Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Csak én gondolom,...

Anyukák! Csak én gondolom, hogy ez nem normális?

Figyelt kérdés

A sógorom felesége vissza ment óvodába dolgozni, mikor a kislányuk 1 éves lett. Azóta a kislány havonta beteg.

(Gondolom az anyuka viszi haza a bacikat)

DE nem viszik orvoshoz... mondván, hogy egyszerű kis vírus, majd leküzdi a szervezete.

A kisfiam 9 hónapos, és múlthéten volt először beteg ( torokfájás,láz) Mi mentünk az orvoshoz, sőt pár napon belül (mikor a fiam jobban volt) akkor is vissza kellett mennünk.

párszor már volt hogy kicsit náthás volt , mi se rohantunk dokihoz.

de ez a kislány megint 3 napja lázas, köhög, torka fáj, és nem elég hogy nem viszik orvoshoz, hanem a szülők mennek dolgozni, és a nagyszülők vigyáznak a beteg gyerekre.

Mi pedig utaztunk volna a nagyszülőkhöz, ám én megmondtam hogy nem megyek, ha ott van a beteg kislány napokig, mert nem szeretném ha megfertőzné a fiamat.

DE kb hülyének néznek..mert nem halálos beteg.. mivan ha éppen megfertőzik egymást?

Nemtudom... nálunk az a szokás hogy ha kisgyerek beteg a családba, és más kisgyerekes rokon jönne, akkor szólunk egymásnak, hogy ne gyertek már,mert lázas a gyerek... (1. ne kapják el, 2. a beteg gyereknek se jó hogy egész nap vendégek vannak náluk, és nem tud pihenni)



2016. aug. 16. 17:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
69%
Mivel külföldön élnek gondolom oda tartozik orvoshoz. Külföldön viszont nem írnak csak úgy fel minden féle gyógyszert csal nagyon szükséges esetben. Valószínűleg sógornőd kitapasztalta már mikor érdemes orvoshoz vinni, hogy írjanak is fel gyógyszert. Mert amire itthon gyógyszert adnak külföldön nem.
2016. aug. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
69%

A megoldás egyszerű,nem mész akkor te. Ők vigyáznak az unokára,mert a szülök dolgoznak,te majd mész máskor,mert nem dolgozol,ráérsz. Lányomat is csak azért viszem dokihoz még láz előtt,mert lázgörcsös,igy inkább idöben kapjuk el a bajt antibiotikummal,mint megint öt nap kényszer kórház legyen,mert bár szed epilepszia gyógyszert rá,de sosem tudhatom az használ e vagy simán még nem szedett össze olyat,ami görcsöt okoz. Két hete csütörtökön vittem,mert csalánkiütéses lett,akkor piros volt a torka. Rá egy hétre már.köhögött is,péntektől antibiot kap. Ez a doki se ir fel szinte sosem semmit,nem is vinném én se dokihoz,ha nem aggódnék a lázgörcsön,ami viszont brutális látvány volt az apjának,mert m indkétszer nála volt a lánya. Én nem akarom átélni.

Miért baj neked ha dolgozik? Ovi vagx sem,nem otthon ül legalább szegény nő.

2016. aug. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

En sem viszem egybol orvoshoz a gyereket.

A betegsegeik 95%a virusos.arra meg nincs gyogyszer.

Lazcsillapitast megoldom orvos nelkul.

En akkor viszem csak Oket ha a laz mellett csunyan kohog,faj valamije.de elobb akkor is beszelek az orvossal telefonon,mert pl most is valmi virusos jarvany volt,holyagos torokgyulladassal,lazzal.mindket nagy benyelte.kerdezte az orvos,hogy ez meg ez van e itthon,van.akkor adjam azt (torokfertotlenito konkretan,es catflan csepp)

Az meg,hogy a nagyszulok vigyaznak a gyerekre...na bumm.rank is mamamek vigyaztam mert a szuleink dolgoztak.ha szivesen vigyaznak ra akkor ezzel semmi baj.

