Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babával...

Akik együtt alszanak a babával, sosem feküdtek rá vagy ütötték meg a babát alvás közben?

Figyelt kérdés
A kérdésem csupán kíváncsiság. A lányom nem alszik velünk, de tegnap éjszaka mikor szoptattam az ágyunkban a párom majdnem rádőlt, mire én megtámasztottam őt, hogy rá ne feküdjön. Erre ő annyira megijedt, hogy elkezdett félálomban csapkodni a kezeivel, nem sok hiányzott, hogy megüsse a babánkat. Nagyon megijedtem akkor és átfutott az agyamon, hogy akik együtt aludnak egy pici babával nem félnek ettől?
2016. aug. 12. 22:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ágyhoz csatolható babaágyban volt 2 hónapos koráig, utána saját szobában :) sosem volt gond
2016. aug. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%
Soha.
2016. aug. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
De, féltünk. Egyszer fordult elő, hogy az amúgy is szeparációs szorongós babám foga is jött (áttörés előtti éjjel volt) és egy vírusos hasmenés is közbejött. Nem tudtam elaltatni se az ágyában. Így hát magunk közé vettük. De nagyon felszínesen aludtunk én is és a férjem is, mert féltettük a babát. Amikor nem a baba keltett is azért is rendesen felkeltem, hogy megforduljak. Szóval mi tuti nem feküdnénk rá de hogy pihentető alvás nem lenne nekünk, az biztos.
2016. aug. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Babaként csak délutáni szundizáskor aludt néha velem. Mivel elég messze tudtam tőle aludni, ezért nem féltem.

Most (5 éves) szinte minden éjjel bemászik közénk, nem félünk, nem is történt még semmi sem.

2016. aug. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
24%
Én nem aludnék vele, egy barátnőm ilyen szögletes mózeskosárban betette maguk közé, az biztonságos, de senkinek nem jó ha ehhez szoktok hozzá, túl veszélyes, föleg ha a férjed így viselkedik álmában.
2016. aug. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Betu ***** válasza:
85%
Nekünk sosem volt gond kezdetektől velünk alszik a kisfiunk. Nekünk így jó. Gondolom nem mellőlünk fog meghàzasodni.😁 Soha semmi baj nem történt.
2016. aug. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Mi együtt alszunk. Nem történt semmi gond.
2016. aug. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%
Első naptól kezdve együtt alszunk, már 17 hónapja. Soha nem feküdtünk rá, mindhárman ki tudjuk pihenni magunkat.
2016. aug. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
41%

Sosem alszunk egy ágyban vele, mert rettegtünk, mikor megpróbáltuk. Kimerevedve aludtunk.


Érdekes történelmi tény, hogy annak idején ezért találták fel a bölcsőt. A rengeteg haláleset után a különalvás civilizációs ugrás volt. Persze bölcsőhalál továbbra is létezett, de a balesetek az új "divat" nyomán megritkultak. Aztán most megint divat lett, de azért nem tömegeket érintő dolog. A '20-as évek Magyarországán tartotta magát a mondás:"nem vagyunk mi olyan szegények, hogy mind egy ágyban aludjunk". Ez éppen a veszélyekre való népi elrettentő reakció volt.

2016. aug. 13. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Ejjel nem alszik velunk.de nappal ha alszik es ledolunk melle akkor a nagy agyban alszunk harman.a pici mellettem az agy szelen,ilyenkor teszek fel leesesgatlot ami meg a nagyoke volt.Ok velunk aludtak ejjel is,ugyan igy leesesgatloval.En aludtam kozepen mert Apa nalunk is ilyen forgolodos es ha raszoltam ugy megijedt,hogy kapalt ezerrel felalomban.

Engem nem zavart soha,tudtam aludni.egyszer sem fekudtem ra egyikre sem.a masodiknal pl csak onnan tudtam,hogy volt fent ejjel es evett,hogy a cickom ki volt csomagolva.amugy nem emlekeztem ra,hogy felkeltem volna.mindket nagyobb magatol atszokott a sajat agyaba 1,5-2 eves koruk kozott.

2016. aug. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!