Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jön a baba, de van benti...

Jön a baba, de van benti kutyusunk?

Figyelt kérdés
Van egy csodalatos labradorunk. Lakasban elunk, olyan nekunk mint a gyerekunk. Mindene megvan mindenhova visszuk ot magunkal es lenyeztetjuk. Most jutottunk el oda hogy babank lesz lassan. Harmadik honapot hagyom lassan el. Ki hogyan oldotta meg h be legyen gond a kutyus es baba kozott? Fel lehet kedziteni ot h uj csaladtag jon aki fontosabb lesz mint o? Termeszetesen o is elso helyen marad ugyanugy. De nyilvan valtozni dognak dolgok..
2016. aug. 8. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
A környezetemben ebből sehol nem volt gond. Ráadásul egy labrador imádja a gyerekeket.
2016. aug. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

Nyugi, nem fogja bántani :)

Nekünk kistestű kutyank van, egyelőre nem igazán foglalkoznak egymással (4 hónapos a baba). Később biztos jó kis játszópajtásak lesznek. A kutyinak be kell tartania néhány szabályt, de ügyesen megy neki (babaszobába nem mehet, játszószőnyegre nem mehet, játékot nem vehet el)

2016. aug. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nemis felek hogybantani fogja. Szerintem vigyazni fog ra. Csak megis h esetleg h keszitsem fel. Gondoltam arra is ha megszuletik parom behoz egy zsebkendot amit kicsihez teszunk es aztan oda adjuk lutyusnak h ismerkedjen az uj illattal :) es minden nap hozna be egy uj kendot amivel ereztetnenk az illatat :)
2016. aug. 8. 18:22
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amikor a nagyobbik fiam megszületett, nekünk is volt kutyánk (megvan most is a kutyus, csak mi nem lakunk már ott, anyukámé a kutya, akkor még mi is ott éltünk). Szerintem már akkor érzett valamit, amikor terhes voltam, mert sokszor tette a fejét a hasamra, amikor már mozgott. Meg nagyon vigyázott is rá, pedig korábban, ha feküdtem, simán rálépett, de amikor terhes voltam, a hasam mindig kikerülte (a fejemre ugyanúgy rátehénkedett :D ), szóval szerintem érezhetett valamit.

Amikor megszületett, küldtem haza egy textilpelust, azt megszaglászta, aztán amikor hazamentünk, hagytam, hogy a babát is megszimatolja. Onnantól kezdve imádják egymást, majdnem 9 éve már, hogy megismerkedtek :) Volt, hogy toltam babakocsiban, a kutya meg jött velünk, és ha valaki túl közel jött, arra rámorgott. Egyébként soha az életben nem harapott meg senkit, de szerintem ha valaki a fiamat bántaná, azt kettészedné (ja, amúgy egy viszonylag kicsi, tacskó-foxi keverékről beszélünk).

2016. aug. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 amira21 válasza:

Pont tegnap olvsastam erről egy cikket egy újságban :)

Nyilván az ebet tisztán kell tartani, figyelni kell az ilyen dolgokra, kettesben semmiképp nem lehet őket hagyni mivel a baba bármilyen reakciót adhat a kutyára és ebből következtetve ez forditva is igaz.

Azt mondták, hogy amikor megszületett a baba valami ruhadarabot haza kell vinni mindennap amig haza nem jön a baba és a mama amit a kutya megszagolhat (persze ennek köze kell lennie a babához) és akkor már másképpen fogja fogadni :)

