy sír de ő így kommunikál mert beszélni még nem tud. Azt is megértem, hogy nem akarod, hogy lezúzza magát és persze, hogy nem. De az elöttem szólónak igaza van. Tudja jól ha sír eléri amit akar. Én azt is megpróbálnám, hogy leülni mellé a kiságyhoz, vagy a hátát simogatni nyugtatás képpen, hogy megértse, nem fogod kivenni és sírni ok, de megnyugodni mégjobb.

Legyél erős, ne vedd ki. Simogasd, nyugtasd fel fogja adni. Türelem.

2010. ápr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólókkal. Lassan, de biztosan meg kell törni az akaratát, mert később már nagyon nehéz lesz. Fő elv a fokozatosság. Az elején csak maradj bent vele, simogasd a hátát, vagy amit szeret. Utána már csak halkan csitítgasd, majd elég lesz csak bent maradni, utána már elég, ha az ajtó nyitva marad, később már nem lesz probléma, ha egyedül kell elaludni.

Sok türelem, kitartás, de megéri.

2010. ápr. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ő még kicsi ahhoz hogy megértse mi is a helyzet. Az én lányom 22 hós, de legtöbbször még mindig cicin alszik el. Most már magától is el tud aludni, de azért, mert már megérti hogy este van, jó éjt és csicsi. Ha éjszaka felkel és átjön először cicizik egy kicsit, aztán ha már nagyon nem birok vele átviszem az ágyába, eréjesen ráparancsolok hogy tessék itt maradni mert anya is aludni szeretne, akkor a helyén marad. Van hogy este cici nélkül is le tudom fektetni. Persze korábban nem ment ilyen egyszerűen. Igen is magára kell néha hagyni egy kicsit, ha nagyon fáradt föl fogja adni, és rájön hogy felesleges az ordítás, de ha már megérti a dolgokat könnyebb lesz. Nagyon sokat fog az elkövetkező hónapokban változni, lehet hogy magától rendeződik minden. Akinek a legtöbb türelme van a családban annak kellene először próbálkozni, nálunk a férjemnek nagyobb türelme van, neki hamarabb sikerül elaltatni.
2010. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltatok! Próbálkozom továbbra is, de nagyon nehéz!
2010. ápr. 20. 14:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!