Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon sokat alszik az egy...

Nagyon sokat alszik az egy éves gyerekem. Mikor "túl sok" az alvás? Mikor kell aggódni?

Figyelt kérdés

Vérszegénység, vashiány stb-re gondolok.

Ha amúgy jókedvű, aktív gyerek akkor nem kell aggódni?

Sokszor olyan érzésem van mintha egész nap csak aludna.

Délelőtt 2 órát minimum (van hogy 3-at) és délután is még másfél-2-t. Éjszaka 10-11 órát egyhuzamban.


2016. aug. 22. 13:56
 1/9 A kérdező kommentje:
A reggeli ébredés után van hogy két órát sincs ébren és megy aludni. Ez is olyan fura.
2016. aug. 22. 13:57
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én lányom már másfél éves korától csak egyszer alszik napközben ebéd után, de ha tehetné akkor még délután is aludna jócskán a 12-13 óra alvása mellett amit természetesen éjjel húz le:)

1 évesen aludt délelött másfél órát ébredés után 2 2és fél órával. Utána még dálután 2-3 fele még aludt másfél 2 órát, plusz este 11-12 órát.

Nem gondoltam semmilyen betegségre. Jól evő,jó kedvű, vidám, nagyooon energikus gyermek:) Talán 1szer 1 mp-re gondoltam én is esetleg vashiányra vagy hasonlóra, de...Egyszerűen olyan mint én.. Imádok pihenni,aludni, igaz mormota vagyok! (Vagyis voltam míg meg nem született) ;)

2016. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy 20 hónapos múlt és jelenleg déltől alszik:)

Első voltam :)

2016. aug. 22. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én lánykám is ugyanilyen. Már másfél éves de még mindig rengeteget alszik. Még egy picit többet is aludt mint a tiéd :) Nekünk azt mondta a gyermekorvosunk, amíg emellett normálisan fejlődik, addig semmi baj. Felnőttek között is van, akinek sokkal nagyobb alvásigénye van :) Azt mondta örüljek, hogy ilyen jó alvó :)
2016. aug. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2016. aug. 22. 14:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idősen a lányom, bár más elosztásban (egyik nappali alvás kicsit rövidebb, éjszakai hosszabb), de ugyanennyit aludt.


Májusban volt két éves, most hirtelen lecsökkent az alvásigénye. Nappal egyszer alszik 1-2 órát, éjjel 10-et. De hébe-hóba előfordul, hogy kétszer alszik egy nap, olyankor növekedési ugrásra gyanakszom, ami gondolom jobban igénybe veszi a szervezetét.

2016. aug. 22. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, a középső fiam nagyon sokat aludt kicsi korában, ovi előtt még kétszer aludt, és az óvodában is még kiscsoportban sokszor ebéd előtt elaludt befektették az ágyába, és amikor a többiek uzsonnáztak ő akkor ebédelt.És szép lassan alakult ki az egy alvás.
2016. aug. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én babám volt vérszegény és nagyon feltűnő volt, hogy mennyire sápadt. Ő is sokat alszik egyébként de miután rendezett lett a vasa is maradt ilyen jó alvó.

Az előző 24 óra is úgy nézett ki nála, hogy éjjel 10,5 órát aludt (bár ő néha felkel de csak 1x), délelőtt most "csak" 2 órát (igen ő is néha 3-at) és délután is 2 órát, bár ez kevesebb ha az első alvás hosszabb. 11 hónapos.

2016. aug. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyám mekkora mázlitok van -.-
2016. aug. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!