Majd ha a Te gyereked is bekerul gyerek tarsasagba,O is sokat lesz beteg az elejen.Neked is nagy segitseg lesz a nagyszulo,hidd el.es Te sem fogod minden laznal levinni orvoshoz azert hogy ott aztan osszeszedjen valami komolyabbat ne adj isten.

Ovonorol beszelunk.valamit csak konyit a gyerekekhez.

2016. aug. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Én is küldöldön élek(Németország). Itt hiába viszed a lázas gyereket orvoshoz, mert NEM csinálnak vele semmit. Elmondja a doki, hogy valószínűleg vírus, adjak neki 4-6 óránként lázcsillapítót, ha 3 nap múlva még mindig lázas, akkor vigyem vissza. Ezért a 2 mondatért fél napot ott ülni felesleges. Párszor megtettem.

Köhögésre sem írnak fel semmit, azt mondják, hogy kúráljuk hagymalé-méz keverékkel.

2016. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

1. En is kulfoldon elek, en sem rohanok a gyerekkel orvoshoz. Lassan 2 eves, es mar rajottem, hogy tok folosleges, nem adnak neki semmit, mert meggyogyul magatol. A multkor egy hetig volt lazas, de tok jo kedve volt, szaladgalt, jatszott, ugyhogy meg lazcsillapitot is ritkan kapott. Kohogesre, torokfajasra, vagy ha taknyos, nem kap semmit a gyerek. Es ez igazabol nem is zavar, lazcsillapiton kivul meg nem kapott mast. Legyozi az immunrendszere a betegseget. Mashogy van itt, mint Magyarorszagon, kar ezen vitatkozni.

2. Kulfoldon olyan sincs, hogy ha beteg a gyerek akkor anyukat kiirjak tappenzre kamubetegseggel. Ezt tudtad kerdezo? Van viszont fizetetlen szabadsag, de nyilvan nem szeretik a munkaltatok, ha havonta hianyzol egy hetet. Szerencsejuk van a nagymamaval, oriasi segitseg lehet.

3. Lehet, hogy nem elnek rosszul, de ez azert can, mert mindketten dolgoznak. Ha anyuka otthonmaradt volna tovabb, akkor csak apuka fizetese maradna. Lehet, hogy par honapig ellenenek, vagy akar egy evig is, de mondjuk felelnek az osszes tartalekukat. De egy felelossegteljes szulo nem ezt csinalja, hanem visszamegy dolgozni. Ezzel sincs baj.


Az, hogy ti ugy dontottetek, hogy nem mentek igy a nagyihoz, az csak a ti dolgotok, nem kellene, hogy ebbol sertodes legyen. De amugy, ha elvittek volna dokihoz, akkor mennetek? Csak mert sanszos, hogy a gyerek semmit nem kapott volna. Tehat igazabol szerintem csak kozosen akartad szidni a csajt, de en nekik adok igazat.

2016. aug. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%
Én Magyarországon élek és nem viszem a gyereket dokihoz, csak ha már 4 napja magas lázas. Ha beteg a nagyinál van.
2016. aug. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
57%

Tulajdonképpen miért fanyalogsz arra, hogy 1 év után visszament dolgozni? Az ő dolga, nem? Ott, ahol él, amúgy is ez a megszokott, és nem is értem, hogy miért gondolják itthon azt sokan, hogy itt tudják ám a tutit, és a 2 (3!!!!) év az etalon.

Azt meg, hogy mikor viszi orvoshoz, majd ő eldönti, gondolom volt már beteg a gyereke, tudja, hogy mikor érdemes vele elmennie az orvoshoz. Azt is simán el tudom képzelni, hogy telefonon beszélt az orvossal, és ő is mondta, hogy ennyivel még ne vigyék oda.

Az is normális, hogy a nagyszülő vigyáz a beteg unokára, egy családban ugyanis segíteni szokás egymásnak. Ha a nagyszülő nyugdíjas, ennyit igazán megtehet, ha neki belefér, így legalább a szülő nem esik ki a munkából.

2016. aug. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
39%
En neked adok igazat.
2016. aug. 17. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!