Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik együtt alszanak a babával...

Akik együtt alszanak a babával, sosem feküdtek rá vagy ütötték meg a babát alvás közben?

Figyelt kérdés
A kérdésem csupán kíváncsiság. A lányom nem alszik velünk, de tegnap éjszaka mikor szoptattam az ágyunkban a párom majdnem rádőlt, mire én megtámasztottam őt, hogy rá ne feküdjön. Erre ő annyira megijedt, hogy elkezdett félálomban csapkodni a kezeivel, nem sok hiányzott, hogy megüsse a babánkat. Nagyon megijedtem akkor és átfutott az agyamon, hogy akik együtt aludnak egy pici babával nem félnek ettől?
2016. aug. 12. 22:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%
Velunk alszik, mert a kisagyban nem ment, es sokszor kel ejjel szopizni, igy nem vagyok napkozben hulla, es legalabb alszik:) Viszont mi a ferjemmel nagyon eberen alszunk, nem szedunk gyogyszert, nem fogyasztunk alkoholt, nem cigizunk, es figyelunk a biztonsagos egyuttalvasra. A bolcsohalal magasabb kulonalvas eseteben, mint biztonsagossa tett egyuttalvaskor.
2016. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
37%

A hirtelen csecsemőhalál szempontjából rizikót jelent a koraszülöttség, az alacsony születési súly, a rossz szociális körülmény, ha a gyermek a szüleivel egy ágyban alszik, illetve a gyermeknek hasra - illetve az utóbbi kutatások szerint az oldalára - fektetése. Nem javasolt a gyermeket nagy paplanba bugyolálni, túlöltöztetni sem. Többszörösen fokozott rizikót jelent, ha a családban már fordult elő bölcsőhalál.


Részletek: [link]



Szóval rosszul tudod, az együttalvás nem csökkenti, hanem növeli a kockázatot.

2016. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
17%

Mindig az alacsonyabb műveltségűeknél szokás a HUZAMOS együttalvás.

"egyszerűbb" szomszédtol amikor megkérdeztem hol van a kiságy(2 éves gyermeké), kikerekedett szemmel néztek rám, először azt hittem nem ejtettem talán tisztán a szavakat...ujbol kérdeztem(csak kivancsi voltam mert én át akartam rendezni a lakást es nem tudom jo ötlet e pl ablakközelbe tenni igy gyűjtöm az infókat)de kiderült nekik az együttalvás a norma és természetes.


Én csak akkor alszom vele, ha a gyermek igényli, ami messze van a mindennaptol.

2016. aug. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiunk 8 hónapos kora óta alszik éjjelente pár órát közöttünk. Eddig nem történt semmi baja neki. Nekünk viszont igen. Engem egyszer úgy rúgott orron, hogy eleredt az orrom vére, a férjemet pedig úgy rúgta egyszer tökön, hogy percekig csillagokat látott, így elmondhatjuk, hogy ránk nézve veszélyesebb fiunk ezen hobbija.
2016. aug. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Betu ***** válasza:
65%
Alacsonyabb műveltségű?!! Nem hinném hogy aki a gyermekèvel alszik az mindenki ilyen lenne. Érdekes meglàtàs. Na de ki hogyan csinàlja én senkit nem fogok kritizàlni olyanért ami mindenkinek jó.
2016. aug. 13. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%

A bolcsohalal eseteben nagyon ellentmondasosak a kutatasok, ugyanis az egyuttalvas szamlajara irnak olyan eseteket is, ahol a biztonsagos egyuttalvas szabalyai nem voltak betartva: parnak, plussallatok kozott, vagy egyedul aludt a gyerek, vagy a szulo volt valamilyen szer befolyasa alatt. A biztonsagos egyuttalvas valojaban csokkenti a bolcsohalal kockazatat. [link]


Es itt van az is, hogy miert:


A babának az altatáson kívül a másik ember testközelségére van szüksége


a légzésszabályozásához és a légzés idegi központjának az éréséhez,

a finom hőszabályozásához,

az egyenletes szívveréshez, vércukor- és véroxigénszinthez

a kiváltódott stresszreakciójának a lecsengéséhez, a megnyugváshoz

[link]

2016. aug. 14. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

[link]


De mindenki ugy csinalja, ahogy szerinte a legjobb. Azert nem art olvasni mindket oldalrol.

2016. aug. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!