Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van akinek így állt át a...

Van akinek így állt át a babája a nappali egy alvásra? Mikor volt az, hogy nem üti ki magát estére?

Figyelt kérdés

Egy ideig azt ment, hogy csúszott az egész nap. 7 után fektettem le és örültem is egy ideig, ahogy 8-kor aludt csak el, amikor 9 utánra csúszott már, az nem tetszett már annyira. Egyszerűen nem volt álmos. Az első alvása elég hosszú lett, többször fordult elő, hogy 3 órát aludt délelőtt és délután nem volt hajlandó aludni csak nagyon álmos lett a nap végére. Más most később alszik el délelőtt, ma pl 11-kor aludt el de amikor ilyen későn alszik el függetlenül az alvás hosszától nem akar aludni estig de pl tegnap borzasztóan kiütötte magát estére és újra 7-kor kellett fürdetni. Bár tegnap nagyon korán kelt reggel magához képest.

Szóval mennyi idő amíg normálisan átáll a baba az egy alvásra? 10,5 hónapos a kisfiam. Ma fél 8-ig aludt egyébként 6 után szokott felkelni kivéve mikor ritkán 5-kor már ébren van.


2016. aug. 6. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:

1 éves lesz a lányom pár nap múlva.

Kb 1 hete volt h 3 napig csak 1 alvása volt du másfél óra.

De most visszatért a 2 re

Kb 10, fél 11től 1 órát és 4 körül még egyet alszik.

Viszont borzalmas éjszakáink vannak. Ezért is próbáltam az 1 nappali alvást, de akkor se volt jobb. 😞

Nem is tudom már h hogy csináljam

2016. aug. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nálunk is rossz alvós, nyűgös időszak volt, hosszúak voltak a napok, múlt hónapban betegség + 4 fog és hajnal 4 - 5 között kelt, 9 körül volt egy alvás és 2 körül a következő. A 4. fog után még nyűgös volt egy ideig és akkor így aludt, mikor fogai jöttek pár napig akkor nyilván nem de olyan szépen ráállt ezekre az időpontokra, hogy örültem is, hogy milyen kiszámítható lett az alvása és most többet alszik éjjel (aminek nagyon örülök) viszont 2 alvás nem mindig fér bele. Már most is lassan 2 óra alvásnál tart (éjjel aludt majdnem 12 órát), ebből se lesz második. Csak este még sokára van.. neki nem tudom húzni az alvást mert eleve nem hajlandó aludni korábban (nem sír csak nem marad meg, gúnyolódik, ha erőltetném sír) viszont amikor tényleg aludni akar és nem raknám le egyből akkor csak nyűgös lenne és alvás után sem olyan kipihent, próbáltam. Így meg könnyen elalszik, csak este nehezebb elaltatni mióta nem alszik kétszer és túl van fáradva.
2016. aug. 6. 12:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én fiam 11 hónapos de van hogy még 3 x alszik egy nap.

Reggel 7 kor kel, 9-10 fele visszaalszik kb fél ora 1 órára.

1 ora körül vagy utánna kövi alvás

És d.u 5 fele a 3-dik.

Este fürdés 8:30,vacsi s kb 9-10 között elalszik.

Mi is sokat kelünk éjszaka ha 3x ha 2x alszik nappal. Én is gondolkoztam a napi 1 alváson de még nem mertem.

Volt olyan ,hogy aludt d.e egy fél órát meg délben s 4 től este 8ig semmit de olyan zsimbes volt és éjszaka is rosszabul aludt.

Mamám mindig azt monta ha nappal jól alszik éjszaka is..az én fiamra Sosem volt jellemző 😃

2016. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem muszáj még átállnia egy alvásra nap közben - az én kisfiam, ami szuper alvó volt mindig, csak 14-15 hónapos korára állt át az egy csendes-pihenőre. Addig így nézett ki a napunk:


7-kor kelt

9:30-10 reggeli szundi

12:30-14:30 délutáni nagy alvás

7-kor fekvés és alvás rögtön


Most 16 hónapos, és mostanra van az, hogy a délutáni alvás lett 2,5 órás és a reggeli kis szundira már nincs szüksége.


Szerintem hagyd meg neki a reggeli alvást, de rövidítsd le 30-45 percre, hogy utána mondjuk 1-től tudjon még aludni egy hosszabbat. Nekünk ez nagyon bevált, szuperül alszik éjszaka is, nappal meg szupervidám :) Persze minden baba más, szóval ez csak egy tipp, saját tapasztalatunk alapján.

2016. aug. 6. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem én akarom ráállítani az egy alvásra, csak ő nem akar 11 előtt aludni. De most van egy olyan gyanúm, hogy éhes. Mivel az ebéd és az uzsonna van kiváltva. Megpróbálom kiváltani a tízórait, hátha az a baja. Úgy tűnik neki nagyon korai az 1 alvás.
2016. aug. 8. 13:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyévesnél tudatosan állítottam át. Délelőttönként nem hagyom aludni. (fél 7-kor kel) Délután legkésőbb 1-kor már alszik. Itt hagyom 1 vagy 2 órát is. Az esti fürdés (8-fél 9) hagyom fél órát aludni. Valamiért rápihen a fürdésre. Aztán megint alszik 9-től reggelig. Azóta sokkal jobban alszik éjszaka.
2016. aug. 8. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!