Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vizen kívül mit pehet még...

Vizen kívül mit pehet még adni a babának inni?

Figyelt kérdés
5 és fél hós a babám. Teák közül pl milyet? Mert a köményesről hallottam h maga a kömény okozhat hasfájást.

2016. aug. 16. 13:40
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja. Anyatejes. És a vizet nem nagyon issza
2016. aug. 16. 13:43
 2/9 anonim ***** válasza:

Vannak babateák(dm, rossmann stb), azt megpróbálhatod. Én úgy tudom, a köményes pont a hasfájásra jó. :)


Ha csak anyatejes még, és igény szerint szoptatod, akkor nem muszály itatnod mással.

Az én fiam is anyatejes volt, 8-9 hónapos koráig csak 4-5 korty vizet ivott meg naponta, mellette szopizott, és 2x evett szilárdat. Ahogy csökkent a szopik száma, annál többet ivott. Csak vizet adtam neki, most 16 hónapos, és csak úgy lőtyöli. :)

2016. aug. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha anyatejes, nem kell pluszban itatni, csak megszoptatni, amikor kéri.

Ez lehet az oka annak is, ha nem fogad el mást, mert nincs rá szüksége.

2016. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amíg csak tejet kap, nincs másra szüksége.


Ha majd elkezded hozzátáplálni, akkor a már adott gyümölcsök leve mehet hígítva.

2016. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Vannak babateák szerintem minden márkának. De az enyém se itta sokáig a vizet csak keveset. Most, hogy csak reggel-este eszik tápszert már igényli akkor is, ha nincs túl meleg. Míg pici volt benyelt egy hasmenéses vírust és akkor is rengeteget ivott. Szóval nála bejön, hogy iszik, ha szüksége van rá. A gyümölcsök és főzelékek is elég magas folyadéktartalommal rendelkeznek, szóval lehet csak nem szomjas. Azt írod nem nagyon issza, ha 1-2 kortyot megiszik az enyémnek elég volt sokáig. Megpróbáltam én is a teát de azt se itta jobban. :) én a rossmannban vettem egyébként babateát.
2016. aug. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

édeskömény kifejezetten hasfájásra való

vörös tea (rooiboos)

én ennyi idősen már gyümölcsteát és zöld teát is adtam neki.

2016. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az édeskömény hasfájást is okozhat, a zöld tea meg élénkít!!! Még jobban is, mint a fekete...
2016. aug. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem muszáj itatni. Egyébként adtam neki ennyi idősen én is kicsi vizet, ha nagyon meleg volt, meg a Rossmannban vettem filteres babateát (nem édesköményes, hanem valami almás íze van). Egy hete lett hat hónapos, én 5 és fél hónaposan elkezdtem kicsit kóstoltatni már vele gyümölcsleveket is, őszibarackot például, de inni higítva adtam neki. Nem sokszor. Egyébként megissza az enyém a vizet is, most is azt iszik evés után, de néha adok neki babateát vagy gyümölcslevet is.
2016. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha igény szerint szoptatott, akkor elég az anyatej. Ha időre szoptatott, akkor 2 szopi között lehet vízzel kínálni. Hasfájásra kömény teát szoktak adni (lehetőleg cukor nélkül). Ezen kívül nem igazán kell mást adni. Majd ha elkezditek a hozzátáplálást, akkor lehet még több vizet adni. Gyümölcslevet is ihat, de az szomjoltásra nem a legjobb. (Persze nagyon finom.) Arra kell figyelni, hogy ne legyen telerakva a gyümölcslé mindenféle plusz cukorral, aromával, akármivel, mert ilyeneket nem ihat(na). A baba/gyerekteákkal érdemes vigyázni, sokban sajnos van mesterséges aroma meg ki tudja mi. Konkrét márkát nem tudok mondani mi a jó, mert az enyém nem teázik, de vannak fent neten terméktesztek, összehasonlítások.

Tehéntejre ilyen korban semmi szüksége, sőt inkább ártasz vele, mert elveszi a helyet az anyatej elől.

2016. aug. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!