Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg velem van a baj?

Tényleg velem van a baj?

Figyelt kérdés
Két gyermekem van. 3 éves a nagyobbik, a kisebb 6 hónapos. Anyósomtól és sógornőmtől is folyamatosan kapom az ívet hogy "nekem nem mindegy hogy mikor jár férjem dolgozni, úgysem dolgozol, majd pihensz amikor a gyerekek is pihennek". Ha néha átjön pl anyósom és pont úszik a ház (pl nincs elmosogatva, játékok még szétpakolva) akkor szólni nem szól, annál sunyibb mert jön a "amikor én itthon voltam 3 gyerekkel" szentbeszéd. Félúton inkább haza is küldöm mert pillanatok alatt felmegy a pumpa. Holnap lesz vmi családi banzáj de megmondtam férjemnek hogy nem megyek át. Sajnos majdnem a szomszédban lakik így nem tudok nem találkozni vele. Én ritkán megyek át egyedül, olyan is volt hogy bezártam a kaput mintha nem lennénk otthon. Állandóan csak a kritika kritika hátán és már nagyon unom :(
2016. aug. 19. 12:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

2 gyerek mellett úszik a ház? :D Nálunk is... :D Pedig folyamatosan teszem a dolgom. Minden nap el van mosogatva, főzök, takarítok, elpakolok, estére minden a régi, ott a sok mosatlan, a játékok szerteszét, a padlón millió szösz... Én azon csodálkozom amikor több gyerekes családnál patyolat rendet látok. Amikor anyu átjön, szabadkozom, " ne haragudj, még nem volt időm elrakni az összehajtott ruhákat" mire anyu: " ne viccelj már, nem azért jövök, hogy azt nézegessem milyen rend van nálatok" "egyébként is két gyerek mellett....". Szerintem ez a normális.

Ha anyósod állandóan beszólogat és már eleged van belőle, jegyezd meg neki, hogy ezek szerint nem vagy tökéletes. Ha nem tetszik neki amit lát, nem kell átjárkálni. Majd találkozik az unokákkal ha átviszitek őket. Kérd meg, ne avatkozzon bele az életetekbe, ne kritizáljon állandóan, nem vagytok egyformák.

2016. aug. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Mosogasson el, ha annyira zavarja!!!
2016. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Nalunk meg csak 1 gyerek van, elpakolok takaritok de sajnoa nem tart sokaig es megint azt latom hogy kupi van es mocsok. Kivagyok hogy egyszeruen keptelen vagyok rendet tartani ugy erzem. Elmosogatok es pikkpakk megint tele van a mosogato. Nem is ertem egyszeruen olyan mintha foloslegesen dolgoznek. Nem erne semmit es soha nincs latszatja egyszeruen.
2016. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%
2 gyerek mellett nálunk patyolat rend van (2,5 éves és 6 hetes)! A történethez hozzátartozik azonban egy mosogatógép is! Viszont méretes kertem is van sok dísznövénnyel, azok is rendben vannak. A gyereke viszont könnyű esetek,gondolom ez is besegít a dologba. A játékokat én úgy oldom amúgy meg, hogy 1 kosár játék van elöl, egy pillanat alatt beszórom őket a tárolóba :) Egyébként azért az én anyósomtól is jönnek ettől függetlenül "kedves" megjegyzések! :)
2016. aug. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

áhh le is lettem pontozva :D

gondolni való...

2016. aug. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
nem írtam, hogy másnál gáz ha úszik a ház, leírtam itthon mi a szitu, a könnyebbséget és a nehezítést is
2016. aug. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ahol patyolat rend van, ott vagy robot az anya vagy a gyerekektől veszi el az időt , hogy takarítson feszt. Előző ne vedd magadra... Lehet h vannak kivételek....szerintem kérdező nincs veled baj.
2016. aug. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

63%

A 6 hetes aztán marha sokat pakolászhat és marhára képes összekoszolni a lakást... :-D

2016. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Volt olyan hogy pont úgy jött anyósom hogy két tányér volt a mosógatóban és megint jött a monológ. Ha fáradt vagyok, akkor "vajon miben fáradsz el?". Ő nem dolgozik mégis nonstop fáradt. 48 éves..
2016. aug. 19. 15:21
 10/14 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy?
2016. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!