2016. aug. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekunk is van egy pincsi-roti keverek fiucskank ,o az elso kisbabank 3hetesen en tapszereztem cumisuvegbol :) agyban aludt velunk mielott terhes lettem . Szepen lassan errol leszoktattunk ,majd a konyhaban kapott sajat agyikot ,utana a szobabol is kiszoktattuk lassan . Rettegtem ,hogy feltekeny lesz de biztam benne ,hogy megerti mert egyebkent rettento okos. Amikor megszuletett a lanyunk es hazavittuk feltettem a konyhaasztalra a hordozot ,Bercike rogton agaskodott is es farok csovalva korbe szaglaszta ,utana kivettem a kislanyt es hagytam h jol megnezze ,megszagolja (persze az arcat meg a kezet nem engedtem) kapott is egy nagy puszit a labacskajara mar akkor . Utana mint a testorok allandoan figyelte ,ha egy hangja volt a babanak berco ketsegbeesett fejjel keresett engem es vonszolt oda a kisagyhoz(alatta aludt) ,ha porszivoztam odaallt ele megmerevedve (mert ugye o fel a porszivotol) most mar kertes hazban elunk ,Berco kinti-benti kutya szabad bejarasa van de o kint jobban erzi magat foleg ,hogy mar maszik a kislany meg felall es neha megtepi :D olyankor menekul elole de ha alszik es o bentvan akkor meg mindig orzi :) egyebkent amig terhes voltam a hasamon volt a feje ugy aludt ,meg bujt hozza :) ok nagyon hamar megerzik az uj csaladtagot :) nagyon fontos ,hogy bizz a kutyadban,es a baba szuletese utan is probalj meg sokat foglalkozni vele ,hogy ne erezze magat lecserelve es nem lesz baj . Ja es a babat is had szaglassza meg ha akarja ,ne feltsd tole !
2016. aug. 9. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekünk két kutyánk van, kertben és bent is vannak. Egy amazon természetű kis keverék és egy óriási német dog :)


Én is úgy láttam, hogy már a terhesség alatt éreztek valamit, mert jobban vigyáztak rám játék közben, sétánál. Mi is küldtünk nekik haza szagmintát, amikor megszületett a babánk. Utána nagyon figyeltünk az első találkozásra - házon kívül, egy közeli parkban találkoztak először, és együtt jöttünk haza - így nem a pici érkezett meg egyszer csak az ő területükre.


Úgy érzem, inkább arra vagy kíváncsi, hogyan alakult a kapcsolatunk a kutyusokkal a baba után. Nálunk is ők voltak a világ közepe előtte :) Most is imádjuk őket, de akárhogy is igyekszem, azért néha lelkifurdalásom van amiatt, hogy nem tudok velük annyit foglalkozni, mint előtte. Így is próbálok külön időt tölteni velük, amikor a pici alszik, és szépen kialakult az új napirendünk. Most, hogy lassan másfél éves a kisfiam, egyre inkább játszik a közös kirándulás, nagy séták stb. De szerintem azért arra készülj fel, hogy a baba kompromisszumokat kíván majd a szőrös gyerek részéről is :) De hát ez már csak így van egy kistesóval :D

2016. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Van egy 3 éves fiunk és egy 3 hónapos lányunk, valamint egy 3 és fél éves golden retriverünk és egy 2 éves pomerániai törpespiccünk. Négygyerekes családnak valljuk magunkat, mert tényleg családtagok. Bent vannak, bár van kertünk is, de oda csak akkor hajlandóak kimenni, ha mi is ott vagyunk.

Mielőtt megszületett a fiunk, én egy játékbabával "babáztam", mert féltem, hogy a spiccünk féltékeny lesz, mert néha kis méregzsák tud lenni. De szerencsére semmi gond nem volt, mi már az első itthon töltött napon megmutattuk nekik a babákat.

2016. aug. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat. Igen leginkabb arra vagyok kivancsi hogy az anya es kutyus kozott h alakult a baba erkezese utan a viszony. Mondtam paromnak is h szeretnem a reggeli setakat en megtartani a kutyussal. H kettesben is legyek vele. Ereztetni akarom h o is fontos nekem ugyanugy 'mint eddig :)

Csak neki ks szokni kell majd az uj napirendet :) nem felel attol h bantana mert okos kutya nagyon. Csak felek a kis lelketol. Ha itthon hagyjuk anyueknal par napra mar azis rossz neki es szomorkodik. Ezert felek hogy a kicsi erkezese decemberben milyen hatassal lesz ra. :)

2016. aug. 11. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!