Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HELP! 16 hónaposomnak semmi...

HELP! 16 hónaposomnak semmi étvágya, nem eszik?

Figyelt kérdés
Eddig sem volt nagy evő, de az utóbbi egy hétben alig fogad el valamit. Még meg sem kóstolja, már grimaszol és elfordítja a fejét. Főtt kaját kettő falat utan kiköpi. Egyedul a citromos joghurt meg a gyümölcsös üveges kaja megy. Volt olyan napunk ,hogy a reggeli tapszer utan egy joghurt es egy üveges csúszott le egész nap...egyszerűen nem fogadja el, erőltetni meg nem akarom. Annyit szoktam csak erőltetni, hogy legalább kóstolja meg, mert van, h rájön: egész jó es utana egyik belőle egy- ket falatot. Még az édesre főzött zabkasat se kéri, semmit nem akar, gyümölcsöt se :( mit csinaljak?
2016. aug. 19. 14:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Foga nem jön? Láza/hőemelkedése nincs? Gyulladás a torkán?
2016. aug. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jön a foga, de ugy latom mar kint van neki a hegye. Olyankor mar nem faj vagy igen? Nincs laza, gyulladást se látok.
2016. aug. 19. 14:19
 3/6 anonim ***** válasza:

És a párja nem jön? A gyerekemnél általában párban vagy négyesével jött fog és olyankor csökkent az étvágya, valamint jobban estek neki a joghurtok (gondolom hűtötte az ínyét), illetve a puhább ételek (krumplipüré, banán, levesek).

Emellett odafigyeltem, hogy reggel-este megigya a tejitalát, illetve C vitamint is adtam neki.

2016. aug. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy jon meg fogacska ott valahol csak meg nem latni semmit. Olyankor sok baba nyugos mar es valogatosabb is lesz. De az is lehet, hogy bujkal benne valami. Az en kisfiamnal ha ilyesmi van az evessel akkor utana par nap mulva jon a betegseg is...
2016. aug. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet szájfertőzése?

Az én kétévesem épp most esett át rajta, csupán annyit vettem észre, hogy nem eszik - előtte torokgyulladása volt, igy azt hittem, hogy a torka miatt -, csak nagyon pépeset és hideget fogadott el, de azt is alig. Aztán vettem észre a hólyagokat a szája belső részén és a nyelvén. Állitólag nagyon fájdalmas, éjjel sem aludt miatta...

2016. aug. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Megnéztem alaposabban, jön a fog a másik oldalon is. Hólyagot nem láttam, de ha tovább így megy, akkor fújok be neki egy kis tantuum verde-t.
2016. aug. 19. